Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 871 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Genelde senaryo veya hikaye yazarken ana karakter için işler daha nihayete ermemişken karakterini düşmanlar karşınında çok güçlü veya en güçlü yapmazsın. Bu hikayenin, okuyucu tarafından daha da keyifle okunmasını sağlar. Marvel veya DC karakterlerine bakın Superman bile bir kaç kez Batman tarafından yenilgiye uğratılmıştır. Ya da birbirlerini yenip/yenilmişlerdir.

Korsanlar Kralı'nın bile BM ile dövüşmeye girmemesi benim için çok güzel bir olay. Çünkü amaç fethetmek veya en güçlü olmak, meydan okumak, düello yapmak değil; amaç bütün denizlerde özgürce dolaşmak. Ayrıca hikayenin Arlong Park Arc'ında Luffy kendi yetersizliklerini söylüyor ve arkadaşları ile bir güç olduğunu söylüyor. Shanks'a bile senin tayfanı geçecek tayfa toplayacağım diyor. Seni (Shaks'i) birebirde yeneceğini söylemiyor. Bu iş tayfa kapışması tabi ki de birebir dövüşler olacak, bütün arc'larda öyle oldu. Ama hiç birinde Luffy birini, direk, en kolay şekilde yenmedi/yenemedi. En son balık adam adasında bile en kolay yeneceği rakibi ODA steroidlerle Luffy'e denk hale getirdi ki bizim için hikaye heyecanlı olsun.

Luffy, bu hikayenin sonu geldiğinde bile en güçlü kişi olamayacaktır. Olmasına da gerek yoktur. (tabi hepsi bence)

Çok kolay karşılamış G4'ü :hoo:
Fuji'nin G3'ü karşılamasından çok daha rahat hem de.
Bu kadar da fark çok olmuş ya. Ama sevindim. Yonkouların çok güçlü olmasını istiyordum.
Yahu BigMomın özelliği bu bi yerde. Sağlam yani. Mesela Wb yese yumruğu hisseder hatta yaralar belki ama dayanıklılığı çok yüksek olduğu için yıkılmaz veya çok güçlü bi atakla karşılar falan. Teach mesela g4 yese nevri döner ama adamda başka muazzam güçler var.

Aklıma şey geliyor hep, MF'den beri Garp torununu görmüyor. Sengoku gördü, dedecik ortada yok hala. Şimdi birde haberleri yayılmaya başladı tekrar. Üstüne bu BM ile Luffy'nin ilk konuşmasında Garp'ın adı geçti. BM bunları infaz ederken ortaya çıksa tadından yenmezdi.
Çıtayı tekrar yükseltir hem. :D Garp ailesini işinin önüne koyacak bir gün ve Luffyi kurtacakta ne zaman olur orası muamma.

Dün kahkahalar atıp Luffy'i çöp Mom'ı tanrı yapanlar dua etsinler de Luffy'nin pili bitmemiş olsun, Mom bu hale getirdi ibaresi falan olsun. Ha görüntüde kan revan içinde değil ve de dumanlar çıkıyor, yani pili bitmiş. Ama işte bir umut edin. Bu arada Sanji'yi de Mom yenmemiş. Şimdilik netlenmeşini bekliyorum :D

Genelde senaryo veya hikaye yazarken ana karakter için işler daha nihayete ermemişken karakterini düşmanlar karşınında çok güçlü veya en güçlü yapmazsın. Bu hikayenin, okuyucu tarafından daha da keyifle okunmasını sağlar. Marvel veya DC karakterlerine bakın Superman bile bir kaç kez Batman tarafından yenilgiye uğratılmıştır. Ya da birbirlerini yenip/yenilmişlerdir.

Korsanlar Kralı'nın bile BM ile dövüşmeye girmemesi benim için çok güzel bir olay. Çünkü amaç fethetmek veya en güçlü olmak, meydan okumak, düello yapmak değil; amaç bütün denizlerde özgürce dolaşmak. Ayrıca hikayenin Arlong Park Arc'ında Luffy kendi yetersizliklerini söylüyor ve arkadaşları ile bir güç olduğunu söylüyor. Shanks'a bile senin tayfanı geçecek tayfa toplayacağım diyor. Seni (Shaks'i) birebirde yeneceğini söylemiyor. Bu iş tayfa kapışması tabi ki de birebir dövüşler olacak, bütün arc'larda öyle oldu. Ama hiç birinde Luffy birini, direk, en kolay şekilde yenmedi/yenemedi. En son balık adam adasında bile en kolay yeneceği rakibi ODA steroidlerle Luffy'e denk hale getirdi ki bizim için hikaye heyecanlı olsun.

Luffy, bu hikayenin sonu geldiğinde bile en güçlü kişi olamayacaktır. Olmasına da gerek yoktur. (tabi hepsi bence)
Bende öyle düşünüyorum. Mutlaka seviyesini yükseltecek ve Yonko'lar ile denk dövüşecek ama araya seviye farkı koyamayacak bence. Hatta Roger'ın bile Beyazsakal'a seviye farkı koyamadığını biliyoruz.

Fark Luffy'nin o meşhur müttefik edinme yeteneğinden kaynaklanacak ve bu şekilde KK olacaktır. Bireysel güç farkı ile değil. Mihawk'ın dediği gibi en korkutucu yetenek etrafındakileri birer birer müttefiği haline getirebilmesi.

Yahu BigMomın özelliği bu bi yerde. Sağlam yani. Mesela Wb yese yumruğu hisseder hatta yaralar belki ama dayanıklılığı çok yüksek olduğu için yıkılmaz veya çok güçlü bi atakla karşılar falan. Teach mesela g4 yese nevri döner ama adamda başka muazzam güçler var.
Meselenin sertlikle sağlamlıkla alakası yok. Luffy'nin saldırılarının özelliği serinin başından beri sertlikleri değil momentumları oldu. Kolunu uzatır hızlandırır ve vurur. İki cisim çarpıştığında önemli olan kütle ve hızdır. Fuji yeterince güçlü olmadığı için Luffy ve Zoro'nun ataklarında geri tepti. Ama Big Mom en ufak bir şekilde etkilenmeden/kıpırdaman karşılıyor bunu diyorum.

Kesinlikle katılıyorum, Zaten Raftele ulaştıktan sonra, yani gerçeği öğrendikten sonra, final savaşı olacak ve bunu zaten Beyazsakal söyledi, o zaman Marinford savaşında olduğu gibi büyük hatta daha büyük bir savaş olacak ve o savaşa tahminim Luffy ve tayfası silahlanıp direk gidecekler, yardım çağırmadan, sonra bu haber bir şekilde başkalarına ulaşacak ve Luffy'nin yanında olan herkes bu savaşa gelecek... Oğulları, Devrimciler, dostları, balık adamlar, devler, müttefikleri vb... Her şey zaten o savaşın ne kadar büyük ve benzersiz olmasını güçlendirmek için ilerliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık