Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 871: Yardır, Caesar!

Bölüm Nasıldı

• Kullanılan toplam oy
    195
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ezdirmiyor mu? Şu son sayfada ki tayfa halini en son Shabony'de gördüm ben.Bu adamlar 2 yılı bir daha böyle duruma düşmemek için almadılar mı? Aldılar.Luffy her fırsatta BM'ye gider yapmıyor mu? Şimdi bir kaç tane zeki üye çıkıp yaa BM'yi indirmek için mi gittiler dicekler.Luffy hangi arcta boss dövmek amacıyla başladı.Bm insin demiyorum ama o kadar laf edip akıllarda kalan büyük laflar ediyor sonrada laflarını yiyor.Nami ve Çoppar'ın ağlak halleri,Pedro ve özellikle Jinbe'nin Sanji ve Luffy çıktıktan sonra izlemeleri kadar saçma bi durum yok.Şimdi böyle ezik bir durumda kal kendin 0 çaba %1 milyon şansınla bomba patlayıp ardından kaç.Hass derler adama :D İyiki Zoro'yu falan getirmemiş fanlarının Zoro'yu şuandaki durumda görmelerine kalpleri falan dayanmazdı.Böyle durumlar için Sanji var :D

Trsini okudum o kadar yıldır OP takip edeim böyle mantıksızlıklar,tutarsızlarla dolu bir bölüm daha hatırlamıyorum.Rahatladım ohh be.
Jimbei ve diğerlerinin beklmesi bana da çok alakasız geldi ama galiba uçmakla ilgili bir bahane var orda :bilmem:

Ya işte Luffy'nin G4 ile yonkouya dayanabilecek biri olup olmadığını göstermek yerine , Luffy yorgun enerjisi yok diye senaryo oyunu oynuyor.

Luffy G4 ile BigMom'a yumruk yumruğa denk bir sahne çizmesi yeterli oldu soru işaretleri için.

Yine kaçtı güç konusunda işin derinine inmekten.

Luffy Yonkou ya da Amiral , kim olursa olsun yenmem gerek diyorsa altını dolduracak yazar. Biz anca böyle Luffynin pili bitik halini görürüz uzunca süre.

Evet bu imajı vermeye çalışıyor katılıyorum sana. Mangaka resmen Luffy'e verdirdiği sözleri yedirmemiş gibi bir imaj çizmeye çalışıyor. Luffy'nin düşünce yapısını bize şöyle aktarıyor. Önce Kaido sonra da senin icabına bakacağım. Şuraya seninle dövüşmeye gelmedim. O yüzden yarım yamalak bir tayfa ile geldim. Kaçmam sözümü bozmuyor unuttuğum anlamına da gelmiyor gibisinden...

Ama her türlü çok saçma. Önce Kaido diyen adam o sözleri de yemez. Mangaka resmen şu an kadarıyla dalga geçiyor okuyucuyla. Bana kalırsa Big Mom'ın dediği sözleri kaale almak gerekir. Caesar ile uçurup kaçırana kadar Luffy'i g4'e sokup onunla kaçırtması gibi bir seçenek bile var. Bundan sonrası önemli. Bomba ile bizimkileri kurtarırsa senaryo bariz sırıtır. Yani böyle oynamak zorunda da değil bu adam.:S
Bu olaylar yaşanmadan önce araya hükümeti sokardı veya başka bir senaryoyla diğer imparatoru karıştırırdı.İlk defa yaptığı şey değil Kaido beyazsakal durdurmaya gidiyordu.Stussy var ajan olarak.Arc başında tüm tayfayı buraya getirse ve olaylar şu aşamaya gelmeden hükümeti ve sağlam denizcileri sokup ortalığı karıştırsa bence hiç sorun olmazdı.O zaman yine senaryo derdik imaj bozmayım diyorsa bile bu tamamen senaryo yüzünden olurdu.İlla luffyi bir yonko karşısında çizeyim istedi.Ama bu şekilde de olmuyor işte çok aykırı kaçıyor gösterip öteki sayfaya atlamak öteki arca atlamak olacak iş değil.Luffye o hareketi yaptırdıysan bu arcı da diğerleri gibi çizeceksin yok öyle yağma...

Bu zamana kadar hep öyle oldu çünkü.Şu an farklı olan ne ? Farklı olan çok fazla çok güçlü rakip olması ama bizimkiler bunlardan hiçbir zaman çekinmedi ki ? Eskiden bile. Bu durumlara düşmeyeceğiz diye eğitim aldılar zaten.Resmen Jinbei,Bege ayağına onlara kontrolü verip tayfanın prensiplerinden taviz verdiriyor.

İlk bu lafı BM dememişmiydi.Yarım tayfayla gelmişsin dövüşmeye gelmemişsin tarzı birşey demişti.Demek oralarda işler öyle yürüyor.Odanın aklında ,tayfa vs tayfa olmadan düzgün kapışma olmadığı var galiba.Bizimkilerin karizmasıyla alakalı olduğunu sanmıyorum

Alabasta,Skypiea,Enies Lobby gibi yerlerde rakip korkunç güçlüyken kaçmadınız şekil koydunuz da şimdi ne oldu diye sorası geliyor insanın.İmparator korkusu farklı birşeymiş demek.
Oralarda tayfaya denk dövüş dağılımları vardı. Burada bahsettiğimiz BM'nin ordusu. Süs eşyası gibi duran Smoothie'yi bile alacakları meçhulken neyin kavgasına girecekler? Girseler BM tayfa üyesi bırakmaz. Zoro'nun dünyanın en güçlü kılıç ustası olma hayalini izleriz artık sonrasında :D Luffy boş konuşuyor beyin olmadığından atar yapıyor, tayfayı düşünmüyor. BM'ye G4 ile vurdu da ne oldu? Jinbei'ye gelirsek, tayfanın ağır toplarından biri olacaksa bu hareketi hiç yakışmadı.
Neyse "O şey" Luffy'e gününü göstersin de Wano'da belki sonrasında akıllanır.

Bu olaylar yaşanmadan önce araya hükümeti sokardı veya başka bir senaryoyla diğer imparatoru karıştırırdı.İlk defa yaptığı şey değil Kaido beyazsakal durdurmaya gidiyordu.Stussy var ajan olarak.Arc başında tüm tayfayı buraya getirse ve olaylar şu aşamaya gelmeden hükümeti ve sağlam denizcileri sokup ortalığı karıştırsa bence hiç sorun olmazdı.O zaman yine senaryo derdik imaj bozmayım diyorsa bile bu tamamen senaryo yüzünden olurdu.İlla luffyi bir yonko karşısında çizeyim istedi.Ama bu şekilde de olmuyor işte çok aykırı kaçıyor gösterip öteki sayfaya atlamak öteki arca atlamak olacak iş değil.Luffye o hareketi yaptırdıysan bu arcı da diğerleri gibi çizeceksin yok öyle yağma...

Bu zamana kadar hep öyle oldu çünkü.Şu an farklı olan ne ? Farklı olan çok fazla çok güçlü rakip olması ama bizimkiler bunlardan hiçbir zaman çekinmedi ki ? Eskiden bile. Bu durumlara düşmeyeceğiz diye eğitim aldılar zaten.Resmen Jinbei,Bege ayağına onlara kontrolü verip tayfanın prensiplerinden taviz verdiriyor.
Şu bölüm iyi bir OP takipçesi için inanılmaz açıklarla dolu arc boyunca açıklar vardı ama göze batmıyordu puzzle gibi ama şu son bölümdeki puzzle'ın büyük parçası onu yerleştirdin mi artık olmaz böyle diyorsun.Bu kadarı fazla.Ya hiç yonkou olayına girmiceksin yada ona göre uygun bir senaryo uyduracaksın.Şu arc zaten karakterlere saçma sapan şeyler yaptırdı.Özellikle Sanji'ye şimdi bu adamın kendi imajını düzeltmesi üğhh gemiye dönmek istiyorum mu? Hadi lan ordan :D

Kaido'yu nasıl yenildireceğimi bilemiyorum diyordu Oda. Aynısı Linlin için de geçerli galiba.

''Ben yonkou hedefliyorum'' dicen ama hiç diş geçiremicen. Tayfa yarım falan geçiniz. Zoroyla mı gircekti Linline? Zaten şu senaryoyla kaçsalar yazık yani.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık