Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 840: Demir Maske

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    154
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MDL_Roronoa

Usopp: Haki açarak power up aldı.
Nami: Silahını geliştirerek power up aldı.
Sanji: ?

Sanji şu rogerin tayfasındaki bronz'un gücünü gördükten sonra değerlendireceğim. Amin

Demir Maske Alexandre Dumas'nın romanı. Cosette de Victor Hugo'nun Sefiller romanının baş karakterlerinden. Bir yandan Fransız edebiyatı işleniyor, öte yanda Germa - Nazi benzerliği ile BM'nin Hansel ve Gretel'i andıran adalarıyla Almanlar işleniyor.

Ben de Fransa ve Almanya arasındaki savaşlara baktım biraz. 1870 Savaşları diye anılan bir savaş var. Savaşın çıkış noktası İspanya kraliçesinin (Dressrosa - Doffy) bir devrimle düşmesi sonucunda Almanların tahtına aday olması ve de iki tarafın da halkı yanlış bilgilendirmek için kullandığı Ems Telgrafı olarak bilinen bir telgraf.

İspanya kraliçesi düştükten sonra Fransa'ya kaçıyor. Almanya'da Krupp ailesi varmış çelik, silah üretimi gibi işleri olan 400 yıllık bir aile ve teknolojik olarak üstünlükleri bulunuyor. Ayrıca savaş esnasında Alman devletleri birleşerek Alman İmparatorluğunu kuruyor. Yani Sanji evlenecek gibi. :D Savaş da Almanların üstünlüğüyle sonuçlanıyor.

Doffy elindeki sırrı kullanıp Dünya Hükümeti'nin elinden kurtulacaktır diye düşünüyorum, sonra da yapılacak toplantıya katılabilir. Burada herkes olacak ama Fransa kimdir net birini bulamadım, belki Kaido olabilir. Ems telgrafı olayına bakarsak Doffy, Kaido'yu kandırarak BM ile arasında bir savaş çıkmasına sebep olabilir. Yani bu da 1. Dünya Savaşına denk geliyor. Bu savaşla beraber BM - Germa ittifakı düşer. Daha sonra da bizim ittifak Kaido'yu indirir belki.

karolla

Bunu kim diyor abi o kadar emin yazmıssın ki sabki Oda ile konuştun. Zoro ile Sanji arasinda ki fark Kaku ile Jyabra gibi olacak hep onlarin da 20 douriki falan oynuyordu galiba...
O ikisi arasında o kadar fark var diye bizimkilerde de mi aynı olacak ?

Bu ne saçma mantık. Kuma olayında aradaki douruki farkı gayet açıktı. Bir yerde bir dipçik yiyip bayılan sanji diğer yerde ayakta kalan zoro.

Bu ne saçma mantık. Kuma olayında aradaki douruki farkı gayet açıktı. Bir yerde bir dipçik yiyip bayılan sanji diğer yerde ayakta kalan zoro.
Zoro ile zerre alakası olmayan bölümün konusuna attığın mesajların neredeyse tamamı Zoro içerikli. Bravo cidden de. :)

sanji'yi ablası kurtaracak galiba. babası ölümünü açıkladığında ablası şaşırıyor bu duruma. galiba sanjiden power up bekleyenler nereden geleceği belli olmaya başladı. Oda galiba babasının yaptığı gen faktörü etkisini şimdi açığa çıktı diyip sanjiye bir güç ekleyecek. güzel bölümdü.

Sinestram

Son 250 bölüm üstüne şu son sayıları okuyup Sanji ile Zoro yakın güçtedir diyen insan sanrısaldır.

Bana saçma mantık diyenin Kumadan örnek vermesi kurgu denen şeyi bilmiyorsun herhalde Monettr > Luffy o zaman :oleyo2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık