Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 899: Son Direniş

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    197
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Müthiş bir bölümdü.

Daifuku ve cinine hastayım ya. Bu arc 2. favori karakterim oldu adam. Perospero'ya da helal olsun o yaralarla iyi dayandı :sapkali:

Şu arkdan anladığım bir şey varsa oda şudur:
Big Mum Beyazsakalı yener mi bilmem ama Bigmum tayfası Beyazsakal tayfasını ezer geçer. Çok sağlam karakterler var. Benim sempatimi de kazandılar
Beyazsakal tayfasından sadece Marcoya acık sempatim olduydu
Benim de anladığım yonkoların kendileri über güçlü. Ama yanlarındaki 5-6 adam hariç gerisi çöp.

Meyvenin sahip olduğu tüm detayları sadece Zeus ve Goldberg aracılığıyla dahi öğrenebiliriz belki de, dediğin gibi. Aslında güzel bir bakış açısı da sunmuş olur bize. Bununla birlikte Zeus'un kalan parçasının Nami'ye kalıcı güç sağlaması da fena olmaz diye düşünüyorum. Bir de BM'nin öleceğini de düşünmüyorum zaten. Fakat bayılması halinde bir şeyin değişip değişmeyeceği bir nebze kesin gibi. Tabii Goldberg'in kalkanı onun işiyse ki o da öyle duruyor. Bu yüzden BM pastayı yeyip bayılsa bile beklendiği gibi ruhlar gitmeyecek gibi geliyor, tabii cansız varlıklara konulanlar ile canlılardan alınanlar arasında belki fark vardır. Hadi bakalım susmak yok. Goldberg'in kalkanına konulan ruh bir başka canlıdan alındığı için hâlâ yaşıyor ve o kişi ölmediği sürece de yaşamaya devam edecek diyelim. Hatta Carmel bir güzellik yapmış olsun da Goldberg'in ruhundan alıp kalkana vermiş olsun. Neyse susayım artık. Sana da buraya kadar okuduysan tebrikler
Okudum, okudum. @Smoker da yazmış. Kadın kişilik olarak cimri ve kurnaz, doğum günü hediyesi gibi böyle bir şeyi yapması çok zor. Zaten kalkan amacında darbe bloklayacaksa ilk o ölür. Bu konu mantıksız değil. Ama homies'lere soru soru etkisi uygulandığında varlıkları çok basit olduğundan ruh hallerini yansıtıyorlar. İşte çay beni iç diyor, börek çörek beni ye diyor, Gemi 'gemi' diye şarkı söylüyor. Fakat hayvanlara verilenler biraz daha kapsamlı olduğundan amaçları ve iradeleri biraz daha özgür duruyor. İşte Timsah insan yemeyi reddediyor. Tavşan birilerine suç atıyor. Bu yüzden hayvana verilen ruh toplam ömrü bittiğinde ölüyor. Lakin 'homies' lerdeki kalabilir. Ve tabi gene kullanıcının kendisi ölürse kendi yarattıkları da etkisiz hale gelebilir. BM'in öleceğinden değil de ileride tayfa uzaklardayken Zeus yok olursa bir ipucu olabilir. Belki de Shadows Asgard gibi bir yetenek kullanır. Zaten bu ikilem tam Oda'lık olur.

Okudum, okudum. @Smoker da yazmış. Kadın kişilik olarak cimri ve kurnaz, doğum günü hediyesi gibi böyle bir şeyi yapması çok zor. Zaten kalkan amacında darbe bloklayacaksa ilk o ölür. Bu konu mantıksız değil. Ama homies'lere soru soru etkisi uygulandığında varlıkları çok basit olduğundan ruh hallerini yansıtıyorlar. İşte çay beni iç diyor, börek çörek beni ye diyor, Gemi 'gemi' diye şarkı söylüyor
Bu durumda kalkanın dilinden bir anlam çıkartmak belki zorlama olur, o yüzden bir yorum yapmasak daha iyi. Yine de bir anlamı olabilir gibi geliyor.

Belki de Shadows Asgard gibi bir yetenek kullanır. Zaten bu ikilem tam Oda'lık olur
Meyve gücünü henüz BM tam olarak kullanmadığı, yani meyvenin "hakkını" vermediği için BM daha sonra tekrar işlenir gibi geliyor o yüzden. O tür bir teknik de pekala mümkün.

Bölümü şimdi okuyorum sıcağı sıcağına birkaç şeye değineceğim.Judge Sanji hakkında saydırıyor ve luffye soruyor ve luffy manalı manalı bakıyor.

Bana göre Luffy adamın kendi söylediklerine kendinin de inanmadığını hissetti orada k.haki olabilir.Ne diyeceğini bilemedi.Çünkü içten içe sevgi besliyor adam Sanji'ye ama dışarıdan da prensipten taviz vermiyor kötü konuşuyor.

Bu arada Chopper sahnesine yarıldım. :D Gel sana da bandaj sarayım en iyi yaptığım şey.:hhh:

Bu durumda kalkanın dilinden bir anlam çıkartmak belki zorlama olur, o yüzden bir yorum yapmasak daha iyi. Yine de bir anlamı olabilir gibi geliyor.

Meyve gücünü henüz BM tam olarak kullanmadığı, yani meyvenin "hakkını" vermediği için BM daha sonra tekrar işlenir gibi geliyor o yüzden. O tür bir teknik de pekala mümkün.
Kalkan konusu muamma evet. Belki de Goldberg abimiz yaptığı yemeği önce kalkana tattırıyordur. Dil hep dışarıda. :oleyo:

Kadın hasar almıyor ki, meyvesinin uç noktalarını kullanmasına gerek yok. Ama bence hakkını vermiş meyvenin. Tottoland'deki tüm kurallar o meyvenin üzerine inşa edilmiş durumda.

Okudum, okudum. @Smoker da yazmış. Kadın kişilik olarak cimri ve kurnaz, doğum günü hediyesi gibi böyle bir şeyi yapması çok zor. Zaten kalkan amacında darbe bloklayacaksa ilk o ölür. Bu konu mantıksız değil. Ama homies'lere soru soru etkisi uygulandığında varlıkları çok basit olduğundan ruh hallerini yansıtıyorlar. İşte çay beni iç diyor, börek çörek beni ye diyor, Gemi 'gemi' diye şarkı söylüyor. Fakat hayvanlara verilenler biraz daha kapsamlı olduğundan amaçları ve iradeleri biraz daha özgür duruyor. İşte Timsah insan yemeyi reddediyor. Tavşan birilerine suç atıyor. Bu yüzden hayvana verilen ruh toplam ömrü bittiğinde ölüyor. Lakin 'homies' lerdeki kalabilir. Ve tabi gene kullanıcının kendisi ölürse kendi yarattıkları da etkisiz hale gelebilir. BM'in öleceğinden değil de ileride tayfa uzaklardayken Zeus yok olursa bir ipucu olabilir. Belki de Shadows Asgard gibi bir yetenek kullanır. Zaten bu ikilem tam Oda'lık olur.
Eşyalara verilen ruhlar sınırsız mı sence? Çok uçuk olmaz mı öyle ya? Ayrıca ayartan ormandakiler bildiğin normal insan gibiler ve bunlar hayvan değiller yani. Verilen ruhlar bir ilgisi olabilir bu işin. Verilen ruhların hepsine zaman geçiyordur bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık