Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 900 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Tombe Luffy nasıl Mf zamanı hakiden bi haberken geleceği görebildiyse o yüzden. Bahsedilen kişi Luffy olduğunda bunun gerçekleşme ihtimali pek tartışmaya açık değil benim açımdan. Özellikle tehlikeli durumlarda kral haki de olduğu gibi patlak veren bi güce sahipken Luffy. Odaklandığı objede yalnız gemi ve kaçma olduğundan bunun gerçekleşecek olusunu görmesi absürt kaçmaz. Nasıl Kata belli şeylere odaklanıp onlar üzerinde gelecek görüyorsa. Bahsettigin ne yapacakları detayları dediğim gibi ilgilendiğim bir durum değil. Ben burada beklentimi yazıyorum, çıkar çıkmaz orası beni ilgilendirmez. Çıkarsa eğer sorularını bana değil Oda`ya sorarsın artık.
Cidden bu örneği verdin mi? O Luffy'nin potansiyeli ile ilgili bir durum. Potansiyel başka bir şey yapılabilecekler ve bize gösterilenler başka bir şey. Orada Luffy'nin k.haki yapabileceği veya bilmeden kral haki salması onu yapacak yeteneğinin olduğunu gösterdi ki oradakinin geleceği görmek olup olmadığı tartışmalı bir konu. Senin bu mantığın ile gidersek Luffy kral hakisi ile amiral bayıltır. Nasıl olsa Luffy'nin potansiyeli var. Luffy'nin potansiyeli başka birşey an itibari ile yapabilecekleri başka bir şey. Bu şu an şunu demeye benziyor. "Luffy'nin potansiyeli var Koca Ana'yı yener." Luffy vs Kata da bize gösterilen şuydu. Luffy Kata ile dövüşünde gözlem hakisini geliştirdi ve Kata kadar olmasa da geleceği görme noktasına getirdi ki çizilen dövüşte bu bize açıkça gösterildi. Luffy ilkten hiç vuramazken belli bir yerden sonra gözlemde Kata'ya yaklaştığı gösterildi ama onu geçtiği gösterilmedi. Gösterilseydi Kata'nın hiç vuramaması gerekirdi belli bir yerden sonra. Sende şimdi çıkmış diyorsun ki Luffy'nin potansiyeli var. Daha yeni öğrendiği bir şeyi aradan yarım saat bir saat geçmeden kendi kendine kabiliyetini beşe ona katladı yani.

Kata Luffy'i deşti 'gelecek' dedik.
Kata kendini deşti 'gelecek' dedik.
Luffy Kata'yı deşti 'gelecek' dedik.
Hiçbiri gelecek değildi.
En fazla Mirage Tempo yansıması çıkar.
Nami>Sanji.

Cidden bu örneği verdin mi? O Luffy'nin potansiyeli ile ilgili bir durum. Potansiyel başka bir şey yapılabilecekler ve bize gösterilenler başka bir şey. Orada Luffy'nin k.haki yapabileceği veya bilmeden kral haki salması onu yapacak yeteneğinin olduğunu gösterdi ki oradakinin geleceği görmek olup olmadığı tartışmalı bir konu. Senin bu mantığın ile gidersek Luffy kral hakisi ile amiral bayıltır. Nasıl olsa Luffy'nin potansiyeli var. Luffy'nin potansiyeli başka birşey an itibari ile yapabilecekleri başka bir şey. Bu şu an şunu demeye benziyor. "Luffy'nin potansiyeli var Koca Ana'yı yener." Luffy vs Kata da bize gösterilen şuydu. Luffy Kata ile dövüşünde gözlem hakisini geliştirdi ve Kata kadar olmasa da geleceği görme noktasına getirdi ki çizilen dövüşte bu bize açıkça gösterildi. Luffy ilkten hiç vuramazken belli bir yerden sonra gözlemde Kata'ya yaklaştığı gösterildi ama onu geçtiği gösterilmedi. Gösterilseydi Kata'nın hiç vuramaması gerekirdi belli bir yerden sonra. Sende şimdi çıkmış diyorsun ki Luffy'nin potansiyeli var. Daha yeni öğrendiği bir şeyi aradan yarım saat bir saat geçmeden kendi kendine kabiliyetini beşe ona katladı yani.
Ben diyorum ki Luffy`nin önem, dikkat ve öncelikleri doğrultusunda potansiyeli çeşitli şekillerde patlak verebilir. Bunun örneklerini de gördük yeterince. Kata`nin Carmel`in fotoğrafına odaklandığı gibi Sunny`e odaklanan Luffy pekala tehlikeli bi öngörü alabilir. Bunu aldı diye attığı her adımın varyasyonlarını sürekli olarak görmesi, veya Kata gibi uzman kesilmesi gerekmez. Dediğin gibi potansiyelinin bir yansıması olur sadece. Kata ile savaşında ortada bilinçli bir çaba vardı. Bu bahsettiğim durum yeni geliştirdiği gücün olası limitlerine selam çakmaktan öte bir durum değil, özellikle sürüsüyle gözlem haki türü ve gelişimi ihtimalleri olan bir kurguda.

Verdiğin örneklemeler son derece mantıksız özdeşlemelere sahip olmakla beraber benim görüşümü mantıksız bulabilirsin. Seni ikna edecek değilim. Olur veya olmaz, umrumda değil. Seninde olmasın.

Ben diyorum ki Luffy`nin önem, dikkat ve öncelikleri doğrultusunda potansiyeli çeşitli şekillerde patlak verebilir. Bunun örneklerini de gördük yeterince. Kata`nin Carmel`in fotoğrafına odaklandığı gibi Sunny`e odaklanan Luffy pekala tehlikeli bi öngörü alabilir. Bunu aldı diye attığı her adımın varyasyonlarını sürekli olarak görmesi, veya Kata gibi uzman kesilmesi gerekmez. Dediğin gibi potansiyelinin bir yansıması olur sadece. Kata ile savaşında ortada bilinçli bir çaba vardı. Bu bahsettiğim durum yeni geliştirdiği gücün olası limitlerine selam çakmaktan öte bir durum değil, özellikle sürüsüyle gözlem haki türü ve gelişimi ihtimalleri olan bir kurguda.

Verdiğin örneklemeler son derece mantıksız özdeşlemelere sahip olmakla beraber benim görüşümü mantıksız bulabilirsin. Seni ikna edecek değilim. Olur veya olmaz, umrumda değil. Seninde olmasın.
Umuruma değil zaten.Bu olayın nereye varacağını merak ediyorum sadece. Peki Luffy neden Sunny'e odaklanma ihtiyacı hissetsin?

Kata Luffy'i deşti 'gelecek' dedik.
Kata kendini deşti 'gelecek' dedik.
Luffy Kata'yı deşti 'gelecek' dedik.
Hiçbiri gelecek değildi.
En fazla Mirage Tempo yansıması çıkar.
Nami>Sanji.
Şiirimin adi Vurmayın ( Noktalama işaretlerine dikkat edilmemiştir )

Mr.prince olup kazandı gönülleri
İncitmeden döverdi o rakipleri
Adam değil dediler adam çıktı
Eski sanjiyi özledim

Gerçekten prens çıktı 3 numara
Anca pasta yapar bakardı duvara
Hergün vursan kuru kuru kubara
Eski sanjiyi özledim

Kaptanımı tekmeler ağlarım
Yağmur yağarsa zaten ağlarım
Küçüklüğümü sorsan hep ağladım
İyi maldan anlarım mahlasım mehmet aydın

Umarım bu ve bundan sonraki bölümlerde şans , yardım veya ihanet eden olmazda güzel bir ws görürüz germa ölse sanji iptal.Luffy ölse tayfa iptal .Gemi eğer göründüğü gibi pert olduysa luffy BM nin gemisini yok etmeden ordan ayrılmaz :) Geminin içinden g5 li bir luffy çıksa iyi olur veya uyanış

Umuruma değil zaten.Bu olayın nereye varacağını merak ediyorum sadece. Peki Luffy neden Sunny'e odaklanma ihtiyacı hissetsin?
Bölümü bilmediğim için bir şey diyemeyeceğim. Ama muhtemelen karşısında duran hayvani gemiler ve zıvanadan çıkmış bir Big Mom`dan ötürü olabilir.

Burada kurguyu sorgularken asıl sorun benim için nasılı değil nedeni. Bu durumun neden olamayacağına dair gerekçeler sunabilirim çünkü seri tarzına göre çizdiği bir profil var.
Bizimkiler geminin içindeyken dandik bir kaç topla gerçekleşen saldırının bizimkiler tarafından herhangi bir savunmayla karşılık verilememesi, veya verilmesi fakat başarısız olunması? Gerektiğinde Luffynin lastik bedeninden çarşaf yapıp topları geri sektiren tayfa üyelerine rağmen.

Bizimkiler geminin içindeyken yapılacak herhangi bir saldırının, Big Mom`in saldırılarını dair engelleyebilmiş üyelere sahip bir tayfanın bir şekilde savunma gerceklestiremeyisi veya saldırının boyutunu degistiremeyisi?

Saniyelik gerçekleşen olayda bizimkilerin olası ihmalkarligi söz konusu olsa dahil bu gerçeklik senaryosu ne olursa olsun basitligiyle Op kurgusuna oturmuyor.

Dikkat edilmesi gereken diğer noktalar,
Bizim tayfanın gemilerine bir yol arkadaşı gözüyle bakması, manevi bir bağ kurması sebebiyle önem ve hassasiyetleri gayet iyi bilindiği gibi, olası bi saldırı durumunun savunma biçimi ve seviyesinde etkisi kaçınılmaz olacaktır. Yani kolay gözden çıkaramazlar gemiyi, kurtuluş teknesinden fazlası o. Luffy`nin keza bahsettiğim gelecek ihtimalinde gemiye odaklanması durumunun da sebebi bu bağ.
Asıl önemli mevzu ise gemiyle tur atmanın Franky`nin hayali oluşu. Seride tayfa üyelerinin hayallerine verilen önem belli. Gemi modifiye edilebilir durumlar söz konusu olabilir ama çizimdeki denli kurtarilamayacak bir durum serinin dinamiği ve beklentisine ters. Franky`nin bizimkilerle olmayışı, aslında diğer tayfa üyelerinin hiç birinin olmayışı. İlk gemi göz önüne alındığında serinin drama yapısına yine uygun değil, bütün üyelerin beraber deneyimlemesi gereken bir olay olurdu diye düşünüyorum. Ha geminin yok oluşu arka gereken dramayı verir mi evet verir lâkin tek elde tutulur şey bu oluyor diğer sıkıntıların yanında.

İşin özü ben nasıl ile ilgilenmiyorum. Nasıl kurtulur orası kestirilebilir olsaydı seri böylesine takip edilmezdi zaten. Fakat neden olamayacağına dair beklentiler ve çizilenler üzerinden çıkarım yapılabilir bu şekilde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık