Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 886: Ben Böyle Yaşarım!

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    200
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
luffy'nin sınırlarının bilincine varıp gücünü daha da arttırmak istemesi takdir edilesi bir gelişme.
sanji'nin içinde ki canavarın yavaşta olsa uyanmasını görmek dikkate değer bir gelişme.
ve jinbe'nin tayfaya iyiden iyiye kaptanlık yapması...

Aklına Uvogin gelsin o zaman. Bu aygırı yakalayıp bağladıklarında bıçaklamak istiyorlar bıçak kırılıyor, niye adam yeteneğini tüm vücuduna yaymış, aynı full beden koka gibi işte. Tank gibi oluyor ve hasar almıyor. Dediğin gibi de olabilir, her tarafına haki yaymak yerine bir yere toplamak daha efektif olabilir.
Bisquit, Gon ile Killua ya neni öğretirken bunlara antrenman yaptırıyordu.Hatta onlar antrenman yaparken birbirlerine kullandıkları nen miktarını söylüyorlardı ilk başlarda atak yapan 20 sağ koluma dediği zaman savunma yapan 20 sol koluna nen yükleyip savunuyordu. Bir süre sonra tamamen içgüdüsel karşıdan gelen nen miktarına göre savunma için neni yönlendirmeye başlamışlardı. Ben bu hakiyi nen olayına benzettim. Op dede altmış birim hakini attığın yumruğa odaklarsan toplamda 100 birim Hakisi olup bütün vücuduna eşit yayan bir kişiye vurduğunda işleme olasılığı yüksek ihtimal geliyor. Burada da Kata gibi saldırının geleceği yeri haki ile anlamak kalıyor . Böylece iki hakide birbirini tamamlayan yetenekler oluyor

Bu arada Luffy'nin sözlerine bakılırsa bu arc p-up alıcaksa(ki alıcak bence) bu k.haki üzerine olucaktır.H.haki,b.haki ya da yeni bir vitesle ilgili p-up alacağını sanmıyorum.Zaten arcın konseptine bakılırsa Luffy bu arc k.haki,Kaido arcta b.haki,son savaşta h.haki üzerine p-up alıcak gibi duruyor.Şaka maka böyle olursa h.hakinin gerçek gücünü görmemiz için son savaşa kadar beklememiz gerekicek.:/

Sanji'nin Dof'un karşısında o kadar kolay yenilmesi beni hayal kırıklığına uğratmıştı.Tayfanın 3. adamıyla komutan ayarı biri arasında o kadar fark olmamalıydı.Sadece adamın yeteneği demek yeterli bir açıklama gibi gelmiyor bana.
Bazı teknikler çok sakat oluyor. Usopp durdurmasa Yonkou sağ koluyla kapışacak güce sahip olan Luffy Sugar'ın yeteneği yüzünden güme gidecekti. Dof'un parazit yeteneği de Luffy normal halinde yakalanıp G4 halinde iplerden kurtulana dek mutlak gibi bir şeydi. Jozu gibi kalıplı güçlü bir adam bile kurtulamamıştı bu iplerden. Demek istediğim Sanji'nin muhtemel yenilgisinin sebebi fiziksel bir çarpışmada net bir şekilde geriye düşen taraf olması değildi.

Karadeliğin olay ufku mutlak çekim kuvvetidir hiç bişey kaçamaz ışıkda dahil. Fakat Işık karadeliğin yanından geçerken egilir ama yakalanmaz yeterli hıza sahiptir.

Demek istedigim BB çekim kuvveti ışığa pek bişey yapamaz ama Oda meyvenin güçünü kısmaz ise.
Alakasiz bise olacak ama isik yani foton hareket halinde iken parcacik tanimi geregi kutlesi varmis gibi hareket eder halbuki enerji paketcigidir ve kutleside yoktur :).

Bazı teknikler çok sakat oluyor. Usopp durdurmasa Yonkou sağ koluyla kapışacak güce sahip olan Luffy Sugar'ın yeteneği yüzünden güme gidecekti. Dof'un parazit yeteneği de Luffy normal halinde yakalanıp G4 halinde iplerden kurtulana dek mutlak gibi bir şeydi. Jozu gibi kalıplı güçlü bir adam bile kurtulamamıştı bu iplerden. Demek istediğim Sanji'nin muhtemel yenilgisinin sebebi fiziksel bir çarpışmada net bir şekilde geriye düşen taraf olması değildi.
Aslında hakta veriyorum.Sonuçta Law'da ilk karşılaşmada çok zorluk çıkaramadan yenilmişti.Dof vs Sanji sahnesini çok referans alınacak bir sahne olarakta görmeyebiliriz.Bazen mangaka o sahne gereği bir karakteri harcayabiliyor.

Adam ne görürse onu alıyor zaten. Vites muhabbeti en güzel örneği. Bu yüzden K. Haki p. up alması gerektiğini düşünmeliydik bence.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık