Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 778: Beş Numaralı Taktik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında fark yok.Çölü geçerken de tam bir şebeklik abidesi göstermişti. Luffy hep aynı Luffy arada ciddileşiyo sadece. Bu arc sonu da bir kere kaşlarını çatacak tamam.Sonra şamataya devam
Bahsettiğim şey tam olarak o değil.Luffy trollük de yapacak,şebeklik de.Luffy'yi Luffy yapan,onu sevmemi sağlayan bu özellikleridir zaten.Law gibi mahkeme duvarı suratlı ana karakter istemiyorum yani. :) Luffy'nin özlediğim yanı;bazen çok güzel laflar ederdi,kitabın ortasından konuşurdu ve şimdiki kadar koruyucu melek değildi o dönemlerde.Ben bunları özledim.

Roronoa Zoro

Aslında fark yok.Çölü geçerken de tam bir şebeklik abidesi göstermişti. Luffy hep aynı Luffy arada ciddileşiyo sadece. Bu arc sonu da bir kere kaşlarını çatacak tamam.Sonra şamataya devam
Fark yok mu? Şebeklik ile gerizekalılık arasında ince değil e5 kadar fark var. Bunu görüyor olman lazım.

Luffy Enies Lobby'den sonra gerizekalı oldu. Eskiden gördüğü halde umursamayan biriyken sonradan klasik şonen gerizekalı ana karakterine dönüştü. E. Oda neden böyle bir şey yaptı hiçbir fikrim yok. Bayağı felsefe kastığı oluyordu Luffy'nin. Hele ki kumdan mafya ile karşılaşmadan önceki muhabbetleri efsane.
Mesela Arlong Park'ta Nami'nin iç dünyasını kavrayışı, Wapol ile karşılaşmadan önceki taşıma muhabbeti, Kellesi Buggy-sama tarafından uçurulmadaya 2 saniye kala duruşu... Sonradan mal oldu.

Muhtemelen seriyi bu kadar uzun tutmayacağını hesaplayarak luffyi o karaktere büründürmüştü ama işler uzayınca senaryo gereği adamı mal etti.Eskisi gibi davransa çizemeyeceği kısımlar olabilirdi bence.

Mesela eskiden Smoker ile ilk karşılaştığında adam onun salağa yattığını düşünüyordu.Smoker biraz rol kestiğini dediğin gibi umursamaz olduğunu düşünüyordu.Açıkçası izlerken bir durup düşünüyordun adam haklı mı diye ama sonra bu olasılığı tamamen ortadan kaldırdı ilerki arclarda.

Fark yok mu? Şebeklik ile gerizekalılık arasında ince değil e5 kadar fark var. Bunu görüyor olman lazım.
Gerizekalı tabirini kullanmamak için şebeklik demiştim aslında. Luffy Grand line a girmeden önce de sonra da 2 yıl aradan sonra da hep süzme salaktı. Yukarıda yazdıkları gibi arada lafı gediğine koyardı sadece şu an o yok. Fakat çok aşırı bir fark da yok eskiye göre. Adam abisini kaybetti çıkıp insanlar ölür diyecek hali yok. bu kısım çok da mantıksız değil bence

Bölümü yeni okuma fırsatı buldum aklıma takılan ilk şey hakinin kullanımı oldu.Tüm vücuda haki yapmak hakinin çok üst düzey olduğunu mu yoksa varolan hakiyi tüm vücuda paylaştırmak olduğunu mu kanıtlıyor buna karar veremedim.

1. seçenek ise Zoro ciddi ciddi saldırı gücünü arttırmış fakat 2. seçenek anlamına geliyorsa Luffy ciddi ciddi farkı açmış olabilir. Çünkü düşmanın saldırılarından kurtulmak için tek bir bölgeye odaklanmak bence iyi bir K.Haki kullanıcısı olduğunu,hızının iyi bir seviyede olduğunu kanıtlar.

Bölümü yeni okuma fırsatı buldum aklıma takılan ilk şey hakinin kullanımı oldu.Tüm vücuda haki yapmak hakinin çok üst düzey olduğunu mu yoksa varolan hakiyi tüm vücuda paylaştırmak olduğunu mu kanıtlıyor buna karar veremedim.

1. seçenek ise Zoro ciddi ciddi saldırı gücünü arttırmış fakat 2. seçenek anlamına geliyorsa Luffy ciddi ciddi farkı açmış olabilir. Çünkü düşmanın saldırılarından kurtulmak için tek bir bölgeye odaklanmak bence iyi bir K.Haki kullanıcısı olduğunu,hızının iyi bir seviyede olduğunu kanıtlar.
Üst düzey b.hakiyi ve özürlü bir k.hakiyi kanıtlıyor. Yani Tashigi istese de full beden yapamaz,yapsa bile bir işe yaramaz. Fakat dün de dediğim gibi,o kadar hakiyi vücuda yaymaktansa bir yere toplamak daha mantıklı bence.Ha hangi seçenek doğru olursa olsun bu durum Zoro'nun uçmuş olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Sağlam güçlenmiş bizim sayko. :/

Edit:Yine bu full beden olayının teori olduğunu söyleyeyim de tartışma çıkmasın sonra. :/

Roronoa Zoro

Üst düzey b.hakiyi ve özürlü bir k.hakiyi kanıtlıyor. Yani Tashigi istese de full beden yapamaz,yapsa bile bir işe yaramaz. Fakat dün de dediğim gibi,o kadar hakiyi vücuda yaymaktansa bir yere toplamak daha mantıklı bence.
Hakinin oyun hamuru olduğu nereden çıkardın? Nereden biliyorsun bir yere odaklanınca katman katman olduğunu? Hangi yüzeye uygularsan uygula sadece ruh gücüyle de alakalı olabilir. Bilmiyoruz.

Bencede bir yere odaklarken katman katman olma olasılığı daha iyi olur. Gelen saldırıyı öngörüp(k.haki) olayı haki ile kaplamak (b.haki) daha ilgi çekici . Yoksa Shanks full beden vs lerde takılsın darbe yemesin. Tek yerde katman katman oluyorsa Koka'nın savunmada yaydıkça gücü düşerse,başka B.haki teknikleri ile savunma yapılır daha güzel olur :)

Bencede bir yere odaklarken katman katman olma olasılığı daha iyi olur. Gelen saldırıyı öngörüp(k.haki) olayı haki ile kaplamak (b.haki) daha ilgi çekici . Yoksa Shanks full beden vs lerde takılsın darbe yemesin. Tek yerde katman katman oluyorsa Koka'nın savunmada yaydıkça gücü düşerse,başka B.haki teknikleri ile savunma yapılır daha güzel olur :)
Aynen öyle olması gerekiyor bence de.Yoksa üst düzey karakterlerin alayı kara kara gezinsin ortada hiç olacak iş mi? :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık