Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 820: Köpek ve Kedi'nin Geçmişi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    189
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim tahminim seyir belirleyici ile gidilen yer muhtemelen antik krallıktan kalan harabeler. Ki bu Krallık Karanlık çağda yaptıkları savaşı kaybedeceğini anlayınca miraslarını sonraki nesle aktarmak için denizde bi yere sakladı. Oraya gidebilmeyi sonraki neslin öğrenebilmesi için de kitabeleri yazdılar.
Daha önce seyir belirleyici ile Raftel'e gidilemiyor anlamıştım, bölümü tekrar okuyunca aklım bulandı. Sanki tam olarak açıklanmamış, açık kapı bırakılmış ya da ben anlamadım. Şimdi seyir belirleyici ile Raftel'e gidiliyor mu, gidilemiyor mu? Bu önemli bir soru. Gidilemiyorsa çok yazık olacak diğer korsanlara. Garibanların arkası yok.

Senin dediğin gibi bir harabe olayı varsa yine iyi. En azından o harabelerden yolla diğer korsanlarda bir şekilde Raftel'e yol alabilir diğer korsanlar. Ama yine de belirsiz bir durum umarım sırf seyir ile Raftel'e ulaşılabilir. Yoksa cidden yazık yahu. Ben kendim gidemiyormuş gibi üzüldüm o korsanlar adına.

Roronoa Zoro

Daha önce seyir belirleyici ile Raftel'e gidilemiyor anlamıştım, bölümü tekrar okuyunca aklım bulandı. Sanki tam olarak açıklanmamış, açık kapı bırakılmış ya da ben anlamadım. Şimdi seyir belirleyici ile Raftel'e gidiliyor mu, gidilemiyor mu? Bu önemli bir soru. Gidilemiyorsa çok yazık olacak diğer korsanlara. Garibanların arkası yok.

Senin dediğin gibi bir harabe olayı varsa yine iyi. En azından o harabelerden yolla diğer korsanlarda bir şekilde Raftel'e yol alabilir diğer korsanlar. Ama yine de belirsiz bir durum umarım sırf seyir ile Raftel'e ulaşılabilir. Yoksa cidden yazık yahu. Ben kendim gidemiyormuş gibi üzüldüm o korsanlar adına.
Dediğin gibi olsaydı denizciler de giderdi. Raftel boş beleş korsanlar için değil zaten.

Sanırım yazıtlarda yazanları anlamadıktan sonra Raftel'e gitmenin de bir manası yok. Roger o noktaya vardıktan sonra yolculuğunu tekrar düzenlemiş deniliyor. Yani önce yazıtlardaki gizemin ne olduğunu anlamak gerek. Aslında manganın sunduğu bu şart, bizimkilerin diğer yonkoularla mücadele etmesini zorunlu kılmaktan başka bir amaca hizmet etmiyor. Aksi halde direkt olarak yonkoularla uğraşmadan yolculuğa devam edilebilir ve Raftel bulunabilir. Ancak orayı bulmaktan daha önemli bir şey olduğunu mangaka belirtmiş zaten.

@Baryshx

Yıllardır konuşulan bir teori vardı. Bu savaşla birlikte teori gündeme geldi kafamda. Karasakal'ın meyve avcılığı yaptığına dair ibareler daha önce geçmişti. Bu savaş sonrasında yüksek ihtimalle hayatta kalması en olası iki kişi Marco ve Jozu. Ancak ben elmas olayı yüzünden Joz'un da öldüğünü ve meyvesinin Shiryu'ya geçtiğini düşünüyorum. Daha doğrusu önceden de böyle düşünüyordum ancak şimdi kuvvetlendi bu ihtimal diyim. Geriye kalan tek Beyazsakal korsanı Marco bence. Son savaşta Beyazsakal, çağın değiştiğini ve dünya hükumetinin yaptığı zulmün son bulduğunu Marco'nun gözlerinden görecek gibime geliyor.

Jozu'nun ölmüş olma ihtimali yüksek, hatta Vista'da ölmüş olabilir, çünkü aksi olsa E.Oda son bölümde onlardan da bahsettirirdi, sonuçta Marco'ya yakın güçte karakterler bunlar, onlarında yardımı çok önemli olur.

Dediğin gibi olsaydı denizciler de giderdi. Raftel boş beleş korsanlar için değil zaten.
Boş beleş olmakla gariban olmak farklı şeyler. Hangi korsanın Luffy kadar arkası, bağlantısı var. Eğer Raftel için tek yol kitabeleri toplamaksa gerçekten güçlü, sağlam bir korsan kendi imkanları ile Raftel'e gidemiyor demektir. Ya da Luffy 1 çaba ile gidiyorsa başkası 10 çaba ile gidebilir demektir. Sonuçta kim tek başına gidipte tüm kitabeleri toplayabilir. Roger olsan fayda etmez. Bu da hoş olmadı bence. Yoksa ne güzel güçlü ve nitelikli olan rotayı takip edip, engelleri aşıp Raftel'e ulaşacaktı.

@Densetsu no Samurai

En güçlü olan değil de en çok yandaş toplayan, çevresi çapından büyük olan KK olura döndü olay. Hoş olmayan bu. Yoksa kitabelermiş, dünyayı kurtarmakmış, kayıp yüzyılmış, oymuş buymuş bunlar başka mesele. Normal bir korsan hazine için, KK olmak.... için Raftel'i bulma peşinde. Kaldı ki Luffy'nin de amacı bunlar.

@Densetsu no Samurai

En güçlü olan değil de en çok yandaş toplayan, çevresi çapından büyük olan KK olura döndü olay. Hoş olmayan bu. Yoksa kitabelermiş, dünyayı kurtarmakmış, kayıp yüzyılmış, oymuş buymuş bunlar başka mesele. Normal bir korsan hazine için, KK olmak.... için Raftel'i bulma peşinde. Kaldı ki Luffy'nin de amacı bunlar.
Aslına bakarsan olay aslında yıllardır bu. Marineford'da üzerine basa basa gösterildi bu. Seri ilerledikçe bu olgu daha da oturdu. Luffy için bir yonkouyla teke tek çarpışabileceği düzeye gelmek çok uzun zaman sonra gerçekleşecek bir durum. Misal önümüzde Kaido ve Mom var. Mom'u bilmem ama Kaido'nun sırası kesin gelecek. Ama teke tek mi olacak bu vs. ? Hayır. En az iki kişiyle dalacaklar. Bu tür vs. ler Luffy'nin güçlenmesini sağlayacak ama teke tekte ne yapardı acaba soruları akıllardan hiç gitmeyecek. Bu da haliyle bir belirsizlik oluşturmuyor değil.

Jozu'nun ölmüş olma ihtimali yüksek, hatta Vista'da ölmüş olabilir, çünkü aksi olsa E.Oda son bölümde onlardan da bahsettirirdi, sonuçta Marco'ya yakın güçte karakterler bunlar, onlarında yardımı çok önemli olur.
Onlardan bahsetmemesi normal bence Çünkü Wb öldükten sonra 1. adam Marco oldu tayfa onun emrinde kaldı. Onun üzerinden girdi savaş olayına zaten.

Outlaw

Marco, Jozu, Vista Law&Luffy ittifakına katılsa la keşke. Epey bi level atlarlar. Üstüne Sanji'yi de geri alıp adam gibi bi power up verirlerse, yavaştan Yonkoular ile aşık atmaya yaklaşırlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık