Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 907: Boş Taht

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    360
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shanks'ın gelişine dair bir tahmin yürüttüm. Aslında biraz zorlama, ancak aklınıza yatacağını düşünüyorum.

Drake, Yeni Dünya'ya girdikten sonra Kaido'ya ait adalardan birine saldırır. Daha sonra kendisinin Kaido'nun emri altında olduğunu öğreniriz.

Cariboo, Balıkadam Adası'nda ülkenin prensesi olan Shirahoshi'nin Antik Silahlar'dan biri olan Poseidon olduğunu ve dünyayı yok edebilecek bir güce sahip olduğunu öğrenir. Jinbe tarafından yakalanan Cariboo, tayfasının yardımı ile kaçar ve Kaido'nun adalarından birine çıkar. Burada adanın eski devrimcisi Gaburu'ya benzediği için bir anda devrim lideri olur ve ada halkına isyanda öncülük eder. Kaido'nun adamı olan Drake, Cariboo'yu yakalar ve götürür.

Bu kısımdan sonra neler olduğunu bilmiyoruz. Benim tahminime geçeyim:

Kaido'nun önüne getirilen Cariboo da canına karşılık Shirahoshi hakkında bildiği şeyi Kaido'ya anlatır. Drake de bu gerçeği burada öğrenir. Tarihin gördüğü en büyük savaşı çıkarmak isteyen Kaido, bu fırsatı kullanmak ister. Kaido'nun bir şekilde durdurulması gerekmektedir. Eski bir Denizci olan Drake, Shanks'ın nasıl bir adam olduğunu bildiği için konuyu ona açar. Shanks tek başına Kaido'yu durduramayacağından farklı bir plan yapar. Shirahoshi'yi kendi bünyesine almak, sırrın herkes tarafından öğrenilmesi ihtimalini doğurduğu için konuyu Beş Kadim ile görüşmeye gider. Zira Dünya Toplantısı için Shirahoshi oraya gelmiştir ve Kaido durdurulana kadar da orada güvende kalmalıdır. Yani Shanks dünyanın yok olmasını engellemek için bu konuyu konuşmak için buraya geldi.

Benim kurduğum senaryo aşağı yukarı böyle bir şey. Hakkında konuşmak istediği korsan Drake, Cariboo ya da Kaido olabilir.
Oncelikle belirteyim ki bu teori, Shanks’in reverie ortasinda gorouseiye gidip Luffy veya BB hakkinda konusmasindan cok daha olasi.

Teori hakkinda dusuncem ise, Drake’in Shanks’a olayi anlatmasina kadar cok mantikli ve olasi geliyor ama eger boyle bir durum olsa, Shanks gibi bir adam Reverie’den once olaya el atip balikadam adasini veya hic olmazsa Shirahoshi’yi himayesi altina alirdi gibime geliyor. Tabi bunu aciklayacak bir cok olay gelismis olabilir, ya da en basitinden Shanks olayi ogrendiginde cok gec olmus olabilir.

Uzun lafin kisasi eger Shanks gercekten Kaido ve onun cilgin (dunyanin sonunu getirecek) savas hayali hakkinda konusmaya gittiyse, bu suana kadar gordugum/dusundugum en guzel aciklama olur. Durust olmak gerekirse hayalimdeki olay konusmanin Shakky hakkinda olmasi. (Her ne kadar kendim bile pek ihtimal vermesem de.)

Eline saglik. Ne kadar heyecan vermiyor desen de boyle dusunceler seriyi sallamayan adamdan cikmaz. :ehe:

Tamam da bu konu Shanks'ı neden ilgilendirsin? Kayalar'ın derdi Denizciler'den intikam almak.
Şahsen şöyle düşünüyorum.
Shanks'ın gelmesinin sebebini Garp bize söylüyor.

Garp
Endişelenmen yersiz, çünkü eğer yeniden güçlenip sahalara dönecek oldularsa, hayal edebileceğimizin bile ötesinde, bir olay meydana gelmiş demektir!

Bu hayal edilemeyecek olay oldu ve Shanks buraya gelip sahiplerini uyarıyor. Shanks, savaşı durdururken Sengoku, Shanks'ın farklı olduğunu söylemiştir bu bölümde de Kadimler aynı şekilde Shanks'ın belli bir açıdan özel olduğunu söylediler. Shanks'ın hükümetle alakalı olduğu ve dengeyi savunduğunu hep gördük. Artı daha önce söylediğim gibi antik silahlar için daha erken olabilir.

Ayrıca Shanks'a ait oluşturduğunuz profil sadece size ait. E. Oda'nın çizip gösterdiği, tasdiklediği en ufak bir şey yok.

Shanks kötü karakter olmamalı. Neden? Senin kafanda oluşan profil öyle değil çünkü. Ama Oda'nın kafasındaki Shanks'i bilmiyoruz, henüz tam olarak görmedik.

Shanks'in amacını biliyor muyuz? Hayır. Geçmişini biliyor muyuz? Hayır. Neden korsan oldu vs biliyor muyuz? Hayır. Bu adamın korsanken neler yaptığını biliyor muyuz? Hayır.

Bildiğimiz tek şey Luffy'i çocukken kurtarması ve Marineford savaşını durdurması.

Ha evet şimdi bir şey daha biliyoruz, Goroseiler ile görüşebiliyor olması.

Garp
Endişelenmen yersiz, çünkü eğer yeniden güçlenip sahalara dönecek oldularsa, hayal edebileceğimizin bile ötesinde, bir olay meydana gelmiş demektir!

Bu hayal edilemeyecek olay oldu ve Shanks buraya gelip sahiplerini uyarıyor. Shanks, savaşı durdururken Sengoku, Shanks'ın farklı olduğunu söylemiştir bu bölümde de Kadimler aynı şekilde Shanks'ın belli bir açıdan özel olduğunu söylediler. Shanks'ın hükümetle alakalı olduğu ve dengeyi savunduğunu hep gördük. Artı daha önce söylediğim gibi antik silahlar için daha erken olabilir.
Bana da Teach ya da başka herhangi bir Yonkou ile ilgili konuşmaya gelmesi saçma geliyor. Konu çok daha farklı çıkacak gibi duruyor. En azından senin tahminin bile daha oturaklı geliyor. Shanks'in gördüğümüz kişiliğine uymuyor herhangi bir şey için şikayete gelmesi. WB'ye bile atar yaptı gemisinde. Elini Teach'ten çek bana bırak diye. Şimdi gelip Dünya Hükümet'ine Teach'i durduramıyorum gibi bir şey demesi saçma oluyor. Onu geçtim adam Teach hakkında pek endişelenmiyor. O kadar endişesi olsa Marco ile birlikte kafasını ezerdi. Ama güçlenmesine izin verdi bildiğin.

Konu ya Luffy ile ya Rocks'larla ya da hiç tahmin etmediğimiz bir şey çıkacak. Kaido, Big Mom, Teach ile ilgili bir şey beklemiyorum.

Oncelikle belirteyim ki bu teori, Shanks’in reverie ortasinda gorouseiye gidip Luffy veya BB hakkinda konusmasindan cok daha olasi.

Teori hakkinda dusuncem ise, Drake’in Shanks’a olayi anlatmasina kadar cok mantikli ve olasi geliyor ama eger boyle bir durum olsa, Shanks gibi bir adam Reverie’den once olaya el atip balikadam adasini veya hic olmazsa Shirahoshi’yi himayesi altina alirdi gibime geliyor. Tabi bunu aciklayacak bir cok olay gelismis olabilir, ya da en basitinden Shanks olayi ogrendiginde cok gec olmus olabilir.

Uzun lafin kisasi eger Shanks gercekten Kaido ve onun cilgin (dunyanin sonunu getirecek) savas hayali hakkinda konusmaya gittiyse, bu suana kadar gordugum/dusundugum en guzel aciklama olur. Durust olmak gerekirse hayalimdeki olay konusmanin Shakky hakkinda olmasi. (Her ne kadar kendim bile pek ihtimal vermesem de.)

Eline saglik. Ne kadar heyecan vermiyor desen de boyle dusunceler seriyi sallamayan adamdan cikmaz. :ehe:
Shanks, Shirahoshi'yi alırsa, Kaido'yu da karşısına almış olur. Olası bir Kaido-Shanks savaşında Dünya Hükümeti sessiz kalır. Ancak eğer Shirahoshi, Dünya Hükümeti'nin himayesinde kalırsa olası bir Kaido-Dünya Hükümeti savaşında Shanks, Dünya Hükümeti'ne destek verebilir.

Bana da Teach ya da başka herhangi bir Yonkou ile ilgili konuşmaya gelmesi saçma geliyor. Konu çok daha farklı çıkacak gibi duruyor. En azından senin tahminin bile daha oturaklı geliyor. Shanks'in gördüğümüz kişiliğine uymuyor herhangi bir şey için şikayete gelmesi. WB'ye bile atar yaptı gemisinde. Elini Teach'ten çek bana bırak diye. Şimdi gelip Dünya Hükümet'ine Teach'i durduramıyorum gibi bir şey demesi saçma oluyor. Onu geçtim adam Teach hakkında pek endişelenmiyor. O kadar endişesi olsa Marco ile birlikte kafasını ezerdi. Ama güçlenmesine izin verdi bildiğin.

Konu ya Luffy ile ya Rocks'larla ya da hiç tahmin etmediğimiz bir şey çıkacak. Kaido, Big Mom, Teach ile ilgili bir şey beklemiyorum.
Bana da daha adını hiç duymadığımız birisi olacak gibi geliyor.

Garp

Sen bunu Shanks'ın, Dünya Hükümeti adamı olduğunu düşünerek söylüyorsun. Ben tamamen tarafsız değerlendirdim.

Shanks, Shirahoshi'yi alırsa, Kaido'yu da karşısına almış olur. Olası bir Kaido-Shanks savaşında Dünya Hükümeti sessiz kalır. Ancak eğer Shirahoshi, Dünya Hükümeti'nin himayesinde kalırsa olası bir Kaido-Dünya Hükümeti savaşında Shanks, Dünya Hükümeti'ne destek verebilir.
Olası bir savaşta Shanks'ın dünya hükümetine destek vereceğini sanmıyorum. Bu hem Dünya Hükümetine olan güveni hem de Shanks'ın onurunu düşürür bence.

Sen bunu Shanks'ın, Dünya Hükümeti adamı olduğunu düşünerek söylüyorsun. Ben tamamen tarafsız değerlendirdim.
Tam anlamıyla adamı olduğunu düşünmüyorum aslında. Daha çok aralarında belli bir bağ var diyebilirim, bunun yanında denge ile ilgili bir tutumu da var. Bu bölümle olaya dahil edilen grubun böylece bırakılması yerine Shanks ve Kadimler görüşmesinde de dillendirilip, tehdit seviyesini yükseltmeyi düşünüyor olabilir, ayrıca bu grubu işleyeceği zaman oluşacak beklentiyi de artırma peşindedir.

Luffy ile ilgili konuşmaz, Luffy adamın özeli neden açsın Kadimlere ?

Olası bir savaşta Shanks'ın dünya hükümetine destek vereceğini sanmıyorum. Bu hem Dünya Hükümetine olan güveni hem de Shanks'ın onurunu düşürür bence.
O zaman benim yazdığım yazının hiçbir anlamı kalmıyor. Kaido'nun kazanması demek, dünyanın yok olması demek. Shanks'ın onuru mu daha önemli, dünyanın kendisi mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 24)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık