Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 844: Luffy, Sanji'ye Karşı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abartmamak lazım. Luffy dinlenme fırsatı buldu, yediklerini öğüttü. Ayrıca Ace ile Jinbe'nin 5 gün, Duke ile Jack'in 5 gün dövüştüğü yerde, 11 saat çok büyük bir olay değil. Üstelik dediğim gibi Luffy lastik, Haki ile de olsa meyve gücü iptal olmaz. Bu sebeple zamanında Haki ile Luffy'nin bir tarafı kırılmaz demiştim, Zoro konularında bana Luffy fanı diyen bile oldu, ben o zaman objektif olduğumu söyledim, yine söylüyorum. İstediğin gibi bakabilirsin olaya, ben tarafsız bakıyorum. Lastik adamın aldığı fiziksel bir darbe ile dişi kırılmış, az buz bir şey değil.
Söylediklerin bir nevi mantıklı aslında. Bu sayıdan karakterlerin güç ve dayanıklılık faktörleri analiz edilebilir.
Mesela Luffy haki kullanmayıp tüm saldırıları doğrudan alıyor üstelik Cracker ile 11 saatlik bir dövüşten gelmesine rağmen dimdik ayağa kalkabiliyor. Luffy'nin davranışları da olgunlaşmış. Gerçekten güçlenmiş bizim çocuk helal olsun.

Abartmamak lazım. Luffy dinlenme fırsatı buldu, yediklerini öğüttü. Ayrıca Ace ile Jinbe'nin 5 gün, Duke ile Jack'in 5 gün dövüştüğü yerde, 11 saat çok büyük bir olay değil. Üstelik dediğim gibi Luffy lastik, Haki ile de olsa meyve gücü iptal olmaz. Bu sebeple zamanında Haki ile Luffy'nin bir tarafı kırılmaz demiştim, Zoro konularında bana Luffy fanı diyen bile oldu, ben o zaman objektif olduğumu söyledim, yine söylüyorum. İstediğin gibi bakabilirsin olaya, ben tarafsız bakıyorum. Lastik adamın aldığı fiziksel bir darbe ile dişi kırılmış, az buz bir şey değil.
Asıl sen anlamıyorsun. Mangaka Sanji'ye Nami ağzından açıklatıyor durumu. Ayrıca Luffy'nin yediği krakerler ile kendini toparlamadığı ,bitkin düştüğü sırada sayıkladığı et kelimesinden anlaşılıyor.

Diğer taraftan verdiğin örnekleride iyi analiz edemişsin. Ace ile Jinbei birbirinin zıttı sayılabilecek güçlere sahipler. Birbirilerine doğrudan temas edebildikleri bile belli değil. Biri ateş diğeride su gücünü kullanıyor. Duke ile Jack'te 5 gün savaşmadı. İnu ve Neko 12 saat dövüşüp 12 saat dinleniyorlar. Ve yanlarında mink ordusu var. Jack ise sürekli savaşıyor ama ona da sürekli takviye geliyormuş. Birbirilerine doğrudan darbe olarak etki ettikleri bile belli değil. Neredeyse denk güçlerin çarpışması gibi. Cracker ile Luffy'nin ki gibi bir durum yok ortada

Ve dediğin dövüşlerin ardından hiçbiri Sanji gibi güçlü birine karşı kendini kum torbası olarak sunmadı. Gidiyorsun Vergo'yu kıyaslıyorsun.

Manga'yı referans alıyorum diyorsun ama Manga'da ki söylenen söze itibar etmiyorsun.

Mangaka üstüne orda Luffy'nin dayanıklılığını işlemiş Sanji'ye kendini tamamen serbest bırakmış. Sanji'nin acıması yok. Ne olmasını bekliyordun anlamadım? Herkesin dayanıklılığını övdüğü durumdan Luffy'e tersi bir analiz çıkarmak senin objektifliğinse bence sen objektif olma.

Sanji tek başına bile Bege'yi gömerdi Zou'da. Ama mesele bu değil işte. Mesele Zeff. Bunu anlamıyorsunuz. Mom ki tee Baratie'deki restoranttan haberi olan kadın. Kendisine çalışan bir novanın akıbetini mi bilmeyecek ? Peki sonra ne olacak ? Zeff gitti. Eee ama Rufiiiii :)

Olay birilerini döv, her şey hallolsun modundan çıktı. Yonkou ile mücadele etmek bu farklılığı doğuran şey. Birisini dövünce iş bitmiyor. Biraz daha derinlemesine bakmak lazım olaya.
Yahu hoca gerekirse Bege zorla misafir edilirdi . Sanji anlatırdı tayfaya böyle tehdit ediyorlar ne yapalım diye ve ortak bir karar çıkardı ona göre plan uygulanırdı. Sanji direk ben karıya gidiyom gelecem deyip ayrıldı :D:D:D:D

Anlık çiziyor bu durumları , yani düşünmüyor acaba Sanji önce vurduklarina ne kadar hasar verdi bakayım ona göre Luffyi cizerim demiyor. Sanji vurdu Luffy hasar aldı işte, durumun vahimligini anlatıyor Sanji'nin tekme gücünü ya da Luffynin dayanıklılıgini değil.

CanbazD.Luffy

Yalniz bi ayrintiyi cogunluk farketmemis orda iciji sanjinin en buyik abisi bakislariyla sanjinin yaptigini anladigini gosterio galiba ve araba en son hareket ettiginde o ortadan kayboluo bidahaki bolumde luffyle kapisabilirler

Yalniz bi ayrintiyi cogunluk farketmemis orda iciji sanjinin en buyik abisi bakislariyla sanjinin yaptigini anladigini gosterio galiba ve araba en son hareket ettiginde o ortadan kayboluo bidahaki bolumde luffyle kapisabilirler
Yok o ve Reiju diğer 3 lünün tarafında oturmuyor zaten. Muhtemelen karşısındaki koltuktalardır. Zaten Reiju ve Ichiji Judgenin favorileri ona daha yakın olmaları gayet makul.

Sanji aile ile savaşmayı tercih etseydi daha karaktersiz ve salak biri olarak anılacaktı buradakiler tarafından.
Yok babası yerine koyduğu Zeffi 1 sene önce tanıdığı tayfası için sattı,yok mal sanji bekleseydi ellerini kaybetmemiş olurdu gibi yorumlar görürdük.
Yani üzücü bir bölüm bir şey diyemiyoruz elbette. Luffynin tavırları falan çok hoştu yalnız. Namiye falan sen bi sus aramıza girme diye fırça çekmesi,arabanın arkasından 32 diş göstererek bağırması falan Alabastadaki Luffy geldi aklıma.

Kral

Sanjinin luffye karşı böyle davranması çok saçmaydı.Sadece korsan olmam rahat bırakın beni diyip çekilip gidebilirdi.Kaptanını herkesin içinde rezil etti.Ancak bunca şey rağmen luffy mütevazi davranıp ne olursa olsun seni bekleyeceğim dedi.Şimdi bakalım sanji nasıl özür dileyip tayfanın yüzüne bakacak.

Yahu hoca gerekirse Bege zorla misafir edilirdi . Sanji anlatırdı tayfaya böyle tehdit ediyorlar ne yapalım diye ve ortak bir karar çıkardı ona göre plan uygulanırdı. Sanji direk ben karıya gidiyom gelecem deyip ayrıldı :D:D:D:D
:)

Bege Mom'un umurunda olmaz. Elinde Begeden güçlü komutanları var zaten.
İşte kimsenin etkili bir planı yok ortada. Sanki Sanji ve Luffy koskoca Mom'un tezgahını bozabilirlermiş gibi bir algı var. Şu olay 200 bölüm sonra olsa alayına gider tayfa. Ama şu an için Olayların üstesinden gelebilmenin imkanı yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık