Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] 2 Fark

Kızan hariç hiçbir Logia türünün fiziksel bir formu yok. Anahtar deliğinden bile geçebilirler.
Kastettiğim o değildi. Kontrol açısından diyorum. Kendini o kadar inceltemiyordur kontrolüyle ama bir alana baskılayarak geçebiliyordur. Ama baskılayarak geçerken o yüzeye temas mecburi oluyor. Anlatabildim mi bilmiyorum.

Şu dediğin sahne hangi manga sayfasında, gösterebilir misin? Animede uydurulmuş şeyleri kanıt diye gösterme gelip de bana. Zincirlerin hareket kabiliyetini kısıtlamadığı Punk Hazard kısımlarında gösterildi zaten. Smoker'ın bedenindeki Tashigi bile rahatça konuşabiliyor, herhangi bir baygınlık geçirmiyordu.

Doflamingo'yu tutmak için fazla deniztaşı gerekmiyor, adamlar önlem alıyor. Dış yardım geldiği zaman kelepçeden kurtarması mı daha kolay olur, yoksa zincirlerden mi? Ayrıca Doflamingo gibi güçlü adamların kelepçe ile durdurulabilmesi Ace ve Marco örneklerinden gayet rahat bir şekilde anlaşılmakta.
Tamam anime belki manganın işleyişini dogrudan değiştirmez ama filler bölümleri bir kenara bırakırsak aynı konu işleniyor yani anime ve manga arasında çok büyük bir fark yok. Animede Oda tarafından onaylanmayan bir şey olamaz olmamalı. Bir de mangada dof un hareket edebildiği nasıl resmedilecek zaten 15 sayfa çıkıyor koca sayfayı dof un hareket edebildiğini göstermek için kullanmazlar şayet öyle bir durumda benim gibi bir çok takipçi eleştirir. Mesela Bleach tr buna benzer hatalar yapılıyor. Takip ediyorsan bilirsin sırf bunun için biriktirip okuyorum. Ama yine de başka bir örnek vereyim. Luffy Crocodile tarafından yakalandığında kairoseki ye temas ettiğinde hareket edemez hale geliyor demek istediğim şu ki kairoseki meyve kullanıcılarının gücünü yok etmiyor sadece azaltıyor güç arttıkça kairoseki ye karşı olan dirençte doğal olarak artıyor ama ne olursa olsun kairosekinin verdiği güçsüzlük ortadan kalkmiyor sürtünme kuvvetine benzetebiliriz şeytan meyvesi kullanıcısı değilsen kairoseki den etkilenmiyorsun sürtünme kuvvetinde ise güç uygulanmadikca sürtünme kuvveti ortadan kalkıyor. Az güç kullanırsan sürtünmeden dolayı hareket edemiyorsun diğer şeyler de buna benziyor

Tamam anime belki manganın işleyişini dogrudan değiştirmez ama filler bölümleri bir kenara bırakırsak aynı konu işleniyor yani anime ve manga arasında çok büyük bir fark yok. Animede Oda tarafından onaylanmayan bir şey olamaz olmamalı. Bir de mangada dof un hareket edebildiği nasıl resmedilecek zaten 15 sayfa çıkıyor koca sayfayı dof un hareket edebildiğini göstermek için kullanmazlar şayet öyle bir durumda benim gibi bir çok takipçi eleştirir. Mesela Bleach tr buna benzer hatalar yapılıyor. Takip ediyorsan bilirsin sırf bunun için biriktirip okuyorum. Ama yine de başka bir örnek vereyim. Luffy Crocodile tarafından yakalandığında kairoseki ye temas ettiğinde hareket edemez hale geliyor demek istediğim şu ki kairoseki meyve kullanıcılarının gücünü yok etmiyor sadece azaltıyor güç arttıkça kairoseki ye karşı olan dirençte doğal olarak artıyor ama ne olursa olsun kairosekinin verdiği güçsüzlük ortadan kalkmiyor sürtünme kuvvetine benzetebiliriz şeytan meyvesi kullanıcısı değilsen kairoseki den etkilenmiyorsun sürtünme kuvvetinde ise güç uygulanmadikca sürtünme kuvveti ortadan kalkıyor. Az güç kullanırsan sürtünmeden dolayı hareket edemiyorsun diğer şeyler de buna benziyor
Şimdi açık ve net bir şekilde Smoker, Doflamingo'dan tek yedi. Animede ise bayağı kafa kafaya kapıştılar. Ben şimdi Smoker ve Doflamingo arasındaki güç farkını neye göre baz alacağım? Bu aklıma gelen en basit örnekti. Yine normalde tek yiyen Sakazuki ve Teach, Newgate ile uzun uzun dövüşmüştü. Bunlar aklıma ilk gelenler istersen daha birçok fark bulabilirim. Animeciler bu işi kafalarına göre yapıyorlar. Buna emin olabilirsin. Süre kazanmak için yapılan saçma ek sahneleri kanıt olarak gösteremezsin. Eğer manada yoksa, filler kabul edilir ek sahneler.

Kızan hariç hiçbir Logia türünün fiziksel bir formu yok. Anahtar deliğinden bile geçebilirler.
Smoker ve Luffy Crocodile tarafından yakalanıp zindana konmuştu. Zindan kairosekiden idi ama şöyle bir şey var kairoseki ye dokunmadan duman şeklinde aradan geçseydi o zaman.

Ace ve Marco kairoseki kelepçe taktıklarında normal bir şekilde bünyeleri sağlam duruyor sadece yeteneklerini kullanamıyorlar. Fakat Luffy anahtar ile açmaya bile korkuyor Law in kelepcesini çıkaracağı zaman ben yapamayacam anahtarı Violet e uzatıyor Violet, bende şeytan meyvesi yedim bende yapamam diyor şimdi bu kelepçe Luffy ve Violet e takılı olsa bitkin düşmezlermi bunu çözmüş değilim. Bir de fishman adasında su da lastik özelliğini kullanırken zorlandığını söylüyor ama bünye den düşmedi orası da ayrı düşündürücü bir olay

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık