Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 859: Yonko Suikast Planı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    151
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Elbette Bonney, Kureha, Nyon paso atış yapıyorlar. Yalnız diğer bir nokta, Karamel Ana olarak telaffuz edenler BM'in çocukları veya Bege'ler. Yani bu kadın BM ile aynı yaşlarda kankisi de çıkabilir. Diğer ilginç nokta ise resme çok büyük manevi değer veriyor olması. Yani resimle arasında şeytan meyvesi ile oluşan bir bağı yok. BM o anki ruh haline göre bir güce sahip oluyor. Resme çarpıldığında dizi kanamıyor, resme çarpıldıktan sonra dizlerinin üstüne çöküyor, o zaman dizi kanıyor. Olay tamamen manevi yani resimle arasında. Büyük sevginin en büyük riski büyük öfkeye dönüşmesi. BM'i zehirleyip kaçsalar da, başarısız olup kaçsalar da, nasıl kurtulacaklar acep.
Zaten Big Momun annesi demedim ki, Bege Anne Karamel diye tanıttığı için direkt aklımıza yaşlı birisi geliyor fakat aslında yaşlı olup genç olan birisi olabilir ve ters köşe olabiliriz. Bu dediğime en çok uyan kişi ise Bonney.
Bir çok teori var zaten Bonneyin Momun çocuğu olduğuna dair ama bu teorilerin hepsi Lolanın Big Momun çocuğu olduğu öğrenilince çürüdü. Bu kız tüm bu kanıtlara rağmen Big Momun kızı çıkmadıysa Karamel Ana olabilir.

Zaten Big Momun annesi demedim ki, Bege Anne Karamel diye tanıttığı için direkt aklımıza yaşlı birisi geliyor fakat aslında yaşlı olup genç olan birisi olabilir ve ters köşe olabiliriz. Bu dediğime en çok uyan kişi ise Bonney.
Bir çok teori var zaten Bonneyin Momun çocuğu olduğuna dair ama bu teorilerin hepsi Lolanın Big Momun çocuğu olduğu öğrenilince çürüdü. Bu kız tüm bu kanıtlara rağmen Big Momun kızı çıkmadıysa Karamel Ana olabilir.
Onu anladım. O kısmı özümsedim, üstüne yazdım ben. Elbette dediğin olabilir. Yazdığım kısım, acaba kendi yaşıtı başka bir kankisi mi var dedim. Bonney ile BM arasında bir çok kan bağı teorisi var dediğin gibi. Bonney'in hükümet tarafından istenmesinin ve tehlikeli görülmesinin sebebi bu kan bağı yada manevi bağı olabilir BM ile. Neyse ben yatayım yavaştan, uykum gelmiş gibi :D

Benim kafaya yattı bu suikast, buradaki arkadaşlara baksak seride suikast olması imkansız. Yok gözlem hakisi yok muymuş, böyle mi ölürmüş falan filan. Suikastın olayı o zaten.Normal yolla ölmeyecek birini en zayıf anında ortadan kaldırmak. Kadın ağlıyor dikkati dağılıyor mu? Evet. Haki salıyor etrafındakiler etkileniyor mu? Evet. Fiziksel müdahaleye açık hale geliyor mu? Evet. Caesar'ın geliştirdiği silah zouda katliam'a neden oldu mu? Evet. Peki bu adamın o gaz silahını biraz daha geliştirdiğini düşünmemek için bir sebep var mı? Yok. Bazıları çok beğenmemiş olabilir ama berbat, rezalet ötesi bir plan değil.
Planın mükemmellikle uygulanamayacağı belli. Kutunun erken açılması Luffy'nin planı bozmasına sebep olacak gibi. Pudingi arc başından beri beğeniyorum. Oda ilk defa adam akıllı beğendiğim bir kadın karakter çizdi ve herkese gerçek olamayacak kadar güzel diye düşündürüp gerçek yüzünü gösterdi. Ama ben Sanjinin bu kadına güzel bir ders verip kendine aşık edeceğini düşünüyorum. Dersten kastım kesinlikle fiziksel hasar değil. Yıl 2017 olmuş millet hala Sanjinin bir kadına vuracağını düşünüyor ya hayret ediyorum. Oda Enies Lobby'de o bahsi kapadı beyler, ki orada bir tayfanın hayatı söz konusuydu. Şu kadının melek gibi olmasına gerek yok biraz Sanji sayesinde biraz akıllansın ben tavım.
Bölüm güzel. Zaten bu arc bana kalırsa standartların üstünde gidiyor ve daha önce söylendiği gibi One Piece bundan sonra hep iyiye gidecek.

Vururlar tamam da ölmezse sıkıntı büyük. Ki ölmez. Ama ne olur Bege müttefik olarak bir katkı yapmış, gücünün azalmasını sağlamış olur. Başka bir poka yaramayacak bir müttefik bu. Sonradan iş Luffy'e kalırsa Luffy yeni bir şeyler üretmek zorunda. O G4 süresi yetmez. Ha şunu söyleyeyim: Bence Lucci'nin yediği g2 gatlinginin G4 versiyonunu yiyecek Mom. Sahnenin de benzer olacağını düşünüyorum. Luffy neredeyse geberecekken bir iman gücüyle kalkıp Allah Allah nidalarıyla G4 gatlingini çakacak, Mom da muhtemelen full koka yapacak, ama nafile, Luffy hamur gibi yoğuracak. Bu sırada h. haki artışı olacaktır.

Vururlar tamam da ölmezse sıkıntı büyük. Ki ölmez. Ama ne olur Bege müttefik olarak bir katkı yapmış, gücünün azalmasını sağlamış olur. Başka bir poka yaramayacak bir müttefik bu. Sonradan iş Luffy'e kalırsa Luffy yeni bir şeyler üretmek zorunda. O G4 süresi yetmez. Ha şunu söyleyeyim: Bence Lucci'nin yediği g2 gatlinginin G4 versiyonunu yiyecek Mom. Sahnenin de benzer olacağını düşünüyorum. Luffy neredeyse geberecekken bir iman gücüyle kalkıp Allah Allah nidalarıyla G4 gatlingini çakacak, Mom da muhtemelen full koka yapacak, ama nafile, Luffy hamur gibi yoğuracak. Bu sırada h. haki artışı olacaktır.
Hocam bu kadar basit bir senaryo olmaz :D Bu arc bir sürü ters köşe oldu plan olayında da bariz bir şeyler ters gidecek. Belkide planı uygulasalar bile BM yine zarar almıcak bu kuklasıydı veya ruhdan kopyasıydı bile diyebilirler. İp meyvesinden bu kadar özellik çıkmışken ruh meyvesinin ucu sonuna kadar açık. Belkide Brook gibi ruh modu bile vardır roketler içinden geçip gider. Yani demek istediğim gibi yapılacak onlarca ters köşe ihtimali varken bu kadar basit bir senaryoya indirmez oda younkoyu :)

Telepatik olması daha kötü ya sesi doğrudan doğruya işitiyorsun?
Yok. Sesin fiziksel şiddeti farklı olabiliyor. Ses var taş, ayna kırar kulak zarı patlatır. Ama telepatik durumda şiddet değil hayret söz konusu idi Luffy ve Momoda. Momo daha veletken ona da öyle pek bi etkisi yok o sesin. BigMomın olayı sesin şiddeti ile ilgili çıkarsa etkileyebilir herkesi o titreşimler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık