Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2.Dünya Savaşını Nazi Almanyası Kazansaydı?

Türkiye İşgal Edilir Miydi?

• Kullanılan toplam oy
    66

Üye silindi 1004

Etseydi Sovyetlerin tarafından bir cephe açardı Japonya. Verimsiz topraklara neden insan gücü harcasın ki?

Almanyanın tümenlerinin %70'ini Sovyetler yeniyor :/ Amerika ve İngiltere kim köpek? Herifler batıyı güvence altına aldıktan sonra savunma hatları kuruyor sadece. Airbone'ların iş yapmasının en büyük sebebi o. Saldırıya geçecek askeri kuvvet yoktu. İnsan gücü ve tankları vs çoğu Doğu cephesindeydi. Amerika ve İngiltere çok bir şey yapmadı bence. Zayıf hatları delerek ilerlediler sadece. Kendi toprağında olmayan bir devletin en büyük zaafı budur zaten.

Nazileri yenen Sovyetlerdir Amerika ve ya İngiltere değil. Almanya Sovyetleri yenebilseydi emin ol yenerdi ama Sovyetleri işgal etmek hem fiziksel hem de insan gücü açısından çok zor.
Kışı yenemeyen adamlar okyanusu nasıl yensin?

Hitler de ne çakal he, işgal ettiği adaları Türkiye'ye teklif etmesi... Allahtan İsmet Paşamız kaş yaparken göz çıkartmamışta düşmemiş tuzağa. :D

Hitler de ne çakal he, işgal ettiği adaları Türkiye'ye teklif etmesi... Allahtan İsmet Paşamız kaş yaparken göz çıkartmamışta düşmemiş tuzağa. :D
Almanya'nın "Avrupa'nın mutlak hakimiyiz istersek sizi bertaraf ederiz. Yaptığımız teklifler sizin faydanızadır" diye Türkiye'yi tehdit etmesi ama Türkiye'nin anahtar teslim yapmayıp Almanya'yı masada istediği noktaya çekmesine ne diyorsun peki?

Son düzenleme:
Avrupa'nın mutlak hakimiyiz istersek sizi bertaraf ederiz. Yaptığımız teklifler sizin faydanızadır diye tehdit etmeleri ama anahtar teslim yapmayıp masada istediği noktaya çekmesine ne diyorsun peki?
Hangi noktaya çekmişler yav? bence gayet güzel denge politikası izlemiş bizim hükümet.

İstediği noktaya demeyelim de istediğine en yakın noktaya diyelim. Hitler bizi aktif savaşta müttefik istiyordu.
İtediğine en yakın derken?

Heeee anladım, yazdığım cümle biraz devrik mi olmuş anlamadım ya da bende anlama kıtlığı var, tam tersini anladım :D
Türkiye'nin anahtar telim yapmayıp... desem daha anlaşılır olurmuş. Biraz karışık olmuş yazdığım haliyle. :/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık