Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2024 Eurovision Şarkı Yarışması

8/10
ispanya konusunda fena patladım ve isveç'in ilk 10'a gireceğine ihtimal dahi vermiyordum.
israil'in aldığı puan ve edindiği sıralama benim nazarımda yok hükmündedir.
İsveç ne yapsa girer ilk 10 içerisinde. İsrail'i yok sayıyoruz. Bambie direkt beşinci benim için.

Evet bunlar da var ama jürinin puanları değerlendirdiği performans bugün değil, dün yaptıkları jüri provası oluyor. Ben de izlediğim için söyleyeyim, Slimane'nin sesi kısılmıştı, onun azizliğine de uğradı.
Protestonun sebebi jüriden ziyade halk oylarını etkilemek amacıyla tüm hafta boyunca müzik kanallarında en kötü adayların kliplerini 7/24 döndürmeleriydi. Bunu ilk defa yaptılar. Evet İsviçre iyiydi ama etkileşimler değerlendirildiğinde Slimane favoriydi. Ermenistan’ın 12 puanı tahmin edilebilirdi çünkü Patrick Fiori faktöründen garantiydi. Zira Belçika’da da The Voice Belgique jüri üyesi olduğundan tanınıyordu ama Portekiz,İspanya, İsviçre ve Lüksemburg’dan da 12 puan gelmesi gerekiyordu. Biri hariç diğer üçünün de favori olması oyunu değiştirdi.

Benim tek adayım vardı. Dolayısıyla şampiyonum da o. Ha bir de iş olsun diye donsuz çıkanı söyleyeyim, en azından kazansaydı şenlik olurdu.

Herkese teşekkür ederim. En azından burada geçen zaman keyifliydi. İyi geceler diliyorum.

Protestonun sebebi jüriden ziyade halk oylarını etkilemek amacıyla tüm hafta boyunca müzik kanallarında en kötü adayların kliplerini 7/24 döndürmeleriydi. Bunu ilk defa yaptılar. Evet İsviçre iyiydi ama etkileşimler değerlendirildiğinde Slimane favoriydi. Ermenistan’ın 12 puanı tahmin edilebilirdi çünkü Patrick Fiori faktöründen garantiydi. Zira Belçika’da da The Voice Belgique jüri üyesi olduğundan tanınıyordu ama Portekiz, İspanya, İsviçre ve Lüksemburg’dan da 12 puan gelmesi gerekiyordu. Biri hariç diğer üçünün de favori olması oyunu değiştirdi.
Öyle ya da böyle İsrail'in olması jüri oylamalarında değişiklik yapmaya neden olmuştur. Halk oylamasında da açıkçası Fransa'yı ben daha düşük bekliyordum. Çünkü İsrail'in aldığı puan ortada. Ama çok iyi oldu. Normal durumda üç aşağı beş yukarı tıpkı 2016 gibi olabilirdi. Neyse, sonuç olarak kötü bir ülke kazanmadı. Evet, İsviçre'nin şarkısını ben de sevmiyorum ama hak etti. İlk dörde baktığımızda hepsi çabaladı, hepsinin artıları sayılır. O yüzden bu sene yüksek seyirci reaksiyonu alan herkes birincidir, Slimane de bunlardan biridir.

Tekrardan puanları şöyle paylaşayım:

Birinci olan İsviçre'nin temsilcisi The Code şarkısıyla Nemo arkadaşımızı tebrik ederiz.

Hepinize tekrardan teşekkürler. İyi geceler dilerim.

Öyle ya da böyle İsrail'in olması jüri oylamalarında değişiklik yapmaya neden olmuştur. Halk oylamasında da açıkçası Fransa'yı ben daha düşük bekliyordum. Çünkü İsrail'in aldığı puan ortada. Ama çok iyi oldu. Normal durumda üç aşağı beş yukarı tıpkı 2016 gibi olabilirdi. Neyse, sonuç olarak kötü bir ülke kazanmadı. Evet, İsviçre'nin şarkısını ben de sevmiyorum ama hak etti. İlk dörde baktığımızda hepsi çabaladı, hepsinin artıları sayılır. O yüzden bu sene yüksek seyirci reaksiyonu alan herkes birincidir, Slimane de bunlardan biridir.
İsrail’in halk oylamasında yüksek oy alması sanırım kimse için inandırıcı bir sonuç değildir. Ortada politik bir konu varken ancak satın alınmış oy olarak bakarım. İsviçre neredeyse her ülke jurisinden 12 puan aldı. Bir kaç ülke dışında politik puanlar verilmedi. Bu da iyi bir şey.

Sana da heyecanlı bir sürece bizi de dahil ettiğin için teşekkür ederim. Ben keyif aldım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık