Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu sözlerde birşeyler gizli gibi. Kaido ve Bigmom'un olayı , 2yıl önceki savaş sonrası dengeleri korumak pek mümkün olmayacak diyorlar.

Rocks adlı bir oluşumdan söz ediliyor ve Hina kaptanları ölmesine rağmen güçleri giderek artıyor diyor ( ki bu muhabbat Kaido ve Bigmom'un adı geçer geçmez başlıyor )

Kaido tüm dünyayı sarsacak bir savaş başlatacağım diyor.

Shanks bir korsan hakkında konuşmak istiyor.

Şimdi de IM Teach ve Luffy'nin posterleri yırtmış Vivi'nin resmi elinde tahta oturuyor.

Şu seride şu kadar hırslandığım hiç bir an olmadı. İçim soğumuyor resmen. Çok kişiselleşti şu arc benim için.

Kuma şu hükümetin ne leş olduğunun kanıtıdır. Adam shibukaidi ulan. Hemde sizin en sadık shibuakiinizdi. Hala da shibukai olarak geçiyor. Hayatını verdi. Hükümetin müttefiği bir kraldı. Şu soytarılara binek olsun diye mi ulan? Herkes ölmeli.

Şu seride şu kadar hırslandığım hiç bir an olmadı. İçim soğumuyor resmen. Çok kişiselleşti şu arc benim için.

Kuma şu hükümetin ne leş olduğunun kanıtıdır. Adam shibukaidi ulan. Hemde sizin en sadık shibuakiinizdi. Hala da shibukai olarak geçiyor. Hayatını verdi. Hükümetin müttefiği bir kraldı. Şu soytarılara binek olsun diye mi ulan? Herkes ölmeli.
Dragon Kuma için boşa endişelenmemiş. Zamanında sormuştu en önemlisi Kuma'a ne oldu diye MF savaşı sonrası ve aldığı bilgi ile yüzündeki öfke çok belliydi.
Bence biliyordu başına gelecekleri onu kurtaracaklar. Umarım o ara Kuma'nın aklı yerine gelip devrimciler sırf kaçabilsin diye kendini patlatmaz.

Denge bozulmaya başladığı için tutuştuklarını sanmıyorum.Zaten tutuşuyor gibi bir havaları da yok.Ayrıca dengenin bozulmasından kastın ne ? Shicilerin inmesi mi ? Eğer öyleyse sanmıyorum.Shicilere çok bel bağlamıyorlar,çok güvenmiyorlardır zaten.Bir de Vivi'nin,Shirahoshi'nin dengeyle alakası yok zaten.Onlar ayrı bir konu.Denge dediğimiz şey hükümet,yonko,amiral,shiciler arasında geçen bir şey.

Olayları zaten perde arkasından değerlendiriyorlar orası belli.İm'i seçilmiş kişi olarak görüyorlar diyorsun ama aynı zamanda politikadan ibaretler diyorsun.Kaç tane mangada var ki seçilmiş kişinin çöp olduğu ? Kim bir çöpü seçilmiş kişi olarak düşünüp onun isteklerini yerine getirir.Ayrıca gorosei dediğimiz elemanlarda iyi biri değil.Bunlar katliam yapmaya yatkın bir tipler.Eğer dediğin gibiyse seçilmiş diye İm'e biat etmez kimse.Gorosei İm'e kumpas kurar bir şeyler yapar ama tüm gücü kendi ellerine alırlardı.Babasının hayrına öyle önünde diz çökmezler.Luffy ve İm'e seçilmiş diyorsun.Luffy güçlü biri ve zaten kk olacağı belli olan bir şey.O halde İm nasıl politikadan ibaret olabilir ki ? Biz şu an politikalı kısımları okuyoruz ama savaş meydanına inileceği günlerde gelecek o zaman bu gorosei ve İm arka planda durup sadece taktik yapmaktan ibaret mi olacaklar sence ? Hiç sanmıyorum.
Sondan bir önceki sayfada Gorosei söylemiş zaten :'' Marinefors Savaşı'nın oluşturduğu rahatsızlık dalgaları artık önlemez'' diye. Adamlar kendi ağzıyla söylüyor bunu. Zaten Mf ile birlikte artık işlerin eskisi olmayacağı söylendi. Zaten shicilerin zayıf ya da korsanların güçlenmesi olarak görme, mangaka bir hamleyle Shcileri güçlendirir, orası kolay. Vivi dediğin kişi büyük ihtimalle Plüton'la alakalı çıkacak, Shirahoshi denen kişi Poseidon. Ve bu ikisi de korsanların tarafında. Velev ki yonko-amiral-shiciler arasında olsun. Eskiden 4 yonko oluşumuna karşı bunlar vardı. Şimdi bakıyoruz, öyle ya da böyle 5 yonko oluşumuna karşı amiraller ve shiciler var. Denge çoktan bozuldu zaten.

Diğer serileri bilmem, Op hakkında konuşuyorum. Benim gördüğüm hükümet kanadında norma bir düzen işlemiyor. İm'in bilgelik kısmını çok basite indirgiyorsunuz. Bu kişinin Op var olduğundan beri olan her şeyi bildiğini düşünün. Farzı misal o zamandan beri bir düzen var ve bu düzeni bozmaya çalışan kişiler İm'in telkiniyle Gorosei'nin emir vermesiyle amiral/Cp-0/ya da Cp-0'dan daha gizli bir oluşum tarafından yok edildiğini farzet. İm sadece şimdiki zamanla ilgilenmiyor, belki de ilk baştan beri olan her şeyle ilgileniyor. Belki bununla alakalı bir meyvesi ya da doğuştan gelen bir öngörü yeteneği var (Madam Sharley gibi)

Gorosei, İm'in güçsüz olduğunu görse kumpas kurarsa falan diyorsun da peki neden denizciler kutsallara aynı şeyi yapmıyor. Görünen itibariyle istemeseler de kutsalların emirlerine uyuyorlar. Amiral-kutsallar-Gorosei(İm de dahil) daha gösterilmeyen bir rütbe olayı vari bir şey var. Bu adamların kutsal olmalarıyla alakalı bir şey.

İm ve Gorosei arka planda ama onlara gelene kadar geçilmesi kadar bilinen/bilinmeyen o kadar insan var ki... Politik gücü sadece ''şu ölsün, şu kalsın'' olarak görme. Daha bunun detaylarını yeni yeni görüyoruz. Dof örneği mesela. Adam sadece bu bilginin belki %1 ya da 5 ini biliyordu ama istediği şeyi yapabiliyordu. Bir de bu bilginin tamamını bildiğini düşün. Son sayfalarda denmiş zaten: '' Bu denge artık korunamaz. Artık büyük çaplı bir temizliğe ihtiyaç var diye.'' Belli ki belirli zamanlarda Luffy gibi öne çıkan kişiler olmuş ve Gorosei(İm gibilerin telkiniyle) bunu öngörüp bu kişileri(Roger misal) ortadan kaldırmış.Bunu 800 yıl yaptığını düşün. Bundan daha önemli bir güç olabilir mi? Ben şahsen böyle bir durum varsa çok etkilenirim. Adam hem kendi zamanlarını hem de kendi zamanlarındaki tüm kişiler üzerinde güç sahibi. Dof'un Dressrosa'da meyve gücüyle(kişileir kontrol altına alması) yaptığı olayların tüm dünya genelini düşün.

Bilgi güçtür diyosun.
Mutlak güç değildir ama önemli bir güçtür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık