Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Hepimizin özgürlük bayramı kutlu olsun. Nice nice yüzyıllara umarım.

Bu önemli güne bu şekilde buruk girmek üzse de temellerimizin sağlamlığını gördükçe umudum artıyor.
Atatürk ve bütün yoldaşlarına tekrardan minnet ve selamlar. Bizi ne kadar büyük bir bataklığın içinden çekip çıkardıklarını her geçen gün daha sert gerçeklerle anlıyoruz.

Bir ulusu zulüm ve sefaletten kurtaran bir başkomutan, kurtardığı ulusu ilim ve irfan ışığında yücelten bir başöğretmen. Atatürk ve silah arkadaşlarından, bu ülkeyi kurtarmak için varını yoğunu feda eden tüm insanlardan Allah razı olsun. Hepsine sonsuz bir minnet borcumuz var.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun, nice 100 yıllara. 🇹🇷 🇹🇷

Allah hepsinden razı olsun Bu ülkeye demokrasi ve Kuran'da bile yasal olan köleliği kaldıran Cumhuriyeti getirdiği için sonsuz teşekkürler....

Bunun anlamını değerini bilmiyor olabiliriz. Anlamak için orta doğuya bakmamız yeterli...sırf Cumhuriyet istedi diye İran'da Allah'a savaş açtı diye öldürülen gençler , sırf başı açık gezdi diye öldürülen kadınlar sadece birkaç örnek... Afganistan ise uzay çağında çalışması ve okuması yasak olan kadınlar hepimize ibret olmalı.

İçinde bulunduğumuz durumla ilgili, günün anlamıyla ilgili, hepimizin söylemek isteyeceği çok şey var. Memnun olmadığımız bir süreç, böyle olmamalıydı dediğimiz bir durum içerisindeyiz. Işık, çıkış yolu nerede göremiyor olabiliriz. Birey olarak Atatürk'ün ilkelerine bağlı, toplum olarak sindirilmiş durumdayız. Eğer sadece beklersek, yıllar geçse de bir Atatürk'ün daha gelmeyeceği aşikardır. Cumhuriyet, Atatürk ve onunla birlikte mücadele eden herkesin bize armağanıdır, mirasıdır. Bu mirası gün geçtikçe yitirdiğimizi düşünüyorum.
Gün gelecek ki, inceldiği yerden kopacak bu sindirilme ve yeni Mustafa Kemal'ler aramızdan filizlenecek. O gün geldiğinde, geriye kaybedilecek bir şey kalmadığında, Ata'mızın izinden giderek, bir çoğumuzun bu sorumluluğu sırtlanacağına inanıyorum.

Uğrunda mücadele eden, canını ortaya koyan, gözünü karartan, bize bu vatanı ve Cumhuriyeti armağan eden Mustafa Kemal ATATÜRK'e, silah arkadaşlarına ve asker bile olmayan kadın/erkek, çocuk/yaşlı halka, Allahtan rahmet diliyor, sonsuz teşekkürlerimi, saygı ve samimiyetle sunuyorum.

Tüm Korsanfan forumu arkadaşlarım, saygı ve sevgilerimle.
Cumhuriyet'imizin 100. yılı kutlu olsun! Gelecek nesillerin de, bu armağanın kıymetini bildiği, hatta bizden iyi bildiği Nice 100 yıllar diliyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık