Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] 5 İmparator Tayfası Dünya Hükümetini Devirebilir Mi?

Kim Kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    123
Im konusundaki yorumuna katılıyorum ama bana Gorosei çok güçlü gelmedi ya. Satürn, Kizaru'dan güçlü hissettirmedi
Biraz ayak işlerini satürne yaptırıyorlar gibi. Bence en güçsüzü bu ve sanırım 5. sıra gibisinden bir şey de yazılmıştı diye hatırlıyorum yanlışta olabilir epey oldu mangaya bakmayalı. Son savaşta;

Sabo vs Akainu kesin gibi
Fuji bize geçecek. Karşıda kizaru ve ryo kalıyor. Çok yetersiz kalıyorlar ve Zoro’nun eşleşeceği amiral yok. 2 si de mantıksız eşleşme ve final rakibi için güçsüz. Gorosei deki kel abi mantıklı duruyor. Beyaz falan giyiniyor en güçlüleri çıkabilir. Daha dragon var. Üstüne law ve kid de gelecek.

Sanji vs kizaru
Fuji vs ryo olsa

gorosei ile zoro law vs eşleşecek. Daha güçlü çıkarlar. Aksi durumda son savaş, savaş olmaktan çıkar.

Biraz ayak işlerini satürne yaptırıyorlar gibi. Bence en güçsüzü bu ve sanırım 5. sıra gibisinden bir şey de yazılmıştı diye hatırlıyorum yanlışta olabilir epey oldu mangaya bakmayalı. Son savaşta;

Fuji bize geçecek. Karşıda kizaru ve ryo kalıyor. Çok yetersiz kalıyorlar ve Zoro’nun eşleşeceği amiral yok. 2 si de mantıksız eşleşme ve final rakibi için güçsüz. Gorosei deki kel abi mantıklı duruyor. Beyaz falan giyiniyor en güçlüleri çıkabilir. Daha dragon var. Üstüne law ve kid de gelecek.

Sanji vs kizaru
Fuji vs ryo olsa

gorosei ile zoro law vs eşleşecek. Daha güçlü çıkarlar. Aksi durumda son savaş, savaş olmaktan çıkar.
Kizaru da iptal gibi bu arc Luffylere yardım ederse son arcta savaşmaz.

Sanji vs kizaru
Fuji vs ryo olsa

Gorosei için fazla beklentiye girme, bence güçleri ağırlıkı olarak meyveden gelme. Bir impator ya da amiral kadar komplike olduklarını sanmıyorum. Hiç olmazsa Satürn için, bunu göstermedi diyebilirim. Kid’i şuraya koysam şu anki Satürn’ü çiğ çiğ yer. Ama yeni özellikler gösterirse başka.

Sadece gorosei, Im, 4 amiral, Garp, Sengoku desen 12 tane güçlü isim çıkıyor. Sayısal üstünlükleri var.

5 Kadim'in gücünü 1-2 ay içinde tam olarak görelim daha net bir çıkarım yaparız. Ama 5 Kadim amiral ve üstü olması halinde Hükümet kazanır.

IM vs Shanks
Garp vs Yaşlı Wb
Sengoku+Kong+5 Kadim vs Kaido-Linlin-Teach
Akainu vs Aokiji
3 Amiral+Garling+1 seraphim vs Shiryu+Kata+Marco+King+Beckman
Diğer seraphimler+Cp0+Kutsal şovalyölerde bütün diğer tayfaları yenerler.

Burada kritik nokta 5 Kadim'in seviyesi eğer yonkouları sayı avantajına rağmen yenebilecek seviyede değillerse işler sarpa sarabilir.

Edit:
Daha Garling var muhtemelen bu adamda amiral veya üstü çıkacak hükümet tarafı iyice üstün hale geldi.
Bunun yanında hükümetin yanında Magellan gibi adamlarda var amiral olabilecek denizciler var.

İçten ihanet ile yıkılmadıkça kolay kolay yıkılmayacak bir örgütlenmeleri var.

Son düzenleme:
1 hafta daha bekleseydin de Saturn'ün çapını görseydik keşke. Gerçi Shanks vs. Garling eşleşmesi olursa yaşanacak haki çarpışmasında bu ikili dışında herkes ölür.

Gorosei için fazla beklentiye girme, bence güçleri ağırlıkı olarak meyveden gelme. Bir impator ya da amiral kadar komplike olduklarını sanmıyorum. Hiç olmazsa Satürn için, bunu göstermedi diyebilirim. Kid’i şuraya koysam şu anki Satürn’ü çiğ çiğ yer. Ama yeni özellikler gösterirse başka.
Şu ana kadar iyi bir şey göstermediler açıkçası seri içerisinde çok aptal çizildiklerinden (nika olayı) güçlü olmalarını da istemem ama güçlü olmazsalar son savaş fazla basit olur. Hikaye olarak bakıyorum. Zoro law kid dragon sabo yamato falan derken amiraller yetmez. Üstüne fuji bize geçecek. Ryo desen çapsız. Akainuyu hikaye olarak sabo yenecek zaten kaderleri mühürlü. Ya im gelip madara gibi herkese tek atacak ya da gorosei de güçlü çıkacak. Zoronun da amirallerde mantıklı bir eşleşmesi yok. Goroseideki kel abi en mantıklısı. Sanji için de kizaru. Olmayabilir ama ihtimali az değil. Burdan da goro>amiral çıkar

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık