Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 817: Sis Raizo

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    153
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Saçma bir durum var ortada. Yani wano dışa kapalı bir ülke. Hangi sebeple varis konumunda biri dışarı çıkarılıyor. Ülkede bir kaos olduğunu düşünüyorum. Klan savaşları olabilir. Basiliskte böyle bir olay vardı. Shogun u korumak için iga ve kouga klanları arasında bir savaş çıkmıştı. Gene bu tarz bir şey olabilir. Basiliskte de ogen adında biri vardı iga klanının lideriydi. Oden ile benzerlik gösteriyor. Eğer bu seyirde ilerlerse sağlam bir aşk hikayesi de görebiliriz wano arcta
Ula hep unutmuşuz ha kaç yıl oldu Basiliski izleyeli taa M'tv felan vardı o zamanlar :ehe:
Momo'un beşk kertmesi felan vardır belki :ehe:

Haçlı-İslam çatışması işlenebilir. Sonuçta Dünya Hükümeti'nin kutsal bir teması var.
Olabilir. Dressrosa arcının sonlarına doğru çıkan sayılarda Doflamingonun shicbukailiği bırakıp sahte gazete çıkarmasına Akainunu çıkışmıştı Gorosei ise bu gazete emrini kendilerinden daha üst olan birisi tarafından verildiğini söylemişti. Bu haçlı zamanındaki tüm orduları haç altında toplamaya çalışan Papa olabilir.

Olabilir. Dressrosa arcının sonlarına doğru çıkan sayılarda Doflamingonun shicbukailiği bırakıp sahte gazete çıkarmasına Akainunu çıkışmıştı Gorosei ise bu gazete emrini kendilerinden daha üst olan birisi tarafından verildiğini söylemişti. Bu haçlı zamanındaki tüm orduları haç altında toplamaya çalışan Papa olabilir.
Tüm one piece serisinin dini Hristiyanlık arkadaşım, seriyi okur ve izlerken bu insanların gözüne gözüne batırılıyor zaten. Arada hindu, budist, şinto, musevilik ve paganizm'de serpiştiriliyor. İslam olarak bir tek alabastadaki cami, urouge, Abdullah, ve suleiman aklıma geliyor, bunlarda müslüman olarak gösterilmiyor zaten, urouge yani oruç budist olarak gösteriliyor. Alabasta'da mezarlar bile Hristiyan mezarlığıydı, ayrıca eski mısır'a bol bol gönderme vardı.

Tüm one piece serisinin dini Hristiyanlık arkadaşım, seriyi okur ve izlerken bu insanların gözüne gözüne batırılıyor zaten. Arada hindu, budist, şinto, musevilik ve paganizm'de serpiştiriliyor. İslam olarak bir tek alabastadaki cami, urouge, Abdullah, ve suleiman aklıma geliyor, bunlarda müslüman olarak gösterilmiyor zaten, urouge yani oruç budist olarak gösteriliyor. Alabasta'da mezarlar bile Hristiyan mezarlığıydı, ayrıca eski mısır'a bol bol gönderme vardı.
Zaten kesin konuşmadım sadece uçuk bir düşünce yazdım olmasını beklemiyorum yani :) Birde dediğin gibi İslam dini One Piece'de yok bunun nedeni boş yüzyıldaki Antik Krallığın yenilmesinden sonra Dünyaya hakim olan tarafın yani Dünya hükümetin kendi inançları ya da başka inançların ortaya çıkmasına neden olmuş olabilir. Zira bu antik krallığa dair hiç bir delil bırakılmamış sadece Pone'ler var.

Ula hep unutmuşuz ha kaç yıl oldu Basiliski izleyeli taa M'tv felan vardı o zamanlar :ehe:
Momo'un beşk kertmesi felan vardır belki :ehe:
bilmiyorum da konu samuraylar olunca aşk olmazsa olmaz geliyor bana. ki sanırım konu olarak üzerine düşülmedi hiç . bir aşk hikayesinin bir şeylere sebep olması güzel olabilir bence

MDL_Roronoa

Lawın tayfadaki avellik mantığındaki hareketleri ne olacak ? Kendi tayfası koftiden. Luffy ile takılınca bir iki adam kazanır dedik ama luffy tümenleri dizerken bu hala tek takılıyor. :( Valla 2 yıl zekasıyla falan iyi idare etti yeni dünyada. Shici olmasa muhtemelen indirmişlerdi şimdiye kadar.

Wano Ülkesine Luffysiz gitmek Ayrıca bir bölüm Wano dan bir bölüm çay partisinden verir bu da skntı olur ya:( inş ilk önce çaya oradan Wano ya hep beraber gidilir

Bakarsın Kayıp Yüzyıldaki antik devlet Osmanlıydı ? kırmızıda türk sancağını simgeliyodu kim bilir :D
Antik krallığa karşı savaşanlarsa itilaf devletleriydi belki olamaz mı :D
Antik Krallık oldukça güçlü bir imparatorluktu. I. Dünya Savaşı'na giren Osmanlı'nın güçlü bir tarafı yoktu. Sadece Çanakkale'de başarıya ulaşabilmesinden de bu anlaşılıyor zaten. Yani ikisinin alakası olamaz. Ha yükseliş dönemindekini kastediyorsan, belki.
Antik Krallığı Roma temasında bekliyorum ben. Onun üzerinden bir Atlantis işlenecek gibime geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 24)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık