Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 892: Güçlü Bir Rakibi Kabullenmek

Bölümü nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    169
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bilmem öyle de olabilir elbette. Lakin arc ortasından itibaren işlenişi değişti. Hızlı ve farklı ilerleyen bir arc yine Op klasiği olan sünme işlemine maruz kaldı. Gözle görülür bir değişim vardı yani, ki zaten forumda da çok dile getiren oldu.
Ben bu arcta 40-45 chapter biriktirmiştim.O yüzden art arda okuyunca pek bi değişiklik farketmemiştim aslında.:/ Ama dediğin gibi de olabilir tabii.

Ama aynı zamanda hikayeyi de fazla zorladı, kaçışı çok uzattı, Luffy vs Katakuri'yi de düzgün göstermedi. İleri arclarda işleyeceği güçleri de kullandırmaktan kaçındı. Wano'da daha düzgün bir olay örgüsü göreceğiz muhtemelen. Shanks-Teach(artık hangisi önce işlenirse) zamanlarında mangadaki güçler tamamen oturacak büyük ihtimal. İşte o zaman en sağlam shounen manga olacak. O zamana kadar kanser.
''Uzatmak'' Oda'nın hobisi zaten.Seri hep böyleydi.Daha geçen hafta Water 7 ve EL'yi okuyordum.Bölümleri art arda okuyunca Oda'nın seriyi uzattığını daha iyi anlıyorsun.Ha bu olaydan tabii ki bende nefret ediyorum.Ama Wano'da da ''eh ebenin'' diyeceğimiz yerler illaki olucaktır.Seriyi uzatması opun efsane bir seri olmasını engelleyen nedenlerden biri sadece.Seri sonunda son savaşta da mutlu olucağımızı düşünmüyorum ben.Naruto ve Bleach ikisi de açıkçası b.k gibi bitti.Oda'nın işi ise daha da zor.Çünkü serinin sonunda dünya kargaşa içinde olucakmış.Doğal olarak işlemesi gereken karakter sayısı Naruto ve Bleach'ten çok daha fazla olucak.O yüzden optan çok beklentim yok benim.

Ben bu arcta 40-45 chapter biriktirmiştim.O yüzden art arda okuyunca pek bi değişiklik farketmemiştim aslında.:/ Ama dediğin gibi de olabilir tabii.

''Uzatmak'' Oda'nın hobisi zaten.Seri hep böyleydi.Daha geçen hafta Water 7 ve EL'yi okuyordum.Bölümleri art arda okuyunca Oda'nın seriyi uzattığını daha iyi anlıyorsun.Ha bu olaydan tabii ki bende nefret ediyorum.Ama Wano'da da ''eh ebenin'' diyeceğimiz yerler illaki olucaktır.Seriyi uzatması opun efsane bir seri olmasını engelleyen nedenlerden biri sadece.Seri sonunda son savaşta da mutlu olucağımızı düşünmüyorum ben.Naruto ve Bleach ikisi de açıkçası b.k gibi bitti.Oda'nın işi ise daha da zor.Çünkü serinin sonunda dünya kargaşa içinde olucakmış.Doğal olarak işlemesi gereken karakter sayısı Naruto ve Bleach'ten çok daha fazla olucak.O yüzden optan çok beklentim yok benim.
Artık uzamasından da çok sıkıntım yok benim, hikayeyi çok zorlamasın yeter. Bir de uzatırken adamakıllı yerleri uzatsa tadından yenmeyecek, ne kadar boş beleş mesele var orayı uzatıyor. Ama o da kabul hadi. Hikayeyi aşırı zorlamadan bizim tayfayı tepeye çıkarsın işte.

Hikayenin uzatılmasında sorun yok bence olaylar arasındaki ilişkiyi bağlayamamasından korkun asıl. Her hafta bölüm bekleyenler için hikayenin uzatılması doğal olarak kötü geliyor ama arc bittikten sonra geriye baktığımız zaman bence gayet güzel bir arctı diyebileceğiz.

Nasıl Dofi uyanış yapınca çok özel birşeymiş gibi anlatılıp sonra Katakuri'de çıktı.
Katakuri'nin geleceği görme mevzusuda öyle olacak ileride amirallerde,çoğu yonkouda ve belli seviye üstü karakterlerin sahip olduğu bir güç olacak...
Issho'da görünen öyle bir şey yok. Mom'da da yok. Yani sandığın gibi olacağını sanmam. Mesele de burada zaten. Rakip Kaido, en güçlü canlı. Muhtemelen kodu mu oturtan çeşidinden bir abi kendisi. Böyle bir adamdan daha güçsüzsen ve buna rağmen onu devirme niyetin varsa, geleceği görmek senin için müthiş bir avantaj olur. Çünkü devirebilmen için saldırı yapman da lazım. Kaido saldırdığında bir şekil sıyrılırsın belki ama yenebilmen için saldırman da gerek ve saldırdığında Kaido çok fena gömçürebilir. Kaido'da geleceği görecek k.haki olmasa bile, az buçuk vardır, onu da geç, gözüyle bile takip edebilir. Yani bu adam savunma anında da tehlikeli. Luffy'nin geleceği görmesi Mihawk örneğinde kolunu kurtarması gibi çoğu kez ölümcül hasarlardan kurtulmasını sağlayacak. İyi oldu.

Bu arcta Big Mom işlendi mi?:bilmem: Hiç sanmıyorum bu arcın Big Mom’un inmesi için yeterli olacağını.
Yonkolar inecekse, öncesinde bir gövde gösterisi yapar. Bknz WB.
O yüzden boşuna ümitlenmeyin derim.

Ve buna sonradan karar verilmiş gibi duruyor. Arc başlarında kafasında böyle bir senaryo yoktu bence Oda'nın.
Bombadan sonrası biraz daha farklıydı dediğin gibi olabilir. Ya da insanları yanıltmak için bilerek başta o izlenimi vermedi. Yonkou saga içindeyiz. Tüm yonkoular bu saga içinde işlenecektir. Teach'in bir şekilde bu poneyi alması gerekiyor. O nedenle Teach devreye girebilir. Ya da Stussy'nin vereceği istihbaratla denizciler, oluşumunun dağıldığını bildikleri BM'ye çökebilir.

BM'nin inmesini bilmem ama temiz saf iyi niyetli küçük canavarı bu hale getiren Streusen gebereyseydi keşke.

Yağmalanan adalar, kitaplarda hapsedilenler, gönüllü/zorunlu alınan yıllar gösterilince BM bir şekilde düşer gibi gelmişti.
Ya da bir şekilde BM çocukluğundaki iyi niyetli canavara dönecekti. Ama şu durumda BM düşsün yada düşmesin o konulara hiç değinilecek gibi durmuyor.
Ya da bir 30 bölüm daha sürecek bu arc ki hiç öyle gözükmüyor. Fazla uzatılmış gereksiz kovalamaca yerine BM'nin nasıl bu hale geldiği gibi detaylara önem verseydi keşke ama arc bitmedi henüz bakalım..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık