Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 907 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bizimkiler Kaidou ile karşılaşmadan önce Dragon ile bir görüşme olacak gibi duruyor. Önümüzde ki arc kayıp yüzyıldan bir şeyler öğreneceğiz bence öyle gözüküyor.

• Shanks'in hükümetle işbirliği içinde olduğunu sanmıyorum. 233. bölümde Shanks'in WB ile buluşacağını öğrendiklerinde bu durumdan rahatsız olduklarını dile getiriyorlar.
Shanks'in oraya gönül rahatlıyla gitmesinin sebebi olası bir mücadelede(CP'ler, 2 amiral ve tahmin üzerine 5 ihtiyara karşı) kaybedecek olsa da büyük bir yıkımı beraberinde getirir bu yüzden kendisine zarar vermeyeceklerinin bilincindedir. Sonuçta Shiki ile Sengoku ve Garp'ın savaşı MF'ye epey hasar vermişti.
Konuşacakları mesele Teach'tir. Aynı konuşmayı WB'ye yaptı, ölümü Teach'in elinden oldu; sanırım tarih kendini tekrar edecek.
  • Kaido ve Linlin meselesindeyse borç para pul gibi bir şey değildir. Sonuçta vermeyeceğim dediğinde hukuki yollara değil savaşa başvurmalı. Savaşlık bir durum kesin galibiyet olmadığı için belki Kaido'nun zayıf yönüyle veya geçmişiyle ilgili bir mesele olabilir. Bu borcu ödemesini bekliyorsa onur için değil Kaido'nun duyulmasını istemediği bir şey olabilir.
  • @Chaos Bringer 'ın şu http://www.korsanfan.com/konu/wano-da-8-minare.6114/ teorisindeki 'Maymun'=Kizaru ve Luffy ise 5. İmparator olduğu için bayrağı temsil ediyor olabilir. Yani bir Borsalino ittifağı görmek mümkün.

Bir de önceden yonkolar birbiriyle hiçbir şekilde iş birliği yapmaz deniyordu.Bu bölümle onunda yalan olduğu anlaşıldı.Gerektiğinde iş birliği yapmaktan çekinmeyecek tipler.Zaten neden birbirlerine ölümüne düşman olsunlar ki ?

Benim açımdan ''Hükümet(bağlı olarak denizciler) madem o kadar güçlü neden yonkoları avlamıyorlar ?'' diyenlere güzel bir cevap oldu.Hükümet bi yonko avına çıksa yonkolar bu tehdit karşısında neden ittifak kurmasınlar ? Neden yani hangi sebeple ? Peki 2 yonko ittifakına karşı hükümet savaşma riskini alır mı ? Almamalı,alamaz.Kazansa bile çok şey kaybedebilirler.Büyük kayıplar vererek kazanılan bir zaferin çok anlamı yoktur.Kaldı ki bu adamlar dünya üzerinde söz sahibi olan kişiler.Yani ne kadar güçlü olsalar da ha deyince ava çıkamıyorsun.Ha yonkonun teki gelir(WB) savaş ilan eder gösterirsin gücünü,korsan katliamını orası ayrı.
Yalnız ittifakın ne zaman yapıldığı net değil. Eski zamanlarda olduğu gibi denmiş. Gençlik yıllarında yapılmıştır büyük ihtimal.

Borsalino ‘nun Wano’a gitmek istemesi bile ne kadar kendi gücüne güvendiğini gösteriyor . Üstelik Kaido da orda ..

Yalnız ittifakın ne zaman yapıldığı net değil. Eski zamanlarda olduğu gibi denmiş. Gençlik yıllarında yapılmıştır büyük ihtimal.
BM şimdi de yapmayı teklif ediyor.Yani hiçbir şekilde birbirlerine yanaşmazlar tezi çürüyor.BM'nin niyeti var.Kaldı ki iş birliği yapmaya çağırdığı adam Kaido.Yonkolar içinde en laftan anlamazı muhtemelen.Kadın eğer Kaido'yu ikna ederse daha aklı başında olan Shanks ve WB(yaşarken) iş birliğine her türlü ikna olmaz mıydı ? Ayrıca ben hükümet yonko avına çıkarsa neden iş birliği yapmasınlar durumundan bahsediyorum.Dediğim durum BM ve Kaido diyaloğundan daha ciddi bir şey ki böyle bir durumda her türlü ittifak kurarlar.

Bir de önceden yonkolar birbiriyle hiçbir şekilde iş birliği yapmaz deniyordu.Bu bölümle onunda yalan olduğu anlaşıldı.Gerektiğinde iş birliği yapmaktan çekinmeyecek tipler.Zaten neden birbirlerine ölümüne düşman olsunlar ki ?

Benim açımdan ''Hükümet(bağlı olarak denizciler) madem o kadar güçlü neden yonkoları avlamıyorlar ?'' diyenlere güzel bir cevap oldu.Hükümet bi yonko avına çıksa yonkolar bu tehdit karşısında neden ittifak kurmasınlar ? Neden yani hangi sebeple ? Peki 2 yonko ittifakına karşı hükümet savaşma riskini alır mı ? Almamalı,alamaz.Kazansa bile çok şey kaybedebilirler.Büyük kayıplar vererek kazanılan bir zaferin çok anlamı yoktur.Kaldı ki bu adamlar dünya üzerinde söz sahibi olan kişiler.Yani ne kadar güçlü olsalar da ha deyince ava çıkamıyorsun.Ha yonkonun teki gelir(WB) savaş ilan eder gösterirsin gücünü,korsan katliamını orası ayrı.
Luffy bile ittifak yapan bir tip. Luffy bile diyorum çünkü seride ondan daha başına buyruk bir karakter yoktur sanırım. Ya da en azından sıradan çaylak bir korsanken bile bir yonkou özgüvenine sahip bir karakterdi.

Dediğin gibi bir savaş durumu olsa, Luffy gerekirse Big Mom'la bile ittifak kurabilir.

Çünkü One Piece evreninde mutlak bir güç yok. Herkesin herkesten bir şekilde çekincesi var. Kaido da olsa var, WB de olsan var, kim olursa olsun. Yani One Piece evreninde ben tek başıma alayını keserim diyebilecek ve bunu dedikten sonra da gerçekten uygulayabilecek bir güç yok.

Bu yüzden ittifak kurmak, güçlü bir ekip toplamak vs bunlar çok önemli şeyler One Piece evreninde.

Şimdi dragon bu toplantıyı basıcak madem.Shanksde orda Shanks'in tutumu ne olucaktır acaba?
Yİne en sonunda MF'deki gibi çıkıp bu savaşı durdurmaya geldim derse yarılırım :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık