Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 844: Luffy, Sanji'ye Karşı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tayfanın yanında zaten ağlamamalıydı. Zeff'i ve ellerini şu an kurtardı. Ama Luffy ya da tayfayı kurtardığı gibi bir şey şu an için düşünmüyorum. Kafasında onları kurtarmaya yönelik bir bakış açısıyla bunları yapmadı. Robin'in ki gibi değil bu olay.
Orda luffye hadi kurtar beni dese ne olacaktı çıkabilirmiydi ordan luffy??

Şimdi ne olacak peki? Cracker'i yenmiş Luffy orda Sanji gelene kadar bekleyecek. Big Mom'ın ve gelen 2 Komutan'ın hışmından orda kim koruyacak Luffy'i? Luffy gibi biri Sanji'ye almadan gider mi? Sanji bunu idrak edemedi mi? Birlikte Ennies Lobby'de Dünya Hükümeti'ne bile karşı olsa savaş açmadılar mı bir Nakaması için?

Germa'yı kim takar? Yonkou'ya dalmak için izin isteyen Sanji, Germa'dan korumak için mi böyle bir yola gitti? Hiç sanmıyorum.
Sen baya tek taraflı bakıyon. Orda korumaya çalıştığı Zef. Luffye uysa kimin ölüm fermanı imzalanıyor? Ayrıca düğün var Big mom işi gücü bırakıp Luffye mi gitçek? Hiç sanmam.

Orda luffye hadi kurtar beni dese ne olacaktı çıkabilirmiydi ordan luffy??
@Monkey D. Dragon
Luffy'e durumu olduğu gibi anlatırdı. Orda ağzından dökülmeyen kelime kalmadı. Çok mu zordu gerçekleri söylemek? Germa ya da Big Mom çok mu takıyordu Luffy'e Sanji'yi santajla orada tuttuklarının söylenip söylenmemesini? Adamlar zaten Luffy'i çööp olarak görüyor. Karışacak mıydılar bu şekilde tehdit edildiğinin Luffy'e söylenip söylenmemesine?

Sanji Luffy'e olayı anlatacaktı. Ondan sonra Luffy'nin tepkisi ne olacaktı ne yapacaktılar onu görecektik. Ama her türlü şartta Luffy'e inanacaktı. Bu durumu anlatmalıydı.

Anlatmamasının sebebi ise bana göre tam olarak güven eksikliğiydi. Santaja boyun eğdi. Tayfa olarak bunun altından kalkabileceklerini düşünmedi. Tek başına halletmesi gerektiğini düşündü. Luffy ve tayfayı bunun karşısında engel olarak gördü.

İleride buna nazaran Sanji'nin çok daha beter şeyler yaşayacağını düşünüyorum. Eğer ki Sanji tek başına bu işi hallederse o zaman yanlışımı kabul ederim. Ama daha beter durumlar olacak. Bana öyle geliyor. Tayfaya sonuna kadar güvenmeliydi onu anlayacak.

@Monkey D. Dragon
Luffy'e durumu olduğu gibi anlatırdı. Orda ağzından dökülmeyen kelime kalmadı. Çok mu zordu gerçekleri söylemek? Germa ya da Big Mom çok mu takıyordu Luffy'e Sanji'yi santajla orada tuttuklarının söylenip söylenmemesini? Adamlar zaten Luffy'i çööp olarak görüyor. Karışacak mıydılar bu şekilde tehdit edildiğinin Luffy'e söylenip söylenmemesine?

Sanji Luffy'e olayı anlatacaktı. Ondan sonra Luffy'nin tepkisi ne olacaktı ne yapacaktılar onu görecektik. Ama her türlü şartta Luffy'e inanacaktı. Bu durumu anlatmalıydı.

Anlatmamasının sebebi ise bana göre tam olarak güven eksikliğiydi. Santaja boyun eğdi. Tayfa olarak bunun altından kalkabileceklerini düşünmedi. Tek başına halletmesi gerektiğini düşündü. Luffy ve tayfayı bunun karşısında engel olarak gördü.

İleride buna nazaran Sanji'nin çok daha beter şeyler yaşayacağını düşünüyorum. Eğer ki Sanji tek başına bu işi hallederse o zaman yanlışımı kabul ederim. Ama daha beter durumlar olacak. Bana öyle geliyor. Tayfaya sonuna kadar güvenmeliydi onu anlayacak.
Ben Sanji kesin haklı demiyorum zaten. Çok daha iyi seçenekler olabilir ama adam kendi doğrusunu uyguladı nihayetinde. Dediğin riskli bir durum. Luffy klasik lafını söyleyip ''ben hepsinin kıçını tekmelerim'' de diyebilirdi. Gerçek şu ki ciddi bir sayı dezavantajları var şuan. Sanjinin kararını yanlış bulabilirdin ama bu kadar sert eleştirmekte körlemesine bakmak bence.

@Monkey D. Dragon

Söylediğinde judge ellerindeki kelepçelerle sanjinin ellerini koparırsa luffye olan güveni o kolları nasıl kurtaracak peki ?

Ben Sanji kesin haklı demiyorum zaten. Çok daha iyi seçenekler olabilir ama adam kendi doğrusunu uyguladı nihayetinde. Dediğin riskli bir durum. Luffy klasik lafını söyleyip ''ben hepsinin kıçını tekmelerim'' de diyebilirdi. Gerçek şu ki ciddi bir sayı dezavantajları var şuan. Sanjinin kararını yanlış bulabilirdin ama bu kadar sert eleştirmekte körlemesine bakmak bence.
Ben sert eleştirmiyorum. Arkadaşlar Luffy'i korumak istedi o yüzden böyle bir karar verdi diyor. Ama ben Sanji'nin yaptıklarında böyle bir amaç göremiyorum.

Luffy'nin ne tepki vereceğini felan kestiremiyorum. Ama tayfa artık birbirine bütün derdini anlatabilmeli. Şöyle bir durum var diyebilmeli.

@r_zoro

Kardeş yazdıklarımı okumadın mı? Zaten Luffy'i çöp olarak görüyor bu adamlar. Luffy'e söyleyip söylememesini taktıkları gibi bir düşünce nerde oluştu? Ki tam aksine Luffy'e bunu söylemelerini gramda takmıyordur. Bunu Big Mom'da takmıyordur. Öyle bir diyorsun ki sanki Luffy'nin bunu bilmesinden çekiniyorlarmış gibi.

Reiju orada bizimkilere yardım etseydi bile bizimkiler oradan kayıpsız çıkamazdı. Satrançta zugzwang diye bir terim vardır. Oyuncunun hangi hamleyi yaparsa yapsın kaybedeceği pozisyonlara denir. Burada da bir tür zugzwang vardı. Sanji; ellerini,Zeff'i ve Luffy ile Nami'yi kaybetmektense onların sevgisini kaybetmeyi seçti.

Ben sert eleştirmiyorum. Arkadaşlar Luffy'i korumak istedi o yüzden böyle bir karar verdi diyor. Ama ben Sanji'nin yaptıklarında böyle bir amaç göremiyorum.

Luffy'nin ne tepki vereceğini felan kestiremiyorum. Ama tayfa artık birbirine bütün derdini anlatabilmeli. Şöyle bir durum var diyebilmeli.
Ya ne anlatıyon sen robin 2 yıl boyunca saboylaydı gelip birsey anlatmadı. mutlu olayı ablatmadılar bunu mu anlatacak

Ya o kısım da saçma zaten onda haklısın.

2. kısımda ben bütün faturayı Odaya kesiyorum zaten görmüşsündür. Çok desteksiz bir senaryo yazdı şuan Oda. En azından görünen bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık