Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 787: 4 Dakika Kala

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    143
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@kadir t.

Hacı orada parçalanmış bir gemi mi var ben mi körüm :D Ben bir savaş olacağına bahse girdim zaten Zagret ile :D Ya gemide salt Pekoms vs Tamago var ve bizimkiler onlarla kapışacak ya da Mom gemide ve Kid korsanları olaya müdahil olup yonkoya dalacaklar. Bizimkiler de bir işin ucundan tutacak tabi. Benim düşüncem ikinci şık olacak.

Ben Burgess'ı Jinbei'nin rakibi olarak görüyorum. BB crew vs Mugiwara crew bence görevlere göre olacak. Tabi istisna olabilir çünkü Robin arkeolog. Arkeolog ne arar la BB tayfasında :D Jinbei'nin dümenci olacağını düşünüyorum tayfaya gelirse. Burgess da BB'nin dümencisi olduğu için Burgess vs Jinbe diyorum. Peki Burgess kaçıncı adamdır? Bence 4. 1- Shiryu 2- Pizarro 3- Sanjuan Wolf benim tahminim. Sanjuan'ı alacak da tahminim Franky. Openingte şogun Franky vs John Gigant vardı. O benim kafama yattı. Sanjuan Wolf de dev oğlu dev olduğu için ikisi vs atabilir diye düşündüm.

1- Shiryu vs Zoro- Shiryu'yu amiral seviyesi bekliyorum.
2- Pizarro vs Sanji- Pizarro'yu Shiryu'ya yakın bekliyorum.
3- Sanjuan vs Franky- Bunu Pizarro'dan belirgin şekilde aşağıda bekliyorum, çok yakın değil.
4- Burgess vs Jinbei- Burgess'ı da belirgin şekilde Sanjuan'dan aşağı bekliyorum.
5- Doc Q vs Chopper
6- Catarina Devon vs Robin
7- Vasco Shot vs Brook
8- Van Auger vs Usopp
9- Nami vs Lafifte

Bence böyle olacak.

Şimdide kullanma seviyesi mi çıktı :)
Sabo meyveyi yedikten sonra şaşırdı tam kullanamadı bile.Hala ace gibi değil olamaz da.Kaldı tashigi gibi birisi logia oldu,sadece kolu uzayınca seviniyor herhalde kullanma seviyesi olacak.1 tanesi senelerini vermiş,diğeri daha 10 dakika olmuş.Es değer güç mu olacak bunlar sapıtmayın.

Roronoa Zoro

@wtf

Logia forma sokmak ne demek? Haki meyve kullanıcılarına zarar vermeni sağlar. Normalde Luffy'e fiziksel darbeler işlemez ama haki kullanırsan işler. Bu şu demek haki normalde yapamayacağın şekilde lastiğe fiziksel zarar vermeni sağlıyor. Lastiği iptal etmiyor, lastiğe hasar veriyor. Sabo her şeyin özü var diyor. Yani lastiğin de var. Shanks haki salıp gemiyi çatlatıyor.

Logialarda da farklı bir durum yok. Magmaya normal bir vuruşun, kesişin işlemez. Ama haki yüklediğin anda o magmaya hasar verebilir hale geliyorsun. Magmayı iptal edip gerçek bedene ulaşma düşüncesi yanlış çünkü adamın gerçek bedeni magma zaten. O artık magma olmuş, nasıl Luffy artık normal insan değil, lastik olmuş öyle. Kendisini logia forma sokması fark etmez yani. Nami sıcak hava balonu ile Monet'e zarar veriyor logia formdayken. Çünkü sıcak karı eritir, kar dediğimiz şey de Monet. Magma dediğimiz şey de Akainu. Magmayı hakili kestiğinde o adamın hasar alması gerekir. Ki ahh haki kullanıcıları diyor yani hissediyor anlaşılan darbeyi. Ama hasar yok. Koka da yoktu orada zaten. Marineford'u çizdiği sıralarda her şey kafasında oturmamıştır. Çok takmaya gerek yok orayı. Herifin orada hasar alması gerekiyordu mantıken. Ha logiaların yapabildiği bir teknik vardır bilemem. Ama bunun açıklaması varsa yani sıvama değilse bunun açıklaması logia forma soktu olamaz. Gram mantığı yok.
Logia ile paramecia'yı bir tutmuşsun, o yüzden gram mantığı yok bu tartışmanın.

şu boş muhabbetlere bir son verseniz artık yok hakisi düşük hakiyle saldırılar bölgesini elemente çevirdi herkes bir elemen uyduruyor.
Burada Luffy "Smoker'ın bedenindeki Tashigi'nin dumanlaşan kolunu tutuyor, ben tutamaz demedim hasar veremez dedim, sen şimdi yüz ifadesinden acı çekiyor gibi görünüyor dersin, o da yere çarptığı için. Üslubundan dolayı bir daha cevaplayacağım yazdıklarını, o yüzden ister cevap ver, ister verme.

Amiral savunması denen olayı Luffy'nin G4'ü gibi görüyorum. Haki uygulanan yerde meyveyi de aktifleştirirsen sonuç olarak savunmanı artırmış olursun. Tabi bu herkesin yapabileceği bişi değil. Doffy de bu yüzden şaşırıyordu.

Logia iyi bir şey aga. Sırf savunma için bile yenir atak için iyi bir meyve olmasa bile. Doruki+haki kasarsın normal dövüşürsün tekme/yumruk vs ama savunma açısından sana çok faydası olur. Baksanıza herif 5 dk oldu yiyeli ve ne kadar kolay sıyrıldığına bakar mısınız? Ee bir de amiraller gibi logialarda usta olanlar var...
Senin mantığına göre dünyanın en güçlüsü logia kullanıcısı olması gerekiyor ama bkz Gol D. Roger sadece haki ile kk olmuş adam ondan sonrada WB dünyanın en güçlüsü ilan edilmiş WB logia kullanıcısı değil.

Burada Luffy "Smoker'ın bedenindeki Tashigi'nin dumanlaşan kolunu tutuyor, ben tutamaz demedim hasar veremez dedim, sen şimdi yüz ifadesinden acı çekiyor gibi görünüyor dersin, o da yere çarptığı için. Üslubundan dolayı bir daha cevaplayacağım yazdıklarını, o yüzden ister cevap ver, ister verme.
Evet bir zaten. Hakinin olayı bu. Haki normalde yapamadığın şeyleri yapar. Örnekleri varken ikisi farklı demenin mantığı ne?

http://mangayurdu.com/One_Piece/567/15
Burada Aokiji logia formda

Hemen öteki sayfada Jozu buna çakıyor. Ve kan geliyor.
http://mangayurdu.com/One_Piece/567/16

O kan da yere çarptığı için gelmiştir demezsin inşallah :D Hakinin olayını hiçe sayıyorsun yahu gözlerime inanamıyorum. Evet haki bazı şeylere etki etmez, çünkü meyve iptali yapmaz. Bölünen adam hep bölünür, haki kullansan da. Lastik adamın kemiği kırılmaz hakili vursan da çünkü kemik yok, lastik. Ama magmaya vurduğunda eğer rakip sıyrılmadıysa hasar alır.

Falkir

Üslubum için özür dilerim.
Yalnız sen yazdıklarına birazda mantık katsan güzel olur dokunabilecek ama zarar veremeyecek.

Bazen insanın kulunu tuttuğunda bile canı yanar :)

İlla Logia konusu mu açayım ? :/
O değilde Smokerın kolunun tutulduğu örnek ile Akainu veya Aokijinin yaptığı dönüşümler aynı değil.
Sadece onu söyleyeyim. :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık