Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 892: Güçlü Bir Rakibi Kabullenmek

Bölümü nasıl buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    169
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğru o heykel kadar zorlamaz :D Dressrosa'dan bu yana kakılmıştan fazla dayak yedi Sanji 2 fiske zoro atmış çok mu :oleyo2: şaka bir yana Sanji'den bir geri dönüş gelmeli artık adam gibi bir dövüşünü izlemeyeli cok oldu :rolleyes:
Zoroya laf atmam ikisi de reistir çünkü :) sanji reis çok bunalım geçirdi bu arc bizde sabırsızlıkla bekliyoruz geri dönüşünü E.oda yavaş yavaş göstermeye başlıyor hakisini ve hızını.Hayırlısıyla dövüşü de olur inşallah :)

Yalnız Kata'da öyle bir meyve var ki sağdan soldan arkadan her yerden saldırıyor. Kata'ya odaklanmakla bitmiyor yani iş. Şimdi k.haki ile birkaç saniye ilerisini görmeye çalışmıyor mu? Bu birkaç saniyelik gelecekte olacak olan olaylar sadece Kata'nın hamleleri olmayacak. Etrafındaki çevreyi de kapsıyor aynı zamanda. Yani diyelim ki Luffy şu an 3 saniye ilerisini görebiliyor. Hal böyleyken 2 saniye sonra yiyeceği mermiyi göremiyor ise k.hakisi işe yaramıyor demektir.
Sen benim dediğimi yön olarak algılıyorsun sanki. Kata önünde o yüzden Kata'ya odaklanırsa sadece önden gelen saldırıları algılar. Hayır. Kata'ya odaklanması demek Kata'nın yapacağı her hamlenin ama her hamlenin farkında olması demek. Aynı Kata'nın Luffy'nin resmi kıracağını anlaması gibi. Arkadan sağdan soldan kısaca gelecekte gerçekleşecek her hamlenin farkında olması. Şimdi bu gelecek görme işi normal kişiye yapılırken bile aşırı zor. Bir de gelecek gören adamın geleceğini görmeye çalışmak. İşte o ekstra zorlaşıyor. Luffy'nin sadece ama sadece Kata'ya odaklanması gerek. Hatta Luffy aynı anda iki kişiye odaklanmaya çalıştığı için bile mızrağı yemiş olabilir. Gözlemi Kata seviyesine çıksa bile bu konsantrasyonu genele yaymak gene zaman isteyecektir, bir anda Kata gibi her yere yayamayacaktır gözlemi.

Sen benim dediğimi yön olarak algılıyorsun sanki. Kata önünde o yüzden Kata'ya odaklanırsa sadece önden gelen saldırıları algılar. Hayır. Kata'ya odaklanması demek Kata'nın yapacağı her hamlenin ama her hamlenin farkında olması demek. Aynı Kata'nın Luffy'nin resmi kıracağını anlaması gibi. Arkadan sağdan soldan kısaca gelecekte gerçekleşecek her hamlenin farkında olması. Şimdi bu gelecek görme işi normal kişiye yapılırken bile aşırı zor. Bir de gelecek gören adamın geleceğini görmeye çalışmak. İşte o ekstra zorlaşıyor. Luffy'nin sadece ama sadece Kata'ya odaklanması gerek. Hatta Luffy aynı anda iki kişiye odaklanmaya çalıştığı için bile mızrağı yemiş olabilir. Gözlemi Kata seviyesine çıksa bile bu konsantrasyonu genele yaymak gene zaman isteyecektir, bir anda Kata gibi her yere yayamayacaktır gözlemi.
Anladım demek istediğimi ama ben yine k.hakinin benim söylediğim gibi olduğunu düşünüyorum. Birkaç saniye ileriyi görmek demek olacak her şeyi görmek demektir. Yani en azından kendisine gelecek zararları görmek demektir. 2 saniye sonra bacağını delen mermiyi görmek zorunda. Diğer türlü k.haki benim mantığıma oturmuyor.

Bu arc bitmeden beklenenler.
Luffy vs Kata net sonuç.
BM inecek mi?
Sanji vs atacak mı?
Adaya birileri gelecek mi?
Pedro öldü mü?

Bigmom korsanları özel silahlar kullanıyor. Germa'nın özel vücutlarını bile delip geçiyormuş, ki mangada böyle aktarıldı bizlere. Yalnız mermilerin şekli şemali değişmedi ise silahlar ne kadar güçlü olursa olsun Luffy'nin zarar görmemesi gerekirdi. Dahası k.hakide yavaş yavaş p-up alan, gittikçe Kata'nın seviyesine yaklaşan Luffy eziğin tekinden gelen mermiyi hissedemiyorsa ne anladık biz bu işten? :/
İleriyi görmeye çalışıp ataklardan kaçmaya çalışıyor ama ölümcül olanlar öncelikte olabilir. Yada madem kaçamıyorum daha az hasar alayım gibi. Sonuçta dövüş başında yumruk, tekme yiyordu ama mızrak çıkınca hiç mızrak darbesi yememişti. Ben bu yüzden kollarının kesileceğini görüp kendini durdurmasını benzetiyorum bu dövüşteki haline.

Bu arc'ta sanji'nin ilk kez bir kadına (Smoothie) vurduğunu göreceğiz.
Hadi inş :) şeyi merak ediyorum aceba smoothi namiye saldırsa sanji birşey yapar mı
çünkü kadına vurmaktansa ölürüm daha iyi demişti.
Bölümün türkçesini şimdi okudum.

Luffy-mızrak olayında Luffy geleceği biraz görmüştür ama tam kaçamamıştır diyordum öyle olduğuna daha çok inandım.Çünkü Kata Luffy'nin k.haki de seviye atladığını söylüyor ama hala tam o seviyede değil.Luffy k.haki olarak Kata seviyesine gelse bile Kata'yı nasıl yenecek ? Çok fazla dayak yedi ve şu an k.hakileri aynı seviyede olsa bile Luffy 2-0 geride.O yüzden hala tam anlamıyla Luffy'nin kazanacağını düşünmüyorum.

Smoothie bizimkilerin peşinde.Jinbei Sanji-Zoro seviyesi vardır.Bu yüzden Sanji+Jinbei Smoothie'yi yenebilir mi ? Bence yenme ihtimalleri var ama sıkıntılı taraf Sanji'nin Smoothie'ye vuramaması.Ama işler daha da ciddileşirse ve Sanji'nin Smoothie'ye vurması gerektiği halde vurmazsa karaktersizlik de bir seviye daha atlamış olur.Tayfanın ölüm riski varken ''Kadınlara vurmama'' prensibini yerler.Bir de bunların dışında Sanji kakao adasına bodoslama girelim diyor.Arkalarında zaten bir ordu var ve ön tarafta da bir ordu var.Bu sayı üstünlüğü dezavantajının kapanması lazım.Aklıma direk germa geldi.Sanjiler kakao adasına giderse destek kuvvet olarak germayı göndericek muhtemelen Oda.Bu sayede Sanji ve ailesi omuz omuza da savaşmış olucak.

Vurmazsa adam değildir.
Hayır görmeyeceğiz ve asıl vurursa adam değildir. Vurursa bu zamana kadar olan bütün o yaptığı mertlik anlayışları yalan olmuş olur. Enies Lobby'de anahtarların acilen alınması gerektiği yerde kadına vurmam derken burada vurursa ikiyüzlülük olur. Zeff'le ilgili o flashback'in üzerine pislemiş olur. Hayır kesinlikle defans hariç vurmayacaktır ki Koca Anaya vurması bile savunma içindir, saldırı değil.

Bu arc bitmeden beklenenler.
Luffy vs Kata net sonuç.
BM inecek mi?
Sanji vs atacak mı?
Adaya birileri gelecek mi?
Pedro öldü mü?
BM'nin ineceğini sanmıyorum o yüzden Luffy vs Kata'dan sonraki en önemli olay Sanji'nin kardeşlerinden çok daha üstün bir vücut yapısına sahip olduğunun açıklanması ve bu gücün açığa çıkarılması olmalıydı. Muazzam bir p-up olurdu Sanji için ki gerçekten ihtiyacı var.

Hayır görmeyeceğiz ve asıl vurursa adam değildir. Vurursa bu zamana kadar olan bütün o yaptığı mertlik anlayışları yalan olmuş olur. Enies Lobby'de anahtarların acilen alınması gerektiği yerde kadına vurmam derken burada vurursa ikiyüzlülük olur. Zeff'le ilgili o flashback'in üzerine pislemiş olur. Hayır kesinlikle defans hariç vurmayacaktır ki Koca Anaya vurması bile savunma içindir, saldırı değil.
Katılıyorum vurmaz. Birkere karaktere ters. Zoronun yön bulması gibi birşey bu imkansız yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 26)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık