Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 870 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Allahtan seriyi siz yazmıyorsunuz.Seri masalsı olarak kurgulandığı halde yine de tahamül edilebilecek seviyede, düzgün uyum içinde.Siz yazsanız tamamen bebe serisinden farkı kalmazdı .Kusura bakmayın da

Ne olsun istiyoruz gençler, Luffy Big Mom'a saldırsın da ölsün mü? Burada sıkıntı yonkou gücünü ve korkusunu idrak edemiyor oluşumuz. Luffy, rakibiyle arasındaki güç farkını algılayabilecek bir noktaya geldi. Buna maruz kaldı. Sabaody, Marineford.. Başaramazsa neler olacağının farkında. Başaramazsa orada giden sadece kendi kellesi olmayacak. Sorumluluğunu aldığı, korumak zorunda olduğu insanlar var. Bege'yi öyle hırpalanmış görünce tutamıyor kendini bir hışımla , ama Nami'nin müdahalesine kulak asmak zorunda çünkü kendisi de öyle olması gerektiğinin bilincinde. Arkın geri kalanınca kimsenin zarar görmemesi için mücadele verirken görürsünüz gerçek Luffy'i.
Balık adası benim demeyecek o zaman, Mom adaya gitse hadi bakalım koru adanı dese ne yapacak? Güç farkını anlayacak kafaya ulaştı ama o farka göre konuşmayı bilmiyor mu yani.:(

• Kid, Kaido'dan kaçmamış, leş olmuş.
  • Kid, Linlin'in adamları ile savaşıp, kolunu kaybetmiş, akabinde kaçmak zorunda kalmış (varsayım)
Böyle ise Kid, gerçekten sağlam bir duruş sergilemiş. Tabi ki Luffy bu zamana kadar az şey yapmadı. Mama ve diğer iki komutanını dövmek dışında her şeyi yaptı ve şu zamana kadar yola çıkış amacını gerçekleştirdi. Bu da muazzam bir başarı ama balık adam adasından bu yana Linlin'e meydan okuyor. Fuji'ye, amiral yonkou hepinizi dövecem diyor, hal böyle olunca bir şeyler eksik kalıyor ve insan daha fazlasını bekliyor. Dolayısıyla kaçmayı da yakıştıramıyoruz :)

Ee diğer tarafta da kol veren, can veren Kid olunca, insan ister istemez Luffy'i sorguluyor :D
Eee ben de kaçmasın diyorum zaten. Kaçacaksa da bunu sağlam zemini oturtmalı. Yoksa ben de katılıyorum o kadar ahkam kesip Yonkou Amiral artık kaçmayacağım dedikten sonra kaçarsan bir sıkıntı çıkar.:D

Adamlar zaten adaya kaçmak üzere gelmiş, tüm planı ve hazırlıkları ona göre yapmışlar. Amaçlarına ulaşıp sorun çıkmadan sıvışıp gideceklerdi zaten. Sanji'yi al, taşları kopyala ve tüy. Tüm plan bunun üzerineydi. Sanji'nin ailesi sonradan çıktı onu da araya kaynattılar. Şu an en ufak fırsatta zaten kaçmaları lazım.
Geride biri kalırsa durup dövüşürler. Aksi takdirde Luffy ortaya ha diye çıkıp arkasındaki herkesi sebepsiz yere tehlikeye atmaz. Çünkü herksin de bildiği üzere elde bulunan güçle karşılarındaki düşmanlarla baş etmeleri imkansız. Bir yerlerden beklenmedik bir yardım gelmeli, güçlü bir desek gelmeli ki dövüşebilsinler.
Ki destek gelse bile dövüşmelerinin bir anlamı yok bence, o desteği kaçmak için kullanmaları lazım. Ama sadece gelecek bir yardımla dövüşüp Mom'u indirmeye çalışabilirler. Bu halde olmaz.

Sırf Mom'un düşmesi arzulanıyor diye her yol oraya çıkarılmaya çalışılıyor. Aksi her senaryo kötü ve çelişkili kabul ediliyor, hiçbir sorunu olmayan karakterlere laf ediliyor. Olaya kendi pencerenizin dışından da bakın biraz.
Haftaya bomba patladı ve gittiler tatmin olacak mısın? :( Yoksa en azından bir şeyler yapmaları gerekiyor mu? Eksik olan bir şeyler var mı?

Balık adası benim demeyecek o zaman, Mom adaya gitse hadi bakalım koru adanı dese ne yapacak? Güç farkını anlayacak kafaya ulaştı ama o farka göre konuşmayı bilmiyor mu yani.:(
Olay sadece Luffy-Big Mom farkı değil. Orada tayfanın yarısı yok, filodan kimse yok. Karşı tarafla mücadele edecek tam takır bir kadro yok. Sadece Luffy ve Mom olsa, Luffy'nin tavrı da değişir. Luffy sadece Balıkadam adasında Mom'a duruş sergiledi. Bu ark boyunca hiç iddiası olmadı. Eninde sonunda yüzleşeceği ve devireceği bir isim için, çıkış yapmasında abeslik yok. Ne deseydi o zaman "Eksik kadro olmazsak, korumak zorunda olduğum insanlar olmazsa, bu adayı benim yapıcam!" Detay mı verseydi yani? KK olmak için eninde sonunda devirmesi gereken bir isim Mom, nerden bilsin böyle dandik bir şekilde yonkou kucağına düşeceğini.

Adamlar zaten adaya kaçmak üzere gelmiş, tüm planı ve hazırlıkları ona göre yapmışlar. Amaçlarına ulaşıp sorun çıkmadan sıvışıp gideceklerdi zaten. Sanji'yi al, taşları kopyala ve tüy. Tüm plan bunun üzerineydi. Sanji'nin ailesi sonradan çıktı onu da araya kaynattılar. Şu an en ufak fırsatta zaten kaçmaları lazım.
Geride biri kalırsa durup dövüşürler. Aksi takdirde Luffy ortaya ha diye çıkıp arkasındaki herkesi sebepsiz yere tehlikeye atmaz. Çünkü herksin de bildiği üzere elde bulunan güçle karşılarındaki düşmanlarla baş etmeleri imkansız. Bir yerlerden beklenmedik bir yardım gelmeli, güçlü bir desek gelmeli ki dövüşebilsinler.
Ki destek gelse bile dövüşmelerinin bir anlamı yok bence, o desteği kaçmak için kullanmaları lazım. Ama ancak gelecek bir yardımla dövüşüp Mom'u indirmeye çalışabilirler. Bu halde olmaz.

Sırf Mom'un düşmesi arzulanıyor diye her yol oraya çıkarılmaya çalışılıyor. Aksi her senaryo kötü ve çelişkili kabul ediliyor, hiçbir sorunu olmayan karakterlere laf ediliyor. Olaya kendi pencerenizin dışından da bakın biraz.
O pencerelerin tamamından bakıp, objektif yorum atmak durumunda değilim. Evet, olmasını istediğim ya da olacağını öngördüğüm bir şey var ve bu doğrultuda mesajlar atıyorum. Burada bir problem yok değil mi?!

Burayı geçersek, başından beri şunu söylüyorum. E. Oda'nın seriiyi işlerken kullandığı en iyi şey gizem ve buna bağlı olarak oluşan merak unsurudur. Bana göre, One Piece'in bu kadar ilgi görmesinin temel sebeplerindendir o ikisi. Hal böyle iken, geriye sadece kim tarafından düşürüleceği konuşulacak olan Linlin'in mangaka için bir değerinin kalmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla bir kılıfına uydurup, saf dışışı bırakabilir o kadını. Ben de farkındayım mevcut güç bunun için yeterli değil. Hatta yardım gelse dahi düşmesi çok zor ama dediğim gibi, artık bir değerinin kalmadığını düşünüyorum.
İşte sen hala idrak edemedin yonkou/BM gücünü bu yüzden şu kadroyu yeterli görüyorsun. Bundan dolayı seni çok eleştiremiyorum da çünkü, bizimkiler istediklerini alabilsinler diye ark boyunca bizimkilerin lehine gerçekleşen random olaylar çizdi Oda. Her istediklerini aldıkları için, daha fazlasını başarabileceklerini düşünüyorsun ama o kadar basit değil işte. Şu noktadan sonra umarım Oda bunu anlaşılır bir şekilde yansıtacak.
Gücünü idraak edememekle ne alakası var?
Bakalım hangimizin dediği olacak, yorumlarına söylemek istediğim pek bir şey yok, senle bu konuyu konuşmaya başladığımızda sonsuz bir döngü halini alıyor :)
Eee ben de kaçmasın diyorum zaten. Kaçacaksa da bunu sağlam zemini oturtmalı. Yoksa ben de katılıyorum o kadar ahkam kesip Yonkou Amiral artık kaçmayacağım dedikten sonra kaçarsan bir sıkıntı çıkar.:D
Sağlam zemiine oturmalı diyorsun ya, ben birilerinin canı yanacak, belki de ölecek diyorum. Aksi halde arkadaşlarında söylediği gibi kaçmamaları için pek bir neden yok gibi..

Bilmem farkında mısınız kadın yonkou. tahmin ettiğiniz gibi güçsüz filan da değil. luffy burada big mom'u indirirse zaten yarım tayfa ile yonkou indirmiş olur, daha ne olsun...
yonkou'nun mekanına girip, yonkou'yu yenen birinin artık sıfatı nedir? buradan sonra luffy eşittir yonkou.

peki bir yonkou'nun başka bir yonkou olan kaido ile dövüşmek için harıl harıl müttefik aramasına neden ihtiyac duyulsun? sizin söylediğiniz luffy'nin müttefiğe neden ihtiyacı olsun ki, adam zaten big mom'u indirecek gücü gösteriyor..
kaido ile big mom arasında dağlar kadar güç farkı mı var?

Burada kahinin balık adam adasının yok olmasını sağlayacak kişi olarak luffy'yi gördüğünü hatırlayalım. belkide buradan kaçmaları sonrası, big mom balık adam adasını yok edecek, ve kehanet gerçekleşmiş olacak..

Big mom'un hiç bir zayıflığı kalmamış, bu kadar sinirlenmiş, burada inmesi artık imkansız.

-açılış-
Adaya gidilir.
Luffy macera heyecanıyla adada dolanmaya başlar.
Luffy kaybolur.
Adadanın prensesi ile karşılaşır, kanka olurlar.
Diğer tayfa üyeleri çöpten sağ kola doğru rakipleri temizlemeye başlar.
Luffy ortaya çıkar.
Boss ile sıkı bir dövüş verir, baygın düşer.
Parti yapılır.
-kapanış-

Oda bunu çizince hep aynı şeyi çiziyor diye eleştiriliyor. Ara sıra bunun dışına çıkınca da Oda bu değil diye eleştiriliyor. Halbuki seriye zenginlik katan böyle değişik senaryolar. Bırakın bu kez de kaçsınlar değişiklik olur işte :) ana karakteri ezdirmez zaten kaçsalar bile Luffy bir şeyler başarır yine ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık