Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 894: 00.05

Bölümü Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    277
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Urouge'nin komutan yenmesinde bir bit yeniği vardır diyordum.Bu Snack'te diğer 3 komutan kadar önemli değilmiş gibi geldi.Zaten yonko tayfalarında genel olarak 3 komutan ön plana çıkıyor.Kaido'nun 3 yıkımcısı,BM'nin Kata-Smoothie-Cracker'i,Shanks'ın Beckman-Yasopp-Roo'su.

Snack eğer tekme tokat dövüşen biriyse Urouge ona ters bir rakip olmuş oluyor.Bir de Snack'in diğer komutanlarla arasındaki farkın azıcık daha fazla olduğunu düşündüğümüzde Snack için yenilgi kaçınılmaz olmuştur.Urouge'nin sandığımız kadar güçlü olmadığını düşünüyorum aslında.En azından Law'dan fazla değildir.
Urogue sabody de en sağlam novaydı bence. Bu düşünceye nasıl vardın diceksin. Şöyle ki urogue ilk olarak px ile dövüştü ve kanlar içinde kaldı ve tek başına uçurmayı başardı makinayı. Üstüne kizarunun lazerinden hasar yediği halde dövüşmeye devam etti. Urogue kadar dayanan olmadı orda hawkinsin yeteneği bitince o da tek yedi. Orda yaralı olmasına rağmen tek yemeyen sadece urogue du. O yüzden snacki yendiğini duyunca pek şaşırmadım.

Urougenin Snacke ters gelmesi Snackin güçsüz olduğunu göstermez ki. Nami de Crackere Crocoya ters geliyor, güçsüz mü bu adamlar. 600 milyonluk adamı yenmiş Urouge. Aceten yüksek Sabodan 2 milyon düşük ödülü. Mangaka BMye 3 komutan çizecek olsa 3 tane var derdi ama 4 tane demiş. Bu durum bana göre BM komutanlarının genel olarak 1 tık daha zayıf olmalarından kaynaklı. Diğerlerinin 3 lüsünü anca 4 komutanla dengeliyor yani.
Shanks, Wb ve BBye böyle bir şey demedi. Hatta bi tek Kaidoya dedi. Güzel güzel dengele sen gene de tabii

Yani Snack Bm nin Aceidir diyebilir miyiz.Acei ben ikinci komutan görmüyorum mesela.Jozu zıplatırdı bunu.
@Corasan reis

Yani bir nevi.Ace'yi bende 2. komutan gücünde görmem.Snack Cracker-Law arasındadır.Urouge'ye Law seviyesi diyelim.Bir de dediğim gibi ters bir rakip olmasından dolayı yenmiş olabilir.

@Reiper

Yok güçsüz olduğunu göstermiyor zaten.Yukarıda dediğim gibi Snack aslında Urouge'den genel olarak daha güçlüdür ama ters olması ona dövüşü kazandırmış olabilir.Bu Urouge'yi güçlü yapmaz.Sadece kendisi için çok uygun bir rakiple karşılaştığını gösterir.Ha tabii Snack'in yetenekleri Urouge'ye ters değilse benim teori en başta çöker.Onun içinde Snack'i bekleyip görmek lazım.

BM'nin 4 komutanı olması bu komutanların diğerlerinden 1 tık daha zayıf olma ihtimalini banada düşündürtüyor.Hatta bu sebeple Kaido'nun 3 yıkımcısı bireysel olarak Kata'dan Smoothie'den daha iyi olabilir.Ha tabii bu da kesin değil.Anca Kaido arcta görücez.

Urogue sabody de en sağlam novaydı bence. Bu düşünceye nasıl vardın diceksin. Şöyle ki urogue ilk olarak px ile dövüştü ve kanlar içinde kaldı ve tek başına uçurmayı başardı makinayı. Üstüne kizarunun lazerinden hasar yediği halde dövüşmeye devam etti. Urogue kadar dayanan olmadı orda hawkinsin yeteneği bitince o da tek yedi. Orda yaralı olmasına rağmen tek yemeyen sadece urogue du. O yüzden snacki yendiğini duyunca pek şaşırmadım.
Tek yememesine çok takılma.Zaten hayvan gibi adam.Dayanıklılığı biraz ön planda olduğundan tek yememiş olabilir.Ama diğer yetenekleri diğer novalara göre zayıf kalıyor olabilir.

— Bu bölümde luffy’nin nasıl kolayca doğru tayfaları seçtiğini öğrenmiş olduk. Luffy çevresindekilerin kişilik yapılarını hissedebiliyor. İlk bölümlerde olan şeylerin altını güzel doldurdu mangaka...

— Ayrıca konuda yazıldı mı bilmiyorum; çünkü 50 sayfa tek tek okuyamadım kusura kalmayın. son 2 sayfada luffy ile kata’nın diyaloğunu okuyanlar bir gariplik sezmiştir. Biraz dengesiz ve anlamsıza yakın bir diyalog; hatta İngilizcesi bile öyle; bu durum yabancı forumlarda da bariz tartışılmış. Yine de resmî çeviriyi beklememiz lazım ama kendi düşüncelerim ve forumlarda okuduklarıma göre birşeyler dersem: Luffy ve Kata birbirlerinin söyleyeceklerini görerek konuşuyor; bu yüzden diyalog ilk çeviriler yapılırken, belki de hızlı olma telaşıyla tam düzgün çevirilmedi.

Zamanının kısıtlı olduğunu bilen Luffy: “ Bu dövüşü bitireceğim. Görünen o ki; sen hâlâ dövüşmeye devam edeceksin. Bu (bizim için) yolun sonu olur.” demek istiyor..

Bir saatten az zaman kalmışken, Kata hala dövüşmeye ve Luffy’nin önünde durmaya devam ederse Luffy dövüşü kaybedecek.

K: noldu luffy?

K: Yoksa...

L: ah... aynen öyle... (geleceği görüp Kata’nın soracağı soruyu yanıtlıyor)

K: ..yolun sonuna mı geldik?

K: aynen... dövüşmeye devam edeceğim. (Geleceği görüp Luffy’nin diyeceği sözü tamamlıyor)

L: (o zaman) bu dövüşe bir son vereceğim...!

L: görünen o ki, sen hâlâ... (aslında sözün tamamı “görünen o ki; sen hâlâ dövüşmeye devam edeceksin”)

K: (bunu) zaten cevaplamıştım...

L: bu yolun sonu olur... ( zaman kısıtlı olan Luffy, eğer ki Kata düşmeden, durmadan dövüşe devam ederse kendisinin kaybedeceğini söylüyor)

K: aynen.

[ her seferinde “aynen” kullanmamın sebebi; diyeceğini biliyorum zaten anlamı içerdiği içindir]

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Corasan reis
Tek yememesine çok takılma.Zaten hayvan gibi adam.Dayanıklılığı biraz ön planda olduğundan tek yememiş olabilir.Ama diğer yetenekleri diğer novalara göre zayıf kalıyor olabilir.
Hani adaya sadece urogue gitmiş olsa ve snacki yenmiş olsa sana bir nevi katılabilirdim ama kid ve apoo da gitmiş ve geldikleri gibi geri dönmek zorunda kalmışlar. Brulee zaten söylüyor sadece urogue karşı koyabildi diye. E.oda da urogue için planları var demekki çünkü aynı şekilde snacki kide de aldırabilirdi ama belli ki birşey belirtmeye çalışıyor bize. Luffy nasıl ki komutanları yenerek güçlü olduğunu gösteriyor E.oda bize
Urogueun da komutan alabilecek bir seviyede olduğunu göstermiştir. Urogueun hayvanımsı yapısını geçtim üstüne de sağlam bir silahlanma hakisi basarsa tadından yenmez. Bu arada ödüle pek takılmıyorum. Sabonun ödülü de 600m ve kendisi üstelik genç birisi. Snackin de 25. Çocuk olduğunu düşünürsek ve yaş konusunda ortalama birisi olarak bence iyi bir ödül 5-10 sene içinde belki ödülü 800-900 olacak snackin.

Jack’i zouda yaptıkları için güçlü görenler Tamam kabulüm.
Amirallerin olduğu gemiye dofu almak için saldırınca güçlü mü oluyor?

Ordaki diyalogta bile açıkça gerizekalı olduğunu dile getiriyordu sengokular. Yaptığı şey gerizekalılık. Güç flan yok ortada.

Urouge'nin komutan yenmesinde bir bit yeniği vardır diyordum.Bu Snack'te diğer 3 komutan kadar önemli değilmiş gibi geldi.Zaten yonko tayfalarında genel olarak 3 komutan ön plana çıkıyor.Kaido'nun 3 yıkımcısı,BM'nin Kata-Smoothie-Cracker'i,Shanks'ın Beckman-Yasopp-Roo'su.

Snack eğer tekme tokat dövüşen biriyse Urouge ona ters bir rakip olmuş oluyor.Bir de Snack'in diğer komutanlarla arasındaki farkın azıcık daha fazla olduğunu düşündüğümüzde Snack için yenilgi kaçınılmaz olmuştur.Urouge'nin sandığımız kadar güçlü olmadığını düşünüyorum aslında.En azından Law'dan fazla değildir.
Aslında Beyazsakal'ın Teach'i de sayarsak 6 tane çok güçlü komutanı var. Yani yapılanmaya göre değişebilecek şeyler bunlar.

Ace i komutan sayarsan bm ninde var o kadar
Şu anda Koca Ana'nın Jinbe'i ile teke tekte yenebilecek ya da 5 gün tutabilecek bir tayfa üyesini söyler misin bize ? Tahminen de o Ace ve Jinbe dövüşünün üzerinden 3 yıl geçmiş ve Ace gelişime çok açık olduğu için en azından Jinbe ile dövüşünde 1 ise son hali 1.6'dır. Bu arada yanlış anlaşılmasın Koca Ana'nın kalburüstü çok fazla tayfa üyesi var. Ama sadece normal askerlere karşı işe yarayabilecek askerler. Canavar olarak tanıtılan düğündekiler ve eski tatlı komutanla tanıtılan 2 tayfa üyesi ve Snack dışında da Ace'ten tek yemeyecek yok. Ace'e kesin bir mağlubiyeti de sadece Katakuri yaşatabilir. Smoothie ile ilgili gerçekten bir bilgi yok. Cracker is bisküvi klonlarıyla öne çıkan karakter ama tahminen bisküviler yanacaktır. Kalanlar ise Ace için antrenman niteliğinde olur az zorlarlar bazıları bazıları biraz daha fazla zorlarlar ama yenilirler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık