Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 744: Devrim Ordusu Kurmay Başkanı

Öncelikle merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Genel olarak birkaç konuya değinmek istedim.

1-Sabo beklediğim kadar güçlü çıktı. Ölmemiş olması yüksek ihtimaldi zaten. Bunu yıllardır ciddi bir OP okuyucusu olan herkes anlayabilirdi. Ace ve Luffy'nin kardeşi olan Sabo'nun bize MF arcından sonra flashbackte tanıtılıp öylece ölmesi pek mantıklı olmazdı. Karakter olarak Sabo'nun ne kadar Devrimcilere yakın olduğunu da vurgulamıştı Oda Sensei.

2-Kyros, güçlü bir karakter. Ancak her arcta karşımıza çıkan iyi roldeki yan karakterler gibi. Bir Luffy ya da Zoro değil. Belli bir gücün üzerinde tabi, New World burası. Haki'nin en az bir türüne hakim, hızlı ve güçlü. Ancak Amirallerle kıyaslayamayız. Amiraller denizcilerin en güçlü ve amansız savaşçıları. Parmakla sayılacak kadar az olmaları birşey ifade etmeli.

3-Sabo'nun Ace'i kurtarmak için gelmek istediği Koala ile olan konuşmasından anlaşılıyor. Gelememesi için bir sebep vardır elbet. Luffy'nin ve Ace'in kardeşi olan birinden, onların yapacağından daha azını beklememek gerekir. Üçü de birbirleri için dünyayı karşılarına alır.

4-Sabo'nun amiral seviyesinde olduğunu düşünüyorum. Meyveyi yediği için değil tabi ki. Belli bir seviyeden sonra Meyve'nin önemi azalıyor haki daha da önem kazanıyor diye düşünüyorum. Sadece şeytan meyvesi birini Amiral seviyesine çıkaramaz, çıkarmamalı. Meyve olmadan Amiral seviyesine çok yakın diye tabir edilen birinin hakisi öyle güçlü olmalı ki, meyvesiz de o seviyede kabul edilebilmeli bence. Birinin Amiral seviyesinde ya da Amiral olması meyveye kaldıysa, Shanks gibi güçlü bir haki kullanıcısı karşısında vay hallerine.

5-Garp'ın oğlundan / Luffy'nin babasından Yonkou seviyesinin altında olmasını beklememek gerek. Dragon ortaya çıktığında eminim ağzımız açık kalacak.

6-Ace'in haki bilmiyor olması pek akla yatkın değil. WB onu korsanlar kralı yapmayı hedefledi, hakisiz olmaz. Haki konusu bence Oda Sensei'nin en başından beri aklında olan ancak olgunlaşması zaman almış bir fikir. Ace'te haki olduğunu net bir biçimde gösteremedi sadece.
Hoş geldin.

Haki konusuna gelirsek bazı daha ilk bölümde Shanks haki ile kurtarıyor Luffy'ı. Ama Ace gibi kral hakisi olan bir karakterin hiç hakiye yoğunlaşmaması saçma gerçekten.

Roronoa Zoro

Haki ve Meyve olayında ikisininde ' Kişiye ' göre önem kazanacağını savunanlardanım. Aslında kendimi seriye kaptırdığımda ve düz mantık ilerlediğimde ( İlk izlediğim ve okuduğum zamanlardan bahsediyorum ) hakisi olan güçlü mantığı bendede vardı. Ama zamanla bu düşüncenin yanlış olduğunu farkettim. Burada kazanan ' Haki ' değil, ' Kişidir ' oldu benim gözümde. Mesela örnek verdiniz Shanks'ta haki var adam hakiyle o seviyede, o zaman Akaiunu ve amirallerde kesin öyle olurdu dediniz. İşte bu düşünce aşırı bir düz mantığa giriyor. One Piece serisi kaç kere söylemişimdir diğer serilerden ayrılıyor şuana kadar gördüklerimizle ve Yeni dünyada dahil ' Serinin hakiye bağlandığı dönemde ' bile düz mantıkla vs ler koymuyor Oda önümüze . Yine bilmem kimin ( Sadece yıllardır yaşlanmamış ufacık bir veledin ) ' Oyuncak meyvesi ' ile arc ta kaderi değiştirecek kişi olduğunu öğreniyoruz. Alayını oyuncak yapıyor Velet. Arenada geçen dövüşlerde hangisi daha güçlü değilde yeteneklerine göre birbirlerine üstün geliyor. Barto'sundan tut Elizabello'suna kadar böyle bu durum. Yani haki ve ya meyve kazanmıyor kesinlikle ' İsim ' kazanıyor

Amiraller olayına gelince, Marco ve Vista Akaiunu'ya saldırdığında amiralin bariz ' Canı acıyor ' bunu inkar etmemek gerek, ama o an ne yaptığını tam olarak bilmediğimiz için direk dayanıklı mantığını kullanıyoruz. Ama gördüklerimiz kadarıyla Hakinin meyve gücünü iptal etme gibi bir durum yok ' Asıl bedene vuruyor ama tam vücuda değil , sadece dokunabildiği yere ' BB'nin meyvesinin yaptığı özellikten biraz farklı yani. Amiral Akaiunu bence orada darbeyi aldı , acıttı bu yüzden Marco ve Vista için ' Haki kullanıcıları ha ' dedi. Sonra magmasıyla elementsel birşey yaparak saldırıdan az hasar aldı. Yani BB eliyle onun meyve gücünü iptal edip ardından Marco ve Vista aynı saldırıyı yapsaydı Akaiunu kesin olarak mefta olurdu diyebilirim. Haki ile direk öz bedene vurmanın farklılığı burdan geliyor kanımca. Orada Akaiunu ' Magmasıyla ' saldırıdan az hasar aldı yani.

Momonga ve Bastille gibi üst düzey koramirallerden olurları bunda yanlış birşey görmüyorum, asıl hayvani güçleri heriflerin ' Meyvelerinden ' geliyor bunun örneğini Mf de gördük. Meyveyi çıkardığımızda saldırıyı direk öz bedene yiyecekleri ve herhangi bir elementsel savunma yapamayacakları içinde böyle düşünüyorum. Akaiunu meyvesiz en kıdemli koramiral olurdu diyorum ben.

Not : Yanıldığım yerler olabilir, ama genel olarak gözlemlediklerim böyle

Mozole

Şöyle bir şey olabilir. Başta Sabo'yu canlandırma fikri yoktu bu yüzden Marineford için sağlam bir şey bulunacaktır.
Ace - Sabo ile ilgili de bi flashback yapılıp Sabo daha önce Ace'i aradı ve konuştular ama ortak karar olarak Luffy'e henüz söylememe kararı aldılar. Yolundan vazgeçip Sabo'nun peşine düşebilir vb. bir durum için. Sabo zamanı geldiğinde ben Luffy'nin karşısına çıkacağım sen de bunu gizli tutacaksın Ace dediyse problem çözülür. Her şey bi flashbacke bakıyor ki herkes de çok iyi biliyor o flashback istesek de istemesek de gelecek

Roronoa Zoro

Animatörlerden tek isteğim şu şarkıyı güzel yedirsinler bu manga bölümünü uyarlarken.
[YOUTUBE]g4NpAbx7qUQ[/YOUTUBE]

Hoşgeldin bu arada :D
hoşgeldin bu arada
Hoş geldin.

Haki konusuna gelirsek bazı daha ilk bölümde Shanks haki ile kurtarıyor Luffy'ı. Ama Ace gibi kral hakisi olan bir karakterin hiç hakiye yoğunlaşmaması saçma gerçekten.
Hoşbulduk arkadaşlar :)

@Akagami

Haki evet serinin başından beri var ama düşünce daha tam oturmamış gibi. Time skip'ten sonra koyu çizdi Oda Sensei. Hani istediği forma yeni yeni oturttu diye düşünüyorum. Artık haki kullanımı belirgin hale geldi.

Saitama sadece 4 ve 6'ya cevap vereceğim

4-Amirallerden meyveyi çıkar fazla giderleri kalmaz bildiğimiz Bastille Momonga ayarı bişe olurlar, buna bir açıklık getirelim artık. Meyve gücü çok fena etkiliyor hemde hakiden daha fazla, tabi bunun yanında haki seviyen yüksekse pek ala. Shanks'ın ' Haki olarak güçlü ' olması onu ona meyilli olduğunu gösterir. Kimisine göre meyve iyidir ( Wb, BB, Ace gibi ) , kimisine göre Haki önemlidir

6- Ace'te haki yok, arkadaşlar hala Ace'in ölmeden önce bir flashback göreceğimizi ve onun Haki master olacağını düşünüyor. Ama böyle birşey mümkün değil, kişisel yoruma kalsa dahi bu olay Ace'in haki bilmediğiyle sonuçlanır, Ace te haki var ama ben mangayı farklı okudum gibi bir argüman çıkar ortaya. Sabo Ace'in ' 2 kat gelişmiş ' halidir meyve konusunda onun kadar yetenekli olduğunu düşünüyorum, herif yer yemez Hiken çakıyor var mı alası? Sabo bariz iki yıl önceki Ace'i katlar şuan. Ace sadece meyve tabanlı olduğu ve gelişiminin ortalarında öldüğü için isyan etmen normal buna karışamam. Ama eksiği olduğu için erken söndü zaten ;)
WB Aokiji'yi deldi bisentosuyla. Hiç birşey olmadı. WB'nin Haki kullanmaması için bir sebep yok bildiğimiz kadarıyla. WB Akainu'nun gerçek bedenine vurabildi, e Hakisi de üst düzey. Öyleyse büyük ihtimalle Aokiji'nin B. Hakisi önemli rol oynamıştır defansif olarak. WB o bisentoyu 2 yıl önceki değil şu an Vice Admiral olan Smoker'a saplasaydı sonuç çok daha farklı olurdu emin ol. En basitinden Aokiji'nin elemental olarak dezavantajda olduğu Akainu'yla kapışmasına bakarsak, hakisi kuvvetli olmasaydı o kapışma bir gün bile sürmezdi heralde. Farkettiysen seride Garp hariç meyvesiz olup Amiral seviyesinde olan yok. Bence Oda kasıtlı olarak inanılmaz güçlü meyvelerle dolduruyor denizcileri. Çünkü gerçek güç haki. En iyilerin savaşında kaderi belirleyecek olan yine haki. En yüksek potansiyeli olanların tamamı hakiyle ön plana çıktılar. Garp, Shanks, Roger, Rayleigh gibi... Eğer Amirallerin hakisi de üst düzey olmasaydı, Shanks gibi üst düzey bir haki kullanıcısına ekmek olurlardı. Demeye çalıştığım, artık Amiral seviyesinde Haki öyle düzeydeki olay şeytan meyvesine kalmıyor. Dediğin gibi olsaydı hakisi olan Amirali alırdı, olmayanı da Amiral alırdı. (Aokiji, Kizaru gibi logia olanlardan bahsediyorum.)

Ace konusunda ise H. Haki'yi çok küçük yaşta uyandıran birinin, her ne kadar doğuştan gelen bir özellik olsa da, diğer hakileri hiç bilmemesi garip olurdu. Ace'te vardır da gelişimi eksik kalmıştır desek daha doğru olur bence. Olmadığına dair birşey geçmedi mangada diye hatırlıyorum.

Haki ve Meyve olayında ikisininde ' Kişiye ' göre önem kazanacağını savunanlardanım. Aslında kendimi seriye kaptırdığımda ve düz mantık ilerlediğimde ( İlk izlediğim ve okuduğum zamanlardan bahsediyorum ) hakisi olan güçlü mantığı bendede vardı. Ama zamanla bu düşüncenin yanlış olduğunu farkettim. Burada kazanan ' Haki ' değil, ' Kişidir ' oldu benim gözümde. Mesela örnek verdiniz Shanks'ta haki var adam hakiyle o seviyede, o zaman Akaiunu ve amirallerde kesin öyle olurdu dediniz. İşte bu düşünce aşırı bir düz mantığa giriyor. One Piece serisi kaç kere söylemişimdir diğer serilerden ayrılıyor şuana kadar gördüklerimizle ve Yeni dünyada dahil ' Serinin hakiye bağlandığı dönemde ' bile düz mantıkla vs ler koymuyor Oda önümüze . Yine bilmem kimin ( Sadece yıllardır yaşlanmamış ufacık bir veledin ) ' Oyuncak meyvesi ' ile arc ta kaderi değiştirecek kişi olduğunu öğreniyoruz. Alayını oyuncak yapıyor Velet. Arenada geçen dövüşlerde hangisi daha güçlü değilde yeteneklerine göre birbirlerine üstün geliyor. Barto'sundan tut Elizabello'suna kadar böyle bu durum. Yani haki ve ya meyve kazanmıyor kesinlikle ' İsim ' kazanıyor

Amiraller olayına gelince, Marco ve Vista Akaiunu'ya saldırdığında amiralin bariz ' Canı acıyor ' bunu inkar etmemek gerek, ama o an ne yaptığını tam olarak bilmediğimiz için direk dayanıklı mantığını kullanıyoruz. Ama gördüklerimiz kadarıyla Hakinin meyve gücünü iptal etme gibi bir durum yok ' Asıl bedene vuruyor ama tam vücuda değil , sadece dokunabildiği yere ' BB'nin meyvesinin yaptığı özellikten biraz farklı yani. Amiral Akaiunu bence orada darbeyi aldı , acıttı bu yüzden Marco ve Vista için ' Haki kullanıcıları ha ' dedi. Sonra magmasıyla elementsel birşey yaparak saldırıdan az hasar aldı. Yani BB eliyle onun meyve gücünü iptal edip ardından Marco ve Vista aynı saldırıyı yapsaydı Akaiunu kesin olarak mefta olurdu diyebilirim. Haki ile direk öz bedene vurmanın farklılığı burdan geliyor kanımca. Orada Akaiunu ' Magmasıyla ' saldırıdan az hasar aldı yani.

Momonga ve Bastille gibi üst düzey koramirallerden olurları bunda yanlış birşey görmüyorum, asıl hayvani güçleri heriflerin ' Meyvelerinden ' geliyor bunun örneğini Mf de gördük. Meyveyi çıkardığımızda saldırıyı direk öz bedene yiyecekleri ve herhangi bir elementsel savunma yapamayacakları içinde böyle düşünüyorum. Akaiunu meyvesiz en kıdemli koramiral olurdu diyorum ben.

Not : Yanıldığım yerler olabilir, ama genel olarak gözlemlediklerim böyle
Shanks'la bir tutmuyorum Akainu ve amirallerin hakisini. Bence bir tık geride Amiraller. Ancak haki konusunda kesinlikle Amiralleri, Smoker'la Bastille'le vs bir tutmam. Amirallerin hiç birinde Luffy'deki, Roger'ın gençliğindeki potansiyel yok. Amirallerden birine Gomu gomu meyvesi yedirip, 17 yaşında Grand Line'a salsan 1 yıl sağ kalamazlardı. Yani yedikleri Logia meyvesi büyük avantaj sağlamıştır onlara. Ancak Yonkou'yla kapışacaksan haki meyveden çok daha önemli hale geliyor diyorum. Bir Amiralde hakinin üst düzey olması lazım ki Shanks gibi bir adamla kapışabilsinler. Ne meyvesi yemiş olursa olsunlar durum bu bence.

Akainu'yu meyvesiz olarak ve şu an ki haliyle ele alalım ve Shanks'la karşılaştıralım. Her iki durumda da Akainu'ya haki lazım. Çünkü başka türlü savunması eksik kalır Shanks'a karşı. Senin dediğine göre Akainu meyve yememiş olsa Koramiral seviyesinde. Yediğinde Amiral. Shanks her türlü ezer, eğer Akainu'nun hakisi güçlü olmasa. Bu kadar üst düzey bir savaşta olay Logia'nın gerçek bedenine vurup vuramamak değildir olay. Hakidir.

(Shanks ve Akainu örnek sadece. Shanks güçlü haki kullanıcısını, Akainu da Logia bir amirali temsil ediyor.)

Usta olay bu kadar basit olabilir mi? Ace ölü bilerek gitti bu Saboyu bundan büyük günah olur mu? basit bir Den Den Mushi ile bile bu iş çözülebilirdi ama o yapmadı. Ha Dragon demiştir onları artık bir süre unut sen devrimcisin ona göre davran, bu da peki demiş ve unutmuş her şeyi yaralı göz :/
Sabo sonradan dahil oldu seriye sonuçta. Oda Sensei bir kılıfına uydurur diye düşünüyorum. İlk mesajımda da bunu belirtmek istedim. Yoksa sana hak veriyorum.

Bence law da bişey var bu adamın tayfası nerde hiç ses yok dofy bu adamın tayfasına el koydu karşılığında lufy getirmesini emretti bugune kadar olan olayların hepsi bir oyundu en son anda dofyi kurtardı kafa kopma meselesi bu yuzden law itifak koptu deyip duruyor durmadan bunu soylemesi ve olayların gıdışatı bana bunu gosterdı ama burda law dofy için çalışırken dofyi biryandanda yıkmaya çalışıyor ornek oyuncakların eskıye donmesı...

Dragon teknikleri ve Mera Mera gücüyle artık bir Amirale denk olmuştur Sabo :D Ulan bu Luffy'nin ağabeyleri hep bir tık üstünde bizim oğlanın. :D

Tekrar okuyunca anladım ki tavanın yıkılması ve ışık Sabo'nun hiken saldırısından dolayı oluyor. Ama zamanlaması manidar ve komik :D

Arc sonunda İssho luffy'e saldırdığı zaman meteor vs entai göreceğimizi düşünen yalnızca ben miyim acaba? İssho bırakır filan smoker gibidir belki diye düşünüyordum ama neden bıraksın ki? Adam lord'ları bile kaldırmak istiyor ve korsan korsandır diyor ama smoker alabasta olayında olduğu gibi issho'nun luffy'ler tarafından kurtarılacağını düşünmüyorum. Smoker orada korsanlar tarafından kurtarıldığı için kafayı yedi şaşırdı adelet anlayışı duraksadı filan luffy ile issho arasında böyle bir şey olacağını düşünmüyorum açıkçası.

Edit: daha manga çıkalı 24 saat olmadan 53 sayfa yorum yapılması haftaya da bölüm olmadığı gerçeği ile yüzleşirsek marineford arc'ı bölüm yorumları gibi yüzlerce sayfa tartışabileceğiz gibi geliyor bana :D.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık