Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 835: Ruhların Ulusu

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    124
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu kadın işini sansa bırakan biri değil. Ya seve seve ya da zorla mantığı var. Para babası değil, daha yakın bir zamanda para sıkıntısı olduğu için hazineyi kabul etti. Halktan ruh yerine para da alabilirdi. Ama ruh alıyor. Özel bir sebebi olsa gerek. Ve dedigim gibi kadın ruh istiyorsa alır. Kimse çıkacağım deyip oylece gidemez. Gene bir bedeli olacaktir. Neticede ben bir sey kaybediyorsam sen de kaybedersin mantığı da var. Bir kisinin gitmesi yilda iki ay ruh kaybi demek. Muscat oldukten sonra kirintilari bile toplatiyorlardi hatirlarsaniz, kirintinin bile onemi var yani. Peki ya daha kötüsü topluca goc olursa? Cidden bu kadinin isini sansa birakacagina inanan var mi? Tam manasıyla bencil. Ama kadına Büyükşehir Belediyesi muamelesi yapılıyor :D Bu kadinda "Kal ama kalacaksan vergi vereceksin, lakin istedigin zaman da gidebilirsin xd" diyebilecek birisini nasıl gördünüz? Hayret.

BM canlı köprüler yapıyordur işte. Yol falan yapıyordur ne var ki? Bizim ülkede sorun olmuyor? (Haydaaaa. Tamam tamam girmedim siyasete.)

Buraya da yazayım.

Ben hala Big Mom'ın düşünülen kadar zalim olmadığını düşünüyorum. Oda çok daha belirgin bir şekilde bize Big Mom'ı anlatabilirdi. Mesela ömrünü vermek istemeyip kaçmaya çalışırken Big Mom'ın askerlerine yakalanıp zorla götürülen insanlar ve Luffy'nin buna aşırı derecede sinir olması, Big Mom'ın oğluna üzülmediğini belirtmesi. (Çünkü belirtmediği halde hala yaşıyor olma ihtimali göz ardı edilemez). Ve yahut Linlin'in Lola'nın pederi başından atması değilde öldürmesi. Bu örneklerden ben bile şimdi 3 tane sıraladım. Oda'dan neler çıkmaz. Ben Big Mom'ı ve diğer bossların zalimliklerini farklı görüyorum. Oda genelde bossların zalimliklerini başkaları üzerinden gösterir. Oyuncak olanlar yahut halkını doğrayan Riku buna en güzel örneklerden. Barizdir ayrıca. Ve başta bariz olmaz. Önce her şey yolunda gibidir. Ve bunun üzerine basılıdır. Caesar herkesi kurtarmış kişidir mesela. Doffy bu ülkeyi Rikuların şerrinden koruyan kahramandır. Önce bossa aşırı bağlıdırlar sonra gerçek günyüzüne çıkar. Burada anlatak istediğim bu arcın diğer arclardan böyle yönlerle ayrılıyor olması. Big Mom'ın boss olacağı bir arc gibi gelmiyor bana.

Yukarıda dediğim gibi ömürlerini verirken korkan bir insan çizerek bunu anlatabilirdi Oda. Yahut bu duruma Luffy'yi sinirlendirerek. İnsan ister istemez korkar çünkü. Hayatının bir parçasını veriyorsun sonuçta. Bir Kaido bir Doffy beklemiyorum bu konuda açıkçası Big Mom'dan. Franky tarzı kötü gibi geliyor bana daha çok. İlkten Luffy buna sinir olabilir gayet tabi ve vs atabilirler ama sonrasında bir iniş beklemiyorum.

arc bossu vinsmoke baba bence. Ichiji de olabilir

edit: hazır bir hafta ara varken iki konu başlığı hazır elimizde bence :D Ben üşengeçimde biri görür açarsa diye yazayım

"Arc bossu kim?
1Big mom
2Vinsmoke baba
3Ichiji?"

"Tottland'da yaşamak için hayatınızın 1/6'ini veirir misiniz?
1Evet
2Hayır"

Birine ömrümün 6 da 1 ini vereceksem beni krallar gibi yaşatacak olur olmaz her istediğim önüme gelecek, bahsettiğim şeyler baya büyük tabi harem saray hizmetçiler falan ki rızam olsun yoksa gider başka yerde yaşarım.
Veya psikopat olmam lazım yaşamayı önemsemeyen biri gibi mesela, ne yapsın ömrünü. Ki bir ülkenin tamamı psikopat olamaz.
Son ihtimalde zorluyordur beni. Ki muhtemelen zorluyordur.
Para veya mal değilki bu yaşam yahu. Normal bir insanın kabul edebileceği bir şey değil.
Bir insanın ömrünün karşılığında ona ne verebilirsin ki? Güvenlik doğru cevap değil çünkü zaten ömrüme göz dikmiş bir karının yanında ne kadar güvende olabilirsin?
Yani zorluyor halkını. Jinbeyi ruletle kalmaya zorladığı gibi, giderse kol bacak belki hayatını alacak.
Ya da çay partisine gelmeyenler gibi, yakınının başlarını bir kutunun içinde gönderiyor. Sanji evlenmek zorunda yoksa Zeffin kafa gider.
Kadın hep bir seçenek sunuyor ama kendi istediğini seçmek zorunda bırakıyor.
Güvenlik olmazsa yaşamının daha erken sonlanma ihtimali var.

Sürekli para kazanılan bir şey para gibi değil ki deniliyor. Ancak kazandığı paranın bir miktarını vergi olarak verince. Kendin için değil gene seni koruyan için ömründen bir miktar süre gidiyor. Bunu direl olarak verip para sana kalmış ya da vergi olarak vermişsin ama ömrünüm 10 yılı toplamda vergi ödemelerine gitmiş. Pek bir fark benim açımdan.

edit: hazır bir hafta ara varken iki konu başlığı hazır elimizde bence :D Ben üşengeçimde biri görür açarsa diye yazayım

"Arc bossu kim?
1Big mom
2Vinsmoke baba
3Ichiji?"

1Evet
2Hayır"
Evet ark boss'u Vinsmoke'lar olabilir mantıklı. Zaten Big Mom bizimkilerin harcı değil :D

"Arc bossu kim?
1Big mom
2Vinsmoke baba
3Ichiji?"

1Evet
2Hayır"
Tottlandta yaşayıp ne yapacam ya. Bana kalsa gidip Usoppun köyünde falan yaşarım. :D

Yalnız ömür almak nedir ya. Luffy'nin ani güçlenmelerini sağlayan Gear'lar bile ömürden götürüyor birde karşısına Big Mom gibi bir rakip çıktı. Bu çocuk Korsan Kral olmadan geberecek sanırım.

Vinsmokelardan arc bosu falan olmaz haki bile kullanamiyorlar.
En azından judge kullanabilse belki bir düşünürdüm.

Vinsmokelardan arc bosu falan olmaz haki bile kullanamiyorlar.
En azından judge kullanabilse belki bir düşünürdüm.
Haki kullanamıyorlar denmedi. bir ve iki falan kullanıyor büyük ihtmal. Baba zaten mastermış diyolar:p Vinsmoke'ler en güçlü ailelerden biri, belki en güçlüsü. Düşün adamların dışladığı eleman Sanji:a:

BM canlı köprüler yapıyordur işte. Yol falan yapıyordur ne var ki? Bizim ülkede sorun olmuyor? (Haydaaaa. Tamam tamam girmedim siyasete.)
Yol yapmaları daha önemli, manidar ve de ironik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık