Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 734: Rommel'in Kasırgası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Foruma uzun süredir neden girmediğimi unutmuştum hatırladım. Hadi eyvallah.
Yapma akraba. :/

Gençler tartıştığınız şeye bakın, bir de beni düşünün; halime acıyın. Fan'ı olduğum karakter: Bege, 750 bölümde toplamda 2 kere gözüktü. tek bir vs'si bile yok. Herkesi onu süpernovaların pek de süper olmayan bir üyesi olarak görüyor. Mangaka bile adamdaki potansiyeli göremiyor. Ulan 2160 Konusu olan şu forumda bile bu adamın adına bir başlık açılmadı. Birisi çıkıp da "Acaba Capone ne kadar güçlü ? Amirale karşı savaşır mı, Mihawk'a pandik atıp kaçabilir mi ?" diye merak etmedi. Tüm dünyada karakterin tek fanı olmama rağmen adamdan benim bile umudum yok. Ya ben ne yapayım ?
Senin derdine çare yok kardeş. :/

Gençler tartıştığınız şeye bakın, bir de beni düşünün; halime acıyın. Fan'ı olduğum karakter: Bege, 750 bölümde toplamda 2 kere gözüktü. tek bir vs'si bile yok. Herkesi onu süpernovaların pek de süper olmayan bir üyesi olarak görüyor. Mangaka bile adamdaki potansiyeli göremiyor. Ulan 2160 Konusu olan şu forumda bile bu adamın adına bir başlık açılmadı. Birisi çıkıp da "Acaba Capone ne kadar güçlü ? Amirale karşı savaşır mı, Mihawk'a pandik atıp kaçabilir mi ?" diye merak etmedi. Tüm dünyada karakterin tek fanı olmama rağmen adamdan benim bile umudum yok. Ya ben ne yapayım ?
Bence Capone Mihawk'a pandik atıp kaçabilir.:hhh:

Hawkins ölümsüzdür, bebek sayısını çoğaltabildiyse ve birazda dayanıklı oldularsa bildiğin ölümsüz adam. Haki'nin bile işleyeceğini sanmıyorum.
busoshoku haki; temas anında seytan meyvesi gücünü asıp, gercek bedene ulasmanı saglayan muazzam bir güctür.

hawkins, kizarudan tekmeyi yediginde bile kizarunun saldırısı meyve tabanlıydı,ısınlarıda meyve tabanlıydı.mesela garp kokayla bir kere vursa, hawkinse yeterdi orda.direk ölür veya ölümün dibine gelirdi.çünkü hawkins ölümsüz degil.meyvesinin gücü kendisine gelen saldırıyı,o bebekle eşleştirdigi kişiye yöneltiyor.

amiral saldırısıda saglam oldugu için her bir saldırıda eşleşen her bir kişi gitti.ama hakiyle vurdugunda o özelligi kullanamaz çünkü, özelligin kendiside bir meyve gücü. ;)

bu serideki tek ölümsüz denebilecek karakter marcodur.o bile hakiyle düz yumrugu yiyince afalladı,çünkü saldırı ankaya degil,normal bedendeki marcoya geldi,meyve gücünün bir esprisi kalmadı.bakmayın örnek garp,kime vursa o hale getirirdide anlatmak istedigim nokta hakini etkisi.

tabi uzaktan saldıran ve haki kullanamayan adamlar için gercekten harika bir gücü var.üstelik savasın sonucunuda görebiliyor.

novalara dönersek ; novaların içinden 5 tanesi ayrıldı zaten. luffy,law,kidd,hawkins,drake.bunlar gazeteleri süsleyen en ünlü ve güçlü novalar.

sonra e.oda yeni dünyada drake ve kiddi dahada ayırıp övdü.

su andaki denkleme bakarsak.kiddin liderliginde, yanı basında duran bir hawkins var.luffynin liderligindede, luffye bel baglayıp yanı basında duran bir law var.

vede ayrıyeten bir güc unsuru olarak drake var.

yani luffy, kidd ve drakele savasıcak gibi duruyor.hawkins daha cok law modunda.ben insanlara luffyle, law arasında fark var.zoro bile lawa direnebilir dedigimde bana fan demişlerdi.hem zoro, hem luffy fanı. :ehe:

ama görüyoruzki luffy bambaska bir seviyede.ve yeni dünyaya giripte iş yapıp övülen sadece 2 nova var; drake ve kidd.o yüzden bunlar luffynin rakibi olacaktır benim kanaatim.

son olarak cavendish.sahip oldugu ödül herseyi belli eder,daha bilmiyoruz,mahire inanıyorum su an...hakuba gücü ise rahatlıkla diger novalarla asık atmasını saglar.ama bu gücün dogasını kavramamıs arkadaslar.savas esnasında aniden böyle bir sey olsa, cok kişi gafil avlanır.o yüzden direk saf güc olarak bakarsak;hakuba novalarla denktir.ama kendide ifade ediyorki, yeni jenerasyon gelince beni sallamadılar.üstte saydıgım 5 kişi yinede üstündür cavenden.heleki kurguda bariz bir sekilde luffye olan kini ve ulasamamasıda bir mesaj.çünkü novaların en meshuru ve en güçlüsü MONKEY D. LUFFY.

Roronoa Zoro

Hawkins'in gücü bedene gelen bir saldırıyı bebeğe yönlendirmek, yani bedene nasıl bir saldırı gelirse gelsin bu saldırı bedene değil bebeğe gidecektir. Bu bağlamda Haki'li bedeni hedef alan bir saldırı bebeğe yönlenecektir "benim" tahminim. Marco'yla aynı kefeye koymamak lazım Melih. "Bence" Garp vursa bile Hawkins etkilenmez.

thosy

Hawkins'in gücü bedene gelen bir saldırıyı bebeğe yönlendirmek, yani bedene nasıl bir saldırı gelirse gelsin bu saldırı bedene değil bebeğe gidecektir. Bu bağlamda Haki'li bedeni hedef alan bir saldırı bebeğe yönlenecektir "benim" tahminim. Marco'yla aynı kefeye koymamak lazım Melih. "Bence" Garp vursa bile Hawkins etkilenmez.
O gücü bebeğe yönlendiren şey haki gücü. Saldırı geldiğinde hakisi çalışamayacağı için saldırıyı kendi vücudu alacaktır.

eger bedenden bagımsızsa senin dedigin olur ama hiçte öyle görünmüyor.çünkü arada bir iletim var.beden hasraı alıyor bebek aktif oluyor.hasar bebek sayesinde kılı veya derisi alınmıs baska kişiye yönleniyor.standart vodoo meselesi.ama o bebekleri gördük hawkinsin bedeninden cıktılar.

seytan meyvesi gücünün kırılma secenekleri belli ; kairoseki , busoshoku haki , anti durumu. istisna yok.

söyle düşün bunu daha öncede tartıstılar ; galdino mum yaptıgında mum bedenden ayrılıyor,aradaki iletim kesiliyor hakinin seytan meyvesi gücünü etkisiz kılma özelligi anlamsız oluyor.çünkü ortaya varolan bir sey parafin cıkıyor.

ama hawkinsin gücü bedeninde bebeklerde bedeninde ,darbeyi aldımı busoshoku hakili bence orjinal bedene ulasılır.yani normal bedene darbe gelirse senin bahsettigin iletim olmıyacak.meyve gücü büyük ihtimalle bedene baglı ve seytan meyvesi gücü aktifken gelen saldırıyı bebeklere iletiyor.hakide bunun önüne gecmek için var.magmayı bile etkisiz kılıyor busoshoku haki.tabi bakalım e.oda nasıl kurguluyacak oda önemli :good:

Roronoa Zoro

Galdino örneğini ben verecektim, "benim" görüşüm bebekler işaretlendikten sonra her saldırı bebeklere yönleniyor. Yani artık meyveyle alakalı bir durum olmayabilir. Bakalım nasıl sonuçlanacak. Onun haricinde 2 sayfa önce attığım sayfaları tekrar alıntılıyorum aşağıya, Hawkins boş adam değil, Drake'ten daha sağlam olduğuna eminim. Drake icraat yapmış, adını daha çok duyurmuş olabilir, ama bu demek değildir ki Hawkins'ten güçlüdür.

Bence Hawkins'in saldırıları başka birine iletme şekli menzilli saldırılar için sadece. Gerçi böyle olursa meyvesinin bir espirisi kalmıyor ancak misal yediğin yumruğu başkasına nasıl iletebilirsin mantık çerçevesine oturtamıyorum. Yediğin ışını iletirsin gider ya da atıyorum kafadan Nami'den gelen yıldırımı iletirsin gider vs. şeklinde düşünüyorum.

Bence Hawkis' in meyvesinin haki bazlı bir zayıflığı pek yok. Haki'nin her hangi bir şeytan meyvesinin en önemli özelliğini saf dışı bıraktığını ben hatırlamıyorum. Jozu'nun elmas olması kadar defansif bir durum bence. Buoshoku ile dokunduğun an Barto'nun kalkan yok olur diyenler geldi aklıma şimdi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık