Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 734: Rommel'in Kasırgası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ne diyorsun anlamadım ama sen Hawkins'i üretim yapanlar sınıfında nitelendirdin. Ben de değildir diyorum, haki konusunda ben hepsinin haki ile aşıldığını söylüyorum en başından beri.
Bir kere o sınıfı hiç oluşturmadım. :D
Sen oluşturdun ben de bence olmaz öylesi dedim.
Bir de ben illa oluşturacaksak vücutları değiştirenler olarak bir grup oluşturalım dedim. O yüzden o kadar kişiyi bir gruba aldım.

Ayrıca zorlarsak çok farklı gruplar çıkartabiliriz.
Akışkanlar, bölünebilenler, meyvesi hep açık olanlar, vücudunda değişiklik olmayanlar... :S

Bir kere o sınıfı hiç oluşturmadım. :D
Sen oluşturdun ben de bence olmaz öylesi dedim.
Bir de ben illa oluşturacaksak vücutları değiştirenler olarak bir grup oluşturalım dedim. O yüzden o kadar kişiyi bir gruba aldım.

Ayrıca zorlarsak çok farklı gruplar çıkartabiliriz.
Akışkanlar, bölünebilenler, meyvesi hep açık olanlar, vücudunda değişiklik olmayanlar... :S
Akışkan paramecia yok. Meyvesi kapalı paramecia da yok. Benim oluşturduğum sınıflar oldukça mantıklı işleyişi düşününce.

Akışkan paramecia yok. Meyvesi kapalı paramecia da yok. Benim oluşturduğum sınıflar oldukça mantıklı işleyişi düşününce.
Akışkan ve meyvesi kapalı yazdığımda ne anladın çok merak ettim. Nasıl yok ya?
Buradaki maksadım; Luffy gibi suyun altında olsa bile meyvesinin işlevini kaybetmemesi, tersine bilinci kaybolan Decken'in Noah üzerindeki etkisin yok olması.
Akışkandan kastım da en basitinden Mr. 3 gibi olanlar.

Bunlar bir yana yine diyorum Parameciaları sınıflandırmak çok mantıksız gelmiştir bana.
Logia ve Zoan bir grup oluşturabiliyor ve gruplandıralabiliyor, benzerliklerinden kaynaklı bunlar. Ama Paramecia bunlar gibi gruplandıralamadığından bu ikisi haricinde olanlara Paramecia deniyor. Yoksa Logia ve Zoan gibi birbirlerine benzediklerinden gruplandırlmamışlar.
Bence:
Logia: doğadaki güşler
Zoan: hayvanlar
Paramecia: gruplandırılamayanlar
Sonuç olarak Parameciaları kendi içlerinde gruplandırmak çok mantıklı gelmiyor çünkü oturtacak bir temel yok ve her türlü açık veriyor zorlamayla oluşturulan bu gruplar.

Akışkan ve meyvesi kapalı yazdığımda ne anladın çok merak ettim. Nasıl yok ya?
Buradaki maksadım; Luffy gibi suyun altında olsa bile meyvesinin işlevini kaybetmemesi, tersine bilinci kaybolan Decken'in Noah üzerindeki etkisin yok olması.
Akışkandan kastım da en basitinden Mr. 3 gibi olanlar.

Bunlar bir yana yine diyorum Parameciaları sınıflandırmak çok mantıksız gelmiştir bana.
Logia ve Zoan bir grup oluşturabiliyor ve gruplandıralabiliyor, benzerliklerinden kaynaklı bunlar. Ama Paramecia bunlar gibi gruplandıralamadığından bu ikisi haricinde olanlara Paramecia deniyor. Yoksa Logia ve Zoan gibi birbirlerine benzediklerinden gruplandırlmamışlar.
Bence:
Logia: doğadaki güşler
Zoan: hayvanlar
Paramecia: gruplandırılamayanlar
Sonuç olarak Parameciaları kendi içlerinde gruplandırmak çok mantıklı gelmiyor çünkü oturtacak bir temel yok ve her türlü açık veriyor zorlamayla oluşturulan bu gruplar.
Meyvesi kapanabilenler diye yeni grup geliştirelim bak Decken aklıma gelmemişti. :D Buna benzer Sugar ve sanatçı teyzeyi gösterebiliriz. Benzer işleyen meyveler olacak işte kabul et :S Birine gösterilen özelliği diğerinde varsaymak için bu sınıflandırmayı kurmayı öneriyorum yoksa tek tek açıp da isimlendirelim diye değil.

Meyvesi kapanabilenler diye yeni grup geliştirelim bak Decken aklıma gelmemişti. :D Buna benzer Sugar ve sanatçı teyzeyi gösterebiliriz. Benzer işleyen meyveler olacak işte kabul et :S Birine gösterilen özelliği diğerinde varsaymak için bu sınıflandırmayı kurmayı öneriyorum yoksa tek tek açıp da isimlendirelim diye değil.
Cevap yazıyordum elektirk gitti. Şimdi bir daha toparlayamıcam yazdıklarımı. :(
Özeti: Bir gruba koyduğunu başka bir gruba koyabiliriz, çarşı pazar birbirine girer dediğini yaparsak. Ama illa yapalım diyorsan yapalım. :D

Melih, hakili bir adam Zoan meyvesi yemiş birine ve dönüşüm geçirmiş birine vurursa gerçek beden mi hisseder, yoksa zoan dayanıklılığına geçmiş beden mi? Senin verdiğin örneklerle Hawkins'in durumu çok farklı. Hawkins bedenine aldığı her hangi bir saldırıyı bebeklere yönlendirebiliyor. Kairosekili bir darbe bile olsa bence bu saldırı doğruca bebeğe geçer. Logialarda durum farklı, onların olayı dönüşmek ve haki ile vurduğunda dönüşemiyorlar, buna rağmen önce dönüşüp sonra hakili saldırı alırlarsa yine işe yaramıyor. Hawkins bebeği yaptıktan sonra hakili saldırı gelse ne olur gelmese ne olur? Paramecia'lar ise çeşit çeşit, Buggy ve Luffy gibi bazı saldırılardan etkilenmemeni sağlayacak meyveyle, Hawkins, Law ve Kid'in meyvesini bir tutamazsın. Ne kadar hakin olursa olsun, Kid elindeki kılıcı çeker, en fazla hakinle tutunursun kılıcına ve bırakmazsın, budur yani. Aynı şekilde Haki ile "Room"'un içinde olman Room özelliklerinin sende işe yaramayacağı anlamına gelmez, sadece Room'da yapılan kesişe dayanacak kadar Haki'n vardır kesilmezsin, Law yerini değiştirmek isterse değişirsin. Hawkins'te aynı. Haki bu tür paramecia'ları iptal etmez.
zoanın luffynin parameciasından hiç bir farkı yok.tek durum var luffy artık lastik adamdır.zoan yemiş olan ise 3 form degiştirebilir.ama mesela lucciyi hakiyle kestiginde leopar formu degil,normal bedeni alıcak saldırıyı.luffynin son gattlinginin hakili oldugunu düşün anlarsın niye lucci bir ay komada kaldı. ;)

parameciaları çeşit çeşit olmasıda bir seyi değiştirmiyor.sonucta sınıfları paramecia ve genel kümeleri seytan meyvesi.bu da su demek busoshoku hakin varsa seytan meyvesi kullanıcsının meyve gücünü asıp adamın ana bedenine yerleştirirsin bir güzel.

bak kiddi deseydin bir sey diyemezdim.çünkü kiddin meyvesi,newgate gibi.bunlarda orjinal olan zaten normal bedenleri.yani kiddde,newgatee orjinal bedenleriylen dövüşüyor.onları bedenlerini coby bile kesebilir.kiddin dönüşüm geçirmiş versiyonu daz bones.hakili olanlar dazı kagıt diye keserler.

sonra ikinci durum.kiddin manyetizması,kılıcına haki yüklemiş adamın kılıcını alabilirmi ? şimdi düsününü bakalım eger böyle ise kidd,shanksten kılıcını rahatlıklan alabilmeli.

ama nasıl haki temas ettiginde meyve yerinde dursa bile gücünü asıyorsa,meyve saldırısıda geldiginde hakili olan yere etki etmiyor.kidd shanksın elinden kılıcının haki yüklü oldugu sürece alamaz.çünkü manyetizması o kılıca temas ettiginde güc durucak ama etkisi gidicek.

vergonun olayıda ve güvendigide buydu lawda.ikisi aynı seyler.lawda kidd ve newgatele aynı grupta.lawı eger haki bilmeseydi,asla kesemezdi vergoyu meyve gücüylen çünkü,gücü hakinin oldugu yere temeas ettiginde etkisini yitiriyor.yoksa adamı niye kasıla kasıla yürütsün e.oda ;)

newgate bile dikkat et akainuya yerleştirdiginde bence akainu busoshoku savunmasıylan,meyve gücünün etkisini kırdı,ama bizimkisi hakide abandıgı için akainu o hale geldi.az makul düsünün akainuda busoshoku olmasa o saldırıdan sag cıkabilirmiydi ? bence cıkamazdı.

o yüzden hawkinste aynıdır.buggyde aynıdır.hakinin amacı bu,meyveyi iptal etmiyor ama meyvenin verdigi gücü etkisiz kılıp orjinal bedene ulasıyor.buggy daha cok parcalanırsa,vergonun dedigi devreye girer.bizim gibi haki kullanıcları için böyle alanını büyütmen daha iyi.bir koyar bayıltırsın.savunmanın yolu aokiji gibi çünkü en iyi şekilde ;)

Beyler yeni openingde Kizaru vs Sanji,Akainu vs Luffy,Issho vs Zoro falan diyorlar.Dresrossa arc gelmeden Dof'u göstermişlerdi bu sefer de en sonu mu gösteriyorlar napıyorlar acep.Gerçi tahmin etmediğimiz şey değil ama.Genede manga takip etmeyenler için büyük spoiler.

hayalimdeki WS ler ahahaha süper olur valla :)
Akainu vs Luffy ile Kizaru vs Sanji hemen herkesin kafasında olan bir şeydi zaten ama Issho iyi bir adam gibi gözüktü bana.Bu işlerden elini ayağını çekebilir gibi bir düşünce vardı kafamda.Bir taraflarından element mi uydurdular yoksa spoiler kitlemekten zevk mi alıyorlar anlamadım.Ulan biz manga okuyoruz bize bile spoiler bu.Ama gaza gelmedim desem yalan olur :at:

Şimdi baktım da kıçlarından uydurmuşlar yüzde bir milyon ihtimal.Ne gereği varsa :bilmem:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık