Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 884: Kim?

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    223
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy yeni bir teknik göstermeden Kata'yı alamaz bana göre.En azından şu ana kadar gördüğümüz yetenekleriyle böyle bir şey olmaz.G4 formunun Kata'ya sıkıntı çıkarmasını bekliyorduk heralde ? Ki bu adam Dof'un aksine G4'le kapışabiliyorda.

Luffy bu dövüşü alıcaksa yeni bir şeyler görücez gibi geliyor.

Luffy'nin Kata'yı alması için iki seçenek var, ilki başkaları tarafından yada Luffy tarafından Kata'nın dikkatini dağıtacak bi kışkırtma yada başka bi durumun dövüşe girmesi.

İkinci seçenek Luffy'nin daha önce hiç kullanmadığı bir yetenek kullanması.

Tabi tüm bunlar olsa bile Kata'nın kaybedeceğini düşünmüyorum. Bence bu dövüş ya berabere biter yada Kata kazanırken birileri Luffy'i dövüşten çıkartır :bilmem:

O bunu söyledi şu onu söylediyi bir kenara bırakırsak Bu, Kata G4'e falan yenilmez.
Kata neden g4'e yenilmesin? 2 kere vurup kan almadı mı Luffy? Vurabilirse gayet patlatır Kata'yı. Mesele g4 veyahut armament değil, obv haki. Baka moduna falan girerse hiç şaşırmam.

Bundan kastım, Logia olan vücutlarının yapısını değiştirip saldırının geldiği alana elementlerini koymalarıydı. Tahminle de bu yapılabilir sanırım Logia isen?
Evet. Ben bunu yıllarca dedim, ama kimseyi inandıramadım. Katakuri için de Haki tabanlı saldırılar da işe yaramıyor adama karşı demiştim, onu da pek sallayan olmamıştı.

@Smoker Hala bir boşluk var ama. O zaman Logia isen ve aşmış bir KH'n var ise nasıl oluyor da Yonkoular hala daha görkemli olabiliyor mu? WB Akainu'ya vurduğunda Akainu bir şaşırmıştı. Beklemiyordu. Muhtemelen kendini elemente dönüştüremedi. Sakin kalan bir Akainu o zaman herkesi alabilir? Ya da HH kullanıcısıysan acaba sakinliğini bozabiliyor musun rakibinin? Burası ben de biraz boş kaldı.

Kata neden g4'e yenilmesin? 2 kere vurup kan almadı mı Luffy? Vurabilirse gayet patlatır Kata'yı. Mesele g4 veyahut armament değil, obv haki. Baka moduna falan girerse hiç şaşırmam.
Yenilmez çünkü g4 sınırlı bir süreye sahip, sonra Kata basit bir dövüşcü gibi durmuyor dayanıklılığı baya baya üstün çıkabilir. Tüm bunların yanında adam hayatının şokunda g4'ten dayak yerken bile tekrar toparlanabiliyor.

Artı g4 halindeki Luffy'i bile tek vuruşta baya kıvrandırıyor. Yani Enel'deki mevzu tekrar dönse bile Kata o kadar dayakla yıkılmaz, g4 biter Luffy belki Kata'yı biraz daha hırpalar yada kendinden uzaklaştırır ama yenebileceğini sanmıyorum :bilmem:

Kata sayesinde orta dedim. Zaten dövüş bittikten sonraki sayfalar boş.

Anladığım kadarıyla Kata geleceği görerek meyvesini nasıl kullanacağına karar veriyor. Saldırı geliyorsa sıvı mochiye, saldırı kullanacaksa katı mochiye dönüşüp aynı zamanda bunu silahlanma hakisiyle kombine ediyor. Bu zamana kadar karşımıza çıkan karakterler arasında meyve kullanımını hakisi sayesinde üst levele taşımış, haki-meyve kombosunu en iyi şekilde kullanan kış Kata derim :respect:

Görünen kadarıyla Kata'yı yenmenin iki yolu var.

1- g4'ten de fazla hız sağlayabilecek bir form.

2- Katakuri'den de iyi gözlem haki.

Başka bir yol göremiyorum şimdilik. Tr'sini bekliyoruz :sapkali:

@Smoker Hala bir boşluk var ama. O zaman Logia isen ve aşmış bir KH'n var ise nasıl oluyor da Yonkoular hala daha görkemli olabiliyor mu? WB Akainu'ya vurduğunda Akainu bir şaşırmıştı. Beklemiyordu. Muhtemelen kendini elemente dönüştüremedi. Sakin kalan bir Akainu o zaman herkesi alabilir? Ya da HH kullanıcısıysan acaba sakinliğini bozabiliyor musun rakibinin? Burası ben de biraz boş kaldı.
Bunun cevabı yine bu bölüm içerisinde veriliyor. Aklın duru, kafan sakin değilse eğer Kenbunshoku Haki kullanamıyorsun. Yani tamamen kişiyle alakalı bir durum. Aklının meşgul olmaması gerek.

Amiral savunması dediğimiz şey açıklanmış oldu böylece.

Aokiji vs. Whitebeard

Katakuri vs. G4 Luffy

Gözlem türünün gelişimiş versiyonu yani geleceği görerek bunu yapıyorlamış demek ki.

O sebepten Teach karanlık meyvesini aradı işte. Sürekli bunu söylemeyi sevmiyorum ama adam hakkaten bu yüzden istemiş bence, çünkü Haki'nin bile işlemediği teknikler var Katakuri ve Amirallerden gördüğümüz üzere, bunlara ya Kairoseki ya da Karanlıkla çekeceksin başka türlü çok zor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık