Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 874: Kral Baum

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    196
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu bölüm yorumlarında geçen zeusun mom değilde kağıt parçasına biat etmesi yorumlarını alakasız buldum.Zeusun ilgisinin dağılmasının tek sebebi naminin oluşturduğu kara yıldırım topları.Açlığını takip ediyor , Big mom gibi.Kağıdı takip ettiği ile alakalı birşey geçmedi.

Şu arc çok daha uzun olmalıydı. O zaman herkes tatmin olurdu bence aceleye geliyor gittikçe sanki. Kitaplar yanınca ne oldu. Alınan vergiler vs. Big Mom ilerde düştü diye duymamız yeterli olmaz. Çoğu karakterin gücüne tam vakıf olamadık onlarla dövüşmeden de olamayız. Mont-d'Or'u daha çok görmek isterdim mesela.
Güncel takip ederken ayartan orman vs. ne kadar yavaş bu ark diye düşünmüştüm ama dönüp bakınca çok daha uzun ve güzel olabilirdi arc. Big Mom biri düşürmüş diye duymak yerine tayfasında ki bir çok karakter ile birlikte tekrar görmeyi isterim. Neyse yapacak bir şey yok bekleyeceğiz.

Bence bölüm güzeldi,kötü yorum yapan arkadaşlar bence sadece sabırsız. Wano arc ile beraber bence çok heyecanlı ve zevkli olucak. Bu arada genelde yorumlar bütün herkesin BM'ye sırt çevirmesiyle ilgili. Abi zaten hep böyle olmadımı? Mugiwara tayf adam gibi adam olduğu için herkes onlara saygı duymadımı her gittikleri yerde? Bide BM'ye bakın. Salağın biri herkese sorun çıkartıyor, uğraştırıyor insanları.Yani tayfası ona katlanmak zorunda bence gayet doğal herkesin satış koyması.

Bence bölüm güzeldi,kötü yorum yapan arkadaşlar bence sadece sabırsız. Wano arc ile beraber bence çok heyecanlı ve zevkli olucak. Bu arada genelde yorumlar bütün herkesin BM'ye sırt çevirmesiyle ilgili. Abi zaten hep böyle olmadımı? Mugiwara tayf adam gibi adam olduğu için herkes onlara saygı duymadımı her gittikleri yerde? Bide BM'ye bakın. Salağın biri herkese sorun çıkartıyor, uğraştırıyor insanları.Yani tayfası ona katlanmak zorunda bence gayet doğal herkesin satış koyması.
Çok fazla sırt çevirme görmemiş olabiliriz ama evet katılıyorum eğer arc süresi izin verse aile bağlarından ziyade korku imparatorluğu gibi gözüken bu sistem dağılırdı. Katakuri'nin Big Mom'un karşsına geçip yeter Mom daha fazla kardeşimin ömrünü almana izin vermeyeceğim dediğini bile duyabilirdik. Kardeşlerinin Katakuri'ye sığınması onunda ağırlığını bozmadan onları önemsediği hissini aldım çünkü ben. Ama bunlar uzunca işlenecek konular olduğundan pek mümkün gözükmüyor.

Benim anlamadığım nokta, bu mom ın ruhunu verdiği kerataların kendi iradeleri var mı? Bi bölümde 2 cm lik vivre kartıyla köpek olurken, diğer bölüm yaşamak için kaçıyolar. Olay BM dan korku mu sadece.
Bm den korktukları ve saygı duydukları kesin ama kendi iradelerinin olduğunu düşünüyorum.Yaşama iç güdüsü ağır basınca Kral Baum da kaçıyor haliyle.

Çok fazla sırt çevirme görmemiş olabiliriz ama evet katılıyorum eğer arc süresi izin verse aile bağlarından ziyade korku imparatorluğu gibi gözüken bu sistem dağılırdı. Katakuri'nin Big Mom'un karşsına geçip yeter Mom daha fazla kardeşimin ömrünü almana izin vermeyeceğim dediğini bile duyabilirdik. Kardeşlerinin Katakuri'ye sığınması onunda ağırlığını bozmadan onları önemsediği hissini aldım çünkü ben. Ama bunlar uzunca işlenecek konular olduğundan pek mümkün gözükmüyor.
Pekomsun bile satışı koymadığı şu dünyada katakurinin satışını imkansız görüyorum :)

Ark başından beridir bizimkilerin işine yarayan gelişmeler:

- Luffy'nin balıktan zehirlenmesi ve karşısına belki de dünyada o zehri Luffy'den çıkaracak tek kişinin çıkması.
Hastalığı veren de GOda şifayı veren de :D Yani her zamanki gibi yenilebilir bi balık tutup yollarına devam edebilirlerdi. Bu mucuklu bi tanışma için ayarlanmış sadece :D Mesela o zehri çıkarak kişinin bi anda çıkagelmesine şans diyoruz ama balığın tek zehirli yeri olan derisini o kadar da şanslı biri olan Luffy'nin yemesi de nasıl bi şanssızlıktır.

- Lola'dan alınan Vivre kartın Koca Ana'nın ruhuna sahip olması, bu kart sayesinde düşük seviye ruhların kontrol edilebilmesi.

- Luffy ve Nami esir düştüğü esnada Jinbe'nin Koca Ana Korsanları'ndan ayrılma hevesinin gelmesi ve bizimkileri hapisten çıkarması.
Jinbei'nin hevesi ile Namileri kurtarması arasında ne bağlantı var ki? Zaten bitirmem gereken işler var deyip BAA'sında demişti. Geldi ayrılmak istediğini söyledi belki kolayca yırtar diye sonra geri çekildi ve bizimkilerin yakalandığı haberiyle gitti onları kurtardı. Yani zaten BMnin yanına geleceği belliydi taa ne zamandan.

Vivre kartı olayı bana da fazla abartı gelmişti. O kartlarda demek ki ruh parçaları var ama bu kadar etkili olması saçmaydı. Brook onlarla birlikte olsaydı ve o bu elemanları kontrol etseydi daha iyiydi ama o zaman da soygun işi ve BM ile karşılaşması sönük kalırdı.

- Bizimkiler iş peşinde iken Bege'in de Koca Ana'yı düşürme planı yapması ve bizimkiler ile ittifak kurması.
Bu da bizimkilerin büyük olayların içine düşmesinden kaynaklı. İttifak kurulmasını Jinbei'nin açıkladığı gibi ne kadar büyük mayfalar korsan tayfaları olsa da hiçbiriyle uğraşmayıp direk başındakini hedef alan biri Bege. Yeni Dünya'daki tehlikelere karşı kanatları altına girdiği Yonkouyu da tüm güvenlik kendi elindeyken, herşeyden haberdarken indirme düşüncesi de normal. Herkesin önünde başlarını kesecek psiko işte ama tabi plan yetersiz :/

- Tam işleri bitmiş iken Balıkadam Adası'ndan gelen Tamatebako'nun başkasının etkisi ile doğru zamanda ve termonükleer bomba gücünde patlaması, kaleyi yerle bir etmesi.
Gereksiz ayrıntı vermesi yüzünden yazık oldu bu patlama. Belki Pekoms ve Tamago kutuyu götürdükten sonra Neptunle bilmem ne bakanı la onun içinde bomba vardı diye göstermeseydi de bomba hemen patlamadan önce fbde görseydik...

- Normalde içlerinde insanlık olmayan Germa'nın birden milleti umursar olması.

Bunlar en çok gözüme batanlar. Dikkat ederseniz hepsi de bizimkilerden alakasız olan şeyler. Tamamen şans ya da tesadüf.
Milleti umursuyorlar gibi gelmedi bana. Judge ihanete uğradı ve horgördüğü çocuğu tarafından kurtarılmasıyla gurur yaptı ve zaman kazandırdı. Diğerleri de görev havasındaydı zaten, Ichiji zayıflarla zaman harcama odaklan falan diyordu.

Genel olarak dediğin gibi göze batıyor bunlar. İşlenişte sıkıntı var cidden. Ayrıca son zamanlarda bizimkilerin şansı başlarına gelen şanssızlıklar yüzünden büyük görünüyor göze. Neyse işte öyle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık