Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 772: Kavundish ve Romeo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
*offtopic*
Shonen kelimesinin genelde 10-15 yas grubu icin kullanildigini biliyor muydunuz?
Bleach ve toriko da aynı zamanda aynı matbaa dan çıkıyor ama çatır çatır kafa koparıp adamı 2 ye yarıyorlar.Sen yeter ki çiz.Kimse op mangakasına neden bunu çizden diyemez.Onu aştı namıyla yeni yetme değil bu.

Bleach ve toriko da aynı zamanda aynı matbaa dan çıkıyor ama çatır çatır kafa koparıp adamı 2 ye yarıyorlar.Sen yeter ki çiz.Kimse op mangakasına neden bunu çizden diyemez.Onu aştı namıyla yeni yetme değil bu.
Olamaz, mumkun degil demek istemedim. Soylemek istedigim su, kalkip shonen mangadan, seinen sahneler beklemek ne kadar dogrudur... Su acidan bakarsan, Bleach ve Toriko yanlis, One Piece dogru aslinda. Sonucta bu magazin genellikle ortaokul cocuklarina hitap eden bir sey.

Edit/Not: Bu arada ben de OP daha seinen tarzi olsa, baska da bir sey istemem ama bu biraz da 12 yasindaki cocugu muhattabin yapip ondan yetiskin gibi davranmadigi icin kizmaya benziyor.

Birde taraflı bakış açısı notları var.Son sayıda yazmış kötülerin akibeti falan.Bırakta ona biz karar verelim.Korsan mangasında böyle keskin bir ayrım olmaması lazım.Tamam shounende iyice çocuk kandırır gibi iyilerin kötülerin savaşına çevirmesin seriyi.Hep bu 15 yaş meselesi yüzünden bunlar.
Ya şu yoruma 5 yaşında ki bebeler güler birader.One Piece mi taraflı yanaşıyor?
Ya serinin her arcında 1-2 adet "Korsanlar şeytan,Denizciler melek mi?Bunu savaş gösterecek.Çünkü kazanan adalet oldugunu iddia edecek." tarzında cümleler geçiyor.
Önceden http://www.korsanfan.com/forum/konu/14609-one-piece-ve-dunya-siyaseti?p=654211&viewfull=1#post654211 şöyle bişe yazdıgım için kendimi tekrar etmek istemiyorum.
Şu seri hakkında yapılacak hertürlü eleştiriyi kabullenirim ama yapmayın lütfen bu seriye taraflı diyen adam art niyetlidir..Haksızlık etmeyin.Seriyi yanlış eleştiriler ile karalamayın.Ne Luffy ne Zoro tayfadan hiçkimse bu seride iyi insan olarak tanıtılmadı.

Ya şu yoruma 5 yaşında ki bebeler güler birader.One Piece mi taraflı yanaşıyor?
Ya serinin her arcında 1-2 adet "Korsanlar şeytan,Denizciler melek mi?Bunu savaş gösterecek.Çünkü kazanan adalet oldugunu iddia edecek." tarzında cümleler geçiyor.
Önceden http://www.korsanfan.com/forum/konu/14609-one-piece-ve-dunya-siyaseti?p=654211&viewfull=1#post654211 şöyle bişe yazdıgım için kendimi tekrar etmek istemiyorum.
Şu seri hakkında yapılacak hertürlü eleştiriyi kabullenirim ama yapmayın lütfen bu seriye taraflı diyen adam art niyetlidir..Haksızlık etmeyin.Seriyi yanlış eleştiriler ile karalamayın.Ne Luffy ne Zoro tayfadan hiçkimse bu seride iyi insan olarak tanıtılmadı.
Ya sabır adamdaki konuşma tarzına bak.

Bak bakalım burada ne diyor.

Kötülüğe karşı olan savaş sona yaklaşıyormuş.O söylediğin lafı realist bir karakter söylüyor diye hemen seriye mal ettin de ben direk mangakanın söylediğinden bahsediyorum.Bir iyilik - kötülük savaşı varmış iyiler kazanacakmış anladın ?

Bizim tayfadakiler zoro gibi birkaç istisna dışında melek olarak gösteriliyor korsanlarla alakaları yok bir kanatları eksik.Dressrosada kahramanlık muharebesine dönüştü boşuna kahramanımız diye usopp ön plana çıkartılmıyor.
Bari böyle birşey yapıyorsun merakı ortadan tamamen kaldıracak notlar düşmesin bu mangaka benim tepkim bu gereksiz yorumlara.

Ya sabır adamdaki konuşma tarzına bak.

Bak bakalım burada ne diyor.

Kötülüğe karşı olan savaş sona yaklaşıyormuş.O söylediğin lafı realist bir karakter söylüyor diye hemen seriye mal ettin de ben direk mangakanın söylediğinden bahsediyorum.Bir iyilik - kötülük savaşı varmış iyiler kazanacakmış anladın ?

Bizim tayfadakiler zoro gibi birkaç istisna dışında melek olarak gösteriliyor korsanlarla alakaları yok bir kanatları eksik.Dressrosada kahramanlık muharebesine dönüştü boşuna kahramanımız diye usopp ön plana çıkartılmıyor.
Bari böyle birşey yapıyorsun merakı ortadan tamamen kaldıracak notlar düşmesin bu mangaka benim tepkim bu gereksiz yorumlara.
Kötülüğe karşı savaş sahnesini atıyorsun ama yanlış taraftan giriyorsun. Bu laf ile dressrosa halkının işgal ile mücadelesine gönderme yapılıyor. Dressrosa'nın en önemli figürlerinden olan kyros' un sahnesinde de buna vurgu yapılıyor. Kral, kyros ve dressrosa bu kötülük/işgalden baya çekmişler, bu sahne ve başlıkta dışavurumu.

Yoksa iki korsan tayfası luffy ve dof tayfası diyelim, denizde veya dressrosa gibi bir yerde karşılaşmış olsalar ve birbirilerine girmiş olsalar, buna kötülük ile mücadele demek tuhaf olurdu. Sonuçta iki tayfada korsan, dünya hükümetinin ağzıyla konuşursak:p

Usopp Logue Townda küçük bir kizdan zorla gözlük çarpti.
Sanji yemeğe gelen denizciye yandaki kiza yazip sonra bide adami dovdu.
Chopper-Sade iyilik.
Franky-Eşkiya olarak takiliyordu zaten.
Nami-Hirsiz/paragöz
Robin-Alabasta da yaptiklari malum.

Simdi gelip ama özünde hepsi iyi bunları yapmalari için hakli nedenleri vardi diyeceksin.
Biz bu hakli nedenleri nereden biliyoruz?Çünkü seriyi tayfanin gözünden izliyoruz.Yoksa disaridan bu adamlarin yaptiklari bildiğin kötülük.
Tayfada Luffy gibi selam verene kankasi gibi davranan bir kaptan olduğu için,ve arkadasliga bu adar önem verdiği için bizimkiler bize iyilik yapiyormus gibi geliyor.Aslinda tek yaptiklari arkadaşlarına destek cikmak.Yoksa bu adayi kurtarmaliyiz diye baslamiyorlar savaşa.

Usopp Logue Townda küçük bir kizdan zorla gözlük çarpti.
Sanji yemeğe gelen denizciye yandaki kiza yazip sonra bide adami dovdu.
Chopper-Sade iyilik.
Franky-Eşkiya olarak takiliyordu zaten.
Nami-Hirsiz/paragöz
Robin-Alabasta da yaptiklari malum.

Simdi gelip ama özünde hepsi iyi bunları yapmalari için hakli nedenleri vardi diyeceksin.
Biz bu hakli nedenleri nereden biliyoruz?Çünkü seriyi tayfanin gözünden izliyoruz.Yoksa disaridan bu adamlarin yaptiklari bildiğin kötülük.
Tayfada Luffy gibi selam verene kankasi gibi davranan bir kaptan olduğu için,ve arkadasliga bu adar önem verdiği için bizimkiler bize iyilik yapiyormus gibi geliyor.Aslinda tek yaptiklari arkadaşlarına destek cikmak.Yoksa bu adayi kurtarmaliyiz diye baslamiyorlar savaşa.

Usopp napmış ? Çok büyük kötülükmüş gerçekten taşlayalım usoppu. :D
Nami zaten köy için para topluyordu önceden alışkanlık olmuş kleptomani hastalığı olabilir onda.
Yok arkadaş yok işte.Zoro,Robin,Franky dışında bu tarz davranış sergileyebilecek kişiler yok.Onların da çoğu geçmişte kaldı ve bir kısmı tartışılır.Brook var mesela ama ölmeden önce nasıldı bilmiyoruz şimdi örnek vatandaş.Zoronun köpek bile kestiğini biliyoruz ama Frankyde şaibeli aslında.Ailesi usoppa yapmadığını bırakmadı ama frankynin tayfaya katılmadan önce de yanlış bir hareketini görmedik.Ben hatırlamıyorum.Ama robin tashigiye bildiğin eziyet etmişti.

Yanlış.Lawın planını sallıyorlar.Bizim tayfa bu adayı kurtarmalıyız diye girişiyor olaya.İyilerin savaşçısı franky bu yüzden harekete geçiyor kaptanı da onay veriyor.İyilik - kötülük savaşında şeytani yaratıkları yok ediyor bizim melek hasır şapkalar.

Luffynin dediği gibi dost mu düşman mı? Aynısı bu konu için de geçerli iyi mi kötü mü? Buna sen karar ver.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık