Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 714 Bölüm Yorumu / 715 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Reversi

Ayrıldıkları zamanki yaş olayına takılmayın. Ben sadece senaryoyu yazdım. Belki de 2 yakında iken ayrıldılar. Ya da bir bakarsın Ada tutar bunlar ikiz de der. BEn sadece kardeş olma ihtimalleri üzerinde durdum. Barto kaç yaşındadır bilemem. Belki de Luffy'nin abisidir. Yani her halükarda kardeş olurlar.
O zaman barto eski kocasındandır.Böyle bir teoride luffy ve barto üvey kardeş çıkıyor

Diamante uzun bacak kabilesinden olabilir.

Veya oturduğu için şu şekilde gözüküyor.
Yok yok uzun bacak kabilesinden alttaki resimde Diz kısmı omuz kısmını geçmiyor. [ Aokiji ve Tsuruda ] ancak Diamante'de geçiyor. Bu ne demek perspektif olarak sırtı bize daha yakın olmasına rağmen dizi omzuna geliyorsa o bacak uzundur kanımca !

Ek olarak Diamante'nin yüzü beni şaşırttı ben o yüzü Maçadaki adamın sanıyordum diamante Karo değil mi <> ?

O zaman Barto'nun öz babası WG den birisi. WG ile Devrimciler arasındaki bu savaş Kız davasına çıkmış demektir :hhh:

Bu arada Law'ın Kupa koltuğu işi yalan oldu bence. Çünkü Law 10 yıldan fazladır Doftan uzakta. Şimdiki yaşı ise 26 olduğuna göre 16 yaşından önce Dof'un emrindeydi. O zamanlarda daha vergo yu kesemezken de Kupa koltuğunu alması saçma olurdu.

beyler bence luffy deve sadece g2 pistol yane haki maki hiç yapmamıştır hakilik bi durum yok çünkü sadece sinirlendi ve g2

Bölümü anca okuyabildim. Bu sayıda bence iki önemli nokta vardı.
Birincisi Bartolomeo'nun sözleri. Daha önce Bartolomeo'nun bir devrimci olmak için uygun bir kişiliğe sahip olduğunu yazmıştım, bu sayıyla beraber Barto'nun bir devrimci olduğundan hemen hemen emin oldum diyebilirim. Şu ana kadar yakınen tanıdığımız 2 devrimciden birisi okama, diğeri ise ömrü boyunca dini arayışlarda bulunmuş bir adam. Yani ikisinde de düzene karşı bir başkaldırı var. Bartolomeo'nun da sümük fırlatarak insanların zora düştüğünde ne kadar vahşi yaratıklara dönebileceğini gözler önüne sermesi bende bu yönde çağrışım yaptı. Dahası Bartholomew Kuma öldükten (robota dönüştükten) sonra ortaya çıkmış bir korsan. Luffy ile arasındaki bağların daha derin olduğunu söylemesi ve Mera Mera no Mi'nin peşinde olması da Sabo olma ihtimalini arttıran detaylar.

İkincisi Doflamingo'nun Momonosuke'yi istemesi. Bildiğimiz gibi Momo'nun yediği meyve Vegapunk yapımıydı ve hatırladığım kadarıyla bu meyvenin üzerinde Caesar'ın oynama yaptığı bilgisi elimizde yok. Bunlara rağmen Momo meyve güçlerini kullanacağı sırada zihninde Dof'un sureti beliriyor ki Dressrosa'ya çıktıklarında Momonosuke Doflamingo'yu görmüyor bile (daha önce gördüyse bilemem). Buna ek olarak Kaido'nun ismini duyduklarında Kinemon ile Momonosuke'nin tepkisini hatırlarsınız. Dört İmparator'dan birinden korkmaları normal ama verdikleri tepki çok garipti (çığlık attıktan sonra hiçbir şey yokmuş gibi davrandılar). Ayrıca Momonosuke meyveyi yiyene kadar ona diğer çocuklardan daha farklı bir uygulama yapılmıyor, zaten Doflamingo en baştan onu isteseydi gemiyle Punk Hazard'a götürmeleri inanılmaz saçma kaçardı. Demem o ki ortada karışık bir iş var ve bu işin içinde Kaido ile Vegapunk da var.

Gelelim bölümün kalanına,
Hajrudin güçlü görünüyordu (Dorry ile Brogy kadar güçlü bence), biraz daha dövüşmesini isterdim fakat Luffy'nin boğaya çattı. Geriye kaldı 8 güçlü savaşçı. Chinjao'nun epey güçlü olduğunu zaten biliyoruz, buna başkaları da eklenebilir. Luffy'nin meyve gücünü kullanmadan zafere ulaşması zor olacak gibi (gerçi bu sayı da G2 kullandı, ama meyvesini belli etmedi tabi).
Diamante'nin zaten zayıf bir vücut yapısına sahip olduğunu görmüştük ama bu sayıda iyice zayıf gözüktü bana. Kılıç ustası olabilir gibi sanki.
Jora, Lola'nın annesi olabilir ama bu kişinin Charlotte Linlin olması daha olası bence.
Son olarak Brook'un bile Jora'ya meydan okuyamaması beni hayal kırıklığına uğrattı.

@Solid Snake
Bartolomeonun kendi korsan tayfası varken devrimci olması saçma olmaz mı?

Sırf gemiye bir şey olur diye savaşmadılarsa ne ala, yoksa 2 yıl'a yazık olmuş, Nami 2 yıl önce Enies Lobide nasıl savaşıyordu..
Rikc, Rebecca'nın babası anlaışılan, Smoker'ın dediği gibi de Kyros o oyuncak asker olabilir..Barto kim ve merak ettim acaba dişlerden dolayı Absalom olabilir mi ? Bölümün tek güzel yanı hakili yumruk..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık