Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 907: Boş Taht

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    360
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O değilde bir donquixote gördük canlı kanlı...
Doffy nin kuzeni mi acaba yoksa amcası mı? Donquixote ler galiba kutsal ejderler içerisinde en t....klıları herhalde :/

Kizaru mevzusu iyi abartılmış. Bıraksalar 2 yonkouya dalıp ayıracak falan... Şaka olsa gerek. :S Dalma malma yok, gidip bakacaktı mevzuya işte. ( Ölümüne susadıysa onu bilemem tabi.)

Benden bu kadar. Gerisi @Alcatraz 'da. :oleyo:
Bana pek bir şey bırakmamışsın ama napalım bayrağı devralalım bari.

Kapakta Orlumbus var, geç. :( Ya da geçme dur. Orlumbus asker selamı çakarak veda ediyor ama o nasıl el aga. Kürek gibi hey maşallah. Zoroyu nasıl göklere çıkardığı belli oldu.

Yonta Maria yola çıkıyor. Sai ve Leo reverie'den sonra denize açılacak. Yani şuan Luffy'nin üç tümen komutanı herhangi bir senaryoya dahil olabilecek konumda.

Spoiler yorumunda da söylediğim gibi, Big Mom Luffy'i kendi öldürmek istediği için Kaido'yu rahatsız ediyor. Tabi Kaido'nun Big Moma borcu varmış, ömürlük bir borç olduğuna göre hayatını kurtarmış olsa gerek. Ölmek isteyen Kaido'nun hayatını kurtarmak biraz saçma olabilir ama bu borç çok eskiye dayanıyor. Yani o zamanlar Kaido ölmek istemiyor olabilir.

Kaido LinLin'e geri vites attırmaya çalışıyor ama LinLin atmıyor. Kaido'nun lafından anladığımız kadarıyla LinLin Luffy'lerin peşine takılacak. Bu esnada Kaido'nun karşısına çıkarsa Kaido seni öldürürüm diyor ama LinLin'in kendine güveni tam.

LinLin vs. Kaido görseydik efsane olurdu. Belki hatırlayanlar vardır bundan aylar yıllar önce Big Mom'un Luffy'leri takip edip Kaido ile karşı karşıya geleceğini ve savaşacaklarını söylemiştim. Tabi bunu bir teoride anlatmıştım o da ilk teorimdi ve şuan ortalıkta yok kayıp. :oleyo:

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/90/907/page/5 sayfa 5!

Denizciler serinin Almanları... Denden-mushi dinliyor ibnetörler. Tabi LinLin'de dinlendiğinin farkında olduğu için son cümlesinde denizcilerede gözdağı veriyor. Belki kimse anlamamış ama Akainu mesajı çok iyi anlamış.

Akainu belkide bu serinin en zeki karakterlerinden birisidir. Çünkü o da Kaido ve BM'nin Luffy'nin peşinde olduğunu biliyor. Borsalinoyu gönderse hem Wano'nun kurtulmasına (WG'nin yetkisi dışında olan bir ülkeyi) hem de Luffy'lerin kurtulmasına yarayacağı için göndermiyor. Zaten BM'nin verdiği mesajıda anlıyor. Kaido'ya benim işime karışma diyen LinLin aynı zamanda denden-mushileri dinleyen denizcilerede bu mesajı veriyor ve Akainu bu yüzden geri vites yapıyor.

Bu sayede Akainu ve Denizciler neler kazanacak?

1- Luffy ortadan kalkabilir.
2- Kaido ya da LinLin zayıflayabilir.
3- Savaş sonrası Teach gibi Wanoyu ele geçirebilirler.

Ve bunların hiç bir zaiyat vermeden olması mükemmel bir sonuç demektir.

Akainu'nun bu hamlesiyle sadece kaba kuvvetten ibaret biri olmadığını anlıyoruz.

Kizaru'nun belki de en sevdiğim sahnesidir. İlk defa net bir şekilde kendini ifade etti.

Denizci "Onları durdurabilecek güç yalnızca amiraller ve savaş lordlarında var." diyor. Bu iki anlama geliyor olabilir:

1- Savaş lordları arasında amirallere ve yonkoulara denk bir güç var. (Weevil, Mihawk)
2- Ya da WB'deki gibi amiraller + savaş lordları = yonkou demek istiyor olabilir.

WB'de gördüğümüz kadarıyla 2.seçenek daha yakın geliyor bana. Çünkü bir yonkou'ya amiral yeterli olsaydı savaş lordlarına gerek kalmadan üç amiral WB korsanlarını rahatlıkla durdururdu.

"Ah şu Samuraylar" kelimesi ve Akainu'nun onların gücünün ne kadar olduğunu bilmiyoruz demesi akla hemen "Wano ülkesinin kapılarını tüm dünyaya açın!" diyen Oden'i getiriyor. Ülke Kuzey Kore'den de beter galiba. Koskoca WG ve Marine Wano'nun askeri gücünü bilmiyor. Yani bu ülkeye girenin çıkamadığını ya da ülkeye kolay kolay girilemediğini denden-mushilerin bile etkisiz kaldığı anlamına geliyor olabilir.

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/90/907/page/6 6.sayfaya geçiyoruz.

Umursamıyor musun Garp diye soran bir hatun var. İlk defa görüyorum kendisini ve tanımıyorum. Okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla Amiral adayımı neymiş. Varsa bilen bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim bu konuda cahil kaldım.

Garp her zaman ki gibi Luffy'e ne olduğunu umursamıyormuş gibi gülüyor ama aslında umursuyor. Ama yapabileceği bir şey yok. Luffy'nin karşısına ne yüzle çıkacak? Çıksada bu yaşından sonra iki Yonkou ile nasıl başa çıkacak? Luffy'nin kendisinden daha fazla şansı olduğunu düşünüyor yüksek ihtimal.

Hina bacımız ilginç bir muhabbet başlatıyor. Garp'ı kahraman yapan bir olay varmış. Ve bu olay Roger'den önce çağın zirvesindeki korsanlar (Rocks) ile alakalıymış. Bu da 40 yıl öncesine dayanıyor. Kaptanları ölmüş bu korsanların ama güç toplamaya devam ediyorlarmış. Garp endişelenmeniz yersiz tekrar güç kazanıp sahalara dönecek olurlarsa hayal edebileceğimizin ötesinde bir olay meydana gelmiş demektir diyor. Yani burada ya biz bir şeyleri yanlış anlıyoruz ya da anlamıyoruz.

İhtimal 1- Bu korsanlar tekrar güç kazanıp sahalara dönerse Garp gibi bir adama "hayal dünyamızın ötesinde" dedirtecek kadar büyük bir güç olmuş olacaklar.

İhtimal 2- Bu korsanlar tekrar güç kazanıp sahalara dönerse bunu sağlayabilecek bir olay meydana gelmiş demektir diyor olabilir. Bu ihtimalide Luffy sağlayabilir. Korsanların gücünü değil onları tekrar sahaya sürebilecek şeyi ima ediyor demektir.

Doğru anladıysam ilk ihtimal yanlış anladıysam ikinci ihtimal tabi yerse.

Shakky 40 yıl önce korsanlığı bıraktığı için ihtimaller Shakky yönünde o_O

Garp sırıtıyor ve Hina'da niye sırıtıyorsun diyor. Niye sırıtacak kızım adamın kanı kaynıyor. :D

Bir sonraki sayfada Sterry'den emanet istiyorlar, emaneti ver Sterry!

Boş bir taht görüyoruz bu tahta kimse oturamazmış. Sterry'den bu tahta oturmayacağının garantisini verebileceği bir emanet istiyor oradaki koruma.

Şimdi burası önemli:

En başta bir merdiven var o merdivenden çıkıyorsun ve bir sürü kılıç var. Yüksek ihtimal buradaki kılıçlar Sterry gibi kralların bıraktığı emanetler. Yani o merdivenin bulunduğu kat Lucci'nin bahsettiği aşağı dünyanın krallarını gösteriyor.

Bu mantıkla bakarsak yukarıdaki 20 kılıç cennetin krallarına yani bu dünyayı (OP) yaratan 20 kutsal ejdere ait. 20 kılıç tahtı koruyormuş. Acaba burada neyi kastetmek istedi? Harbiden koruyorlar mı yoksa manevi bir şey mi? Manevidir umarım.

Tahtın sağ ve sol tarafında aslan kafaları var. Aslan demi lan o? Yanlış görmüyorum. :D

Sterry; Oturmak istiyorum! Şu arkadaşı tahtın en yukarısına oturtun o bile yeter ona :D

Sterry'nin tavırlarından anladığım kadarıyla hırsızlık gibi bir şey yapacak. Açgözlülüğü başına bela olacak yalnız Sabo tarafından kurtarılacak. Durum onu gösteriyor.

Gorosei'nin Kutsal Ejderleri yönettiğide bu bölümle açıklanmış oldu. Peki Akainu'nun bahsettiği kişi kimdi? Yüksek ihtimal şapkaya bakan taçlı eleman.

Bir sonraki sayfada Charloss denen gavat Shirahoshiyi köle olarak almak istiyor. Leo ve Sai karşı çıkıyor ama Lucci tarafından durduruluyorlar.

Ansızın gelen gürz bi oh çektiriyor insana. Luffy'nin yumruğuyla yarışır gibi. :D

Vuran kişide bir kutsal ejder. Çok ilginç. Kutsal Ejderler arasında da hiyerarşi olduğu kesin gibi.

Vuran kardeşimiz Doflamingonun akrabası, forum iptal! :D

Shirahoshi'yi yakalayan eleman dev bu arada ve dövmesinden anladığımız kadarıyla Charloss'un kölesi.

Mjongard bizimkilere yardım edecekmiş hadi bakalım. Ama en son insana dönüşen kutsal ejder çok kötü bir şekilde ölmüştü. Mjongard'da ölecek yüksek ihtimal. Hatta Doflamingo tarafından öldürülebilir.

Dünyanın en yüksek otoritesi, beş kadim! Karşılarında Shanks var ve onlarla bir korsan hakkında konuşmak için gelmiş.

Gorosei'de normalde başkası olsa buraya kadar gelemez kabul etmezdik sırf sen olduğun için zaman ayırdık diyor. Dünden beri geyiğini yapıyorum Shanks gavat Shanks hain diye ama diğer ihtimaller de var tabi.

Gorosei Yonkoular arasında en mantıklı korsanın Shanks olduğunu ve onunla uzlaşılabileceğini düşünüyor olabilir.

Tabi bir sürü ihtimal var. Shanks daha önce gelmiş olabilir buraya.

Dünde söyledim, WB'nin gemisinde kral haki salan ve "düşman gemisi olduğu için tehditkar olmalıyım" diyen adam MG'ye gelip tehditkar olmuyorsa orada bir soru işareti vardır.

Ya WB'nin gemisine bindiği gibi MG'ye giremeyeceği için olay çıkartmadan girmenin yolu bu olduğunu düşündü ya da gerçekten Shanks'ın WG ya da Gorosei ile bir ilişkisi var.

1- MG'nin yanında yeni Marineford var. Orada Kizaru ve Akainu gibi iki kodaman var. Onları atlatıyorsun sonra kızıl limanda Garp var onuda atlatıyorsun. Ardından MG'ye geliyorsun orada Ryokugyu ve Fujitora gibi iki hayvan daha var onlarıda atlatıyosun eyvallah. Ulan CP-0 'da var orada. Onlarıda atlatıyorsun ve Gorosei ile görüşüyorsun.

Hadi CP-0 haberi vardır diyelim peki diğerleri? Hadi hepsinin haberi var. Teşekkür ettiği koruma niye şaşırmıyor ya da bir tepki göstermiyor.

Ulan her şeyi geçtim koskoca Yonkou ulan Yonkou. Serinin zirvesi dünyanın en önemli 5 insanıyla birlikte bir odada. Yani 0 güvenlik korumalarıda dışarıya gönderiyorlar. Bu ihtiyarlar ya %100 ego ya da Shanksı durdurabilecek kadar güçlüler.

Yani öyle değilse son ihtimal Shanks bunlarla düşman felan değil araları çok iyi.

Neyse yakında çıkar kokusu.

Hadi iyi geceler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık