Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 898: Kesinlikle Geri Döneceğiz!

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    205
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1) One Piece ana karakteri Luffy de olsa, yaklaşık 500 bölüm boyunca sadece Luffy üzerinden giden bir hikaye olmadı. Luffy ana karakter olarak her daim asıl villian ile dövüştü ve genelde arc'ın sonuna saklandı, normal olan bu zaten. Ancak tayfa hiçbir zaman pasifize edilmedi.

2) Yan karakterlere fazlaca yer ayrılmaya başlanmadı aslında. Alabasta'da Vivi'ye falan ne kadar yer ayrıldıysa, ne bileyim Smoker'a, Ace'e ne kadar yer ayrıldıysa bu arc'ta da Germa'ya, Pudding'e falan o kadar yer ayrıldı. Direkt olarak Luffy'e ekstradan yoğunlaşıldı ve tayfaya ayrılan sayfalar çok ciddi anlamda kısıldı.
Luffy ve Zoroya zaman atlaması önce ne kadar sayfa ayrılıyorsa şimdi de o kadar ayrılıyor ama diğerlerine ayrılan sayfalar gerçekten azaldı bunun sebebi de diğerlerinin iki yıllık arada güç namına onlardan daha da geride kalmaları Luffy ve Zoro direk güçlenmek için eğitim alırken diğerleri güçten ziyade tayafadaki görevlerine göre eğitim almalarının etkisi büyük.

Luffy ve Zoroya zaman atlaması önce ne kadar sayfa ayrılıyorsa şimdi de o kadar ayrılıyor ama diğerlerine ayrılan sayfalar gerçekten azaldı bunun sebebi de diğerlerinin iki yıllık arada güç namına onlardan daha da geride kalmaları Luffy ve Zoro direk güçlenmek için eğitim alırken diğerleri güçten ziyade tayafadaki görevlerine göre eğitim almalarının etkisi büyük.
Zoro'da fight namına hiçbir şey görmüyoruz. Eğer Pica ile attığı vs'yi versus'tan sayıyorsan orasını bilemem. Zoro'nun Pica'yı kesişi veya Monet'i kesmesi falan resmen E. Oda'nın "hemen bitsin" mantığında çizdiği sahneler, o kadar belli ki. Zoro'ya da yazık ediliyor da kimse farkına varmıyor.

Ayrıca herkesin tayfadaki görevlerine göre eğitim aldığı doğru ancak yine bir yanlış var. Sanji, yemek üzerine mi eğitim aldı. Adam zaten muhtemelen dünyanın en iyi aşçısı. Sanji de direkt dövüş gücünü arttıracağı bir süreç geçirdi. Yani en azından öyle gösterildi.

Sonuç?

Sonuç yok.

Edit: Luffy'e eskiden ne kadar sayfa ayrılıyorsa yine o kadar ayrılıyorsun demişsin. Hiç ilgisi bile yok, üzgünüm. Serinin başını geç, zaten tayfada o esnada Luffy, Zoro, Nami falan var, henüz 3 kişiler falan. Ancak tayfanın gerçekten kalabalık olduğu ilk arc Alabasta ve ondan sonra gelen Skypia olsun, Thriller Bark olsun, Luffy bir ana karakter olarak varlığını korusa da hiçbir şekilde açık ara önde olmuyor.

Bu durum sadece bu arc'a özel olsa bir şey demem, dediğim gibi 2 yıllık aradan sonra bütün arc'larda durum bu şekilde oldu.

Zoro'da fight namına hiçbir şey görmüyoruz. Eğer Pica ile attığı vs'yi versus'tan sayıyorsan orasını bilemem. Zoro'nun Pica'yı kesişi veya Monet'i kesmesi falan resmen E. Oda'nın "hemen bitsin" mantığında çizdiği sahneler, o kadar belli ki. Zoro'ya da yazık ediliyor da kimse farkına varmıyor.

Ayrıca herkesin tayfadaki görevlerine göre eğitim aldığı doğru ancak yine bir yanlış var. Sanji, yemek üzerine mi eğitim aldı. Adam zaten muhtemelen dünyanın en iyi aşçısı. Sanji de direkt dövüş gücünü arttıracağı bir süreç geçirdi. Yani en azından öyle gösterildi.

Sonuç?

Sonuç yok.

Edit: Luffy'e eskiden ne kadar sayfa ayrılıyorsa yine o kadar ayrılıyorsun demişsin. Hiç ilgisi bile yok, üzgünüm. Serinin başını geç, zaten tayfada o esnada Luffy, Zoro, Nami falan var, henüz 3 kişiler falan. Ancak tayfanın gerçekten kalabalık olduğu ilk arc Alabasta ve ondan sonra gelen Skypia olsun, Thriller Bark olsun, Luffy bir ana karakter olarak varlığını korusa da hiçbir şekilde açık ara önde olmuyor.

Bu durum sadece bu arc'a özel olsa bir şey demem, dediğim gibi 2 yıllık aradan sonra bütün arc'larda durum bu şekilde oldu.
Ben öyle düşünmüyorum Dressrosada Zoroya baya sayfa ayırdılar.Sanjinin direk dövüş üzerine eğitim aldığını düşünmüyorum evet eskisinden güçlü ama okamalarla tarifi almak için dövüşürken Zorı ile Luffy direk adamlara beni eğitin diyordu Sanji tarifi aldıktan sonra zaten direk onun üstüne yoğunlaşmıştır zaten.

Şu gülüm gibi karakteri ne hale getirdin ya. Tartışmasız dövüş seyir zevki en güzel olan karakter bana göre.

E.oda karaktere elleri kullandırtmayıp en büyük handikapı vermiş :hhh:

Sonuç?

Sonuç yok.

Kendi adına düşüncemi soyliyeyim seriyi uzatmak için yapılıyor bence .
Luffy'yi çok uzun süre seride gormiyecez bence.
Zoro'lar ayrıldı Wano üzerinden bir hikaye anlatır.
Riveria'yi devrimciler üzerinden anlatır.
Marco ve Weewil'ida ayrı arc'ta anlatır.serideki sağ kol seviyesi dövüşleri bu arc'lar üzerinden anlatır.
Sonraki seviyeye geçişte artık Luffy ortaya cikar.
Elbaf filan sonra yönlü devirme başlar .
Diğer arc Kaido indirelim hayal bu seri için.
Şunları anlatsa zaten seri yeni bir ivme yakalar.
Luffy'yi pasife çekmek için bu kadar anlattı bence.

Şu gülüm gibi karakteri ne hale getirdin ya. Tartışmasız dövüş seyir zevki en güzel olan karakter bana göre.

E.oda karaktere elleri kullandırtmayıp en büyük handikapı vermiş :hhh:
Gerçekten dövüşünü izlerken en çok zevk aldığım karakterlerden biri Sanji'dir. Bacaklarıyla harikalar yaratıyor adam :D Ah bir de şu ellerini kullansa var ya on numara olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık