Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 897: Pekoms'un Kakao Adası Kaçış Planı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    208
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İyi hoşta dediğin gibi olsa Zeff'in namı Roger kadar olurdu. Sonuçta o yoldan çıkınca Yeni Dünyanın sonuna kadar ulaşıyorsun. Bana göre Zeff'in yeni dünyada bulunma ihtimali yok. Nasıl çıktığınıda ancak ilerde görürsek görürüz ama E.Oda üstünüde kapayabilir yaptım olduya getirebilir o ayrı.
Yeni Dünya'nın sonuna gitmekte bir zorluk yok. Yeni Dünya'nın sonuna kadar herkes gidebilir, Raftel'i bulursan Roger kadar isim yaparsın. Shanks falan Mavi Denizler'de nasıl dolaşıyor sanıyorsun?

Alakası yok. Şimdi Kaido'nun karşısına çıksa ve binbir türlü zayıflatma, kaçış, yardımla yense. Bir de bunlar hiç plan yapılmadan, kontrolünde olmayan yollarla olsa. Zevk verecek mi? Vermeyecek. Bir karakter sırf ana karakter olduğu için değil, yetenek ve plan vb ile yenmeli veya yenilmemeli rakiplere, öbür türlü plot armor olur. Luffy'nin savunma yapamayacağı anda Brulee yettim gari diye önüne düşerse bu göze parmak bir plot armordur, ne kadar aksini iddia etsen de. Ona bakarsan Luffy ayna dışına kaçmıştı zaten, ölmelik bir durumu da yoktu yani. Mangaka öldürmemek için değil, Luffy'nin yenmesi için plot armor yaptı, Katakuri'nin ayna dünyasından çıkmaması gerekiyordu çünkü.
Law'un da enerjisi bitiyordu, hem de nasıl bir bitiş.
Hak demişssin, Luffy'nin önüne çıkan fırsatları kendisi mi hak ediyor? Yoksa gökten mucizevi bir şekilde mi iniyor? İşte plot armor budur.
Saçma yollarla aldıracağına aldırmasın, benim beklentim budur.
Law'ın meyvesi enerji yiyor. Hakisi bitiyor değil. Seride hakisi bittiğini gördüğümüz tek adam Luffy. Mangaka Luffy'i sırf zor duruma sokabilmek işleri onun adına kolaylaştırmamak için ona dezavantajlı teknikler veriyor. Bu bu kadar basit.

Ben sana göre neyin plot armor olduğunu tartışmıyorum. O senin yorumun. Ben plot armor açısından farklı bir bakış açısı sunuyorum. Sen o noktadan bakmazsın başka. Senin beklentini biliyoruz canım merak etme.

Luffy Katakuri'yi en makul şekilde yendi zaten. Reyiz hakkıyla dövüşünü almıştır. Kaido da inecek zamanı gelince. Merak etme sen.:D

Avatar da yakışmış bu arada.:hhh:

Yeni Dünya'nın sonuna gitmekte bir zorluk yok. Yeni Dünya'nın sonuna kadar herkes gidebilir, Raftel'i bulursan Roger kadar isim yaparsın. Shanks falan Mavi Denizler'de nasıl dolaşıyor sanıyorsun?
Sanırsın elini kolunu sallayan herkes Yeni Dünyanın sonuna gidiyor. Hiç mi bir düşmanla karşılaşmayacak bu adam ? Hiç mi bir Yonkou Adasına uğramayacak ? Hiç mi başına bela gelmeyecek ? Yok yani öyle bi bahsediyorsun ki sanki herkes tatile gemi seyahati yapar gibi Yeni Dünyanın sonuna gidiyor. Zeff bide bahsettiğimiz adam. Grand Line'a gitmiş hayatta kalmış. Yeni Dünyaya gitseydi zaten defalarca kez bahsedilirdi bu konu.

-Ulan Sanji,yine mi sopa yedin be
-Sonunda korsan serisinde hafiften de olsa bir gemi savaşı görmüş olduk.
-Luffy berabere falan kalmamış.Kazanmış.Bu da netleşmiş oldu.
-Germa'nın vereceği zararla Bigmom uzun süre toparlayamaz.Karasakala gün doğdu gibi

Sanırsın elini kolunu sallayan herkes Yeni Dünyanın sonuna gidiyor. Hiç mi bir düşmanla karşılaşmayacak bu adam ? Hiç mi bir Yonkou Adasına uğramayacak ? Hiç mi başına bela gelmeyecek ? Yok yani öyle bi bahsediyorsun ki sanki herkes tatile gemi seyahati yapar gibi Yeni Dünyanın sonuna gidiyor. Zeff bide bahsettiğimiz adam. Grand Line'a gitmiş hayatta kalmış. Yeni Dünyaya gitseydi zaten defalarca kez bahsedilirdi bu konu.
Zeff serinin ilk yılında çıkan karakterlerden. O zaman grand line korsan mezarlığıydı ve yeni dünya diye bir planının olduğunu düşünmüyorum. Shicilerin hepsi grand line sularındaydı o zamanlar ama öyle olmadığının farkındasındır. Yeni dünyayı ilk kez water 7 arcın sonunda duyduk coby'den o zamana kadar saklı mıydı yeni dünya?

Gördüğümüz kadarıyla gayet sağlam bir şekilde gitmiş ve gelmiş. Zeff, All Blue'yu bulmaya gidiyor, her yeri geziyor. Bulamayınca da geri geliyor. Sen bana Grand Line'dan nasıl çıkıldığına dair mantıklı bir açıklama yap, ben kabul edeceğim senin dediğini.

Yeni dünya dediğin yerde sadece savaşçılar güçlüler yok ki, bir sürü sıradan insan yaşıyor. Seyahat ederken korsanlar saldırır diye çekince de çok görmedim. Lufy'nin müttefikleri çok çok güçlü değil ama yeni dünyada geziyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık