Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] 16personalities Kişilik Testi

Kişilik testi

• Mimar INTJ-A-T

Kullanılan: 21 11.2%
  • Mantıkçı INTP-A-T

Kullanılan: 41 21.8%
  • Buyurucu ENTJ-A-T

Kullanılan: 11 5.9%
  • Tartışmacı ENTP-A-T

Kullanılan: 16 8.5%
  • Savunucu INFJ-A-T

Kullanılan: 14 7.4%
  • Arabulucu INFP-A-T

Kullanılan: 28 14.9%
  • Önder ENFJ-A-T

Kullanılan: 7 3.7%
  • Kampanyacı ENFP-A-T

Kullanılan: 15 8.0%
  • Lojistikçi ISTJ-A-T

Kullanılan: 4 2.1%
  • Savunmacı ISFJ-A-T

Kullanılan: 3 1.6%
  • Yönetici ESTJ-A-F

Kullanılan: 5 2.7%
  • Konsül ESFJ-A-T

Kullanılan: 3 1.6%
  • Becerikli ISTP-A-T

Kullanılan: 7 3.7%
  • Maceracı ISFP-A-T

Kullanılan: 9 4.8%
  • Girişimci ESTP-A-T Eğlendirici ESFP-A-T

Kullanılan: 4 2.1%

• Kullanılan toplam oy
    188
Bu testin sonucuna inanacağıma burçlara inanırım. Yükselen burç falan derken kombinasyon bundan daha fazla çıkıyor.
İyide bu test sana senin karakterin belli 16 kalıptan biri değildir demiyor ki. İşaretledigin cevaplara göre sen içe mi kapaniksiz yoksa dışa mı dönüksun. Duygusal misin mantıksal mısın bunu buluyor. Hani ortada inançlik bir durum yok. Birde sen hani enfpsin değişmesin diye bir olayda yok. Değişebiliyor her insanda azda olsa.

Kaldı ki insan mizacı genel ölçek olarak 5 temel de inceleniyor.
Extravert (dışa dönükluk)
Openness( yeni fikirlere açıklık)
Agrelebelness (uyumluluk)
Neurotisizm (nevrotik olup olmama)
Conacienscouness ( azimlilik)
Mizaç bu 5 skalanin belli oransal dağılımı şeklinde hesaplanıyor. Şimdi mesela sen içe dönük biriysen yüzde 60 içe dönük diyor test mesela.
Burclardaki gibi sen ahanda Mayıs'ta doğmuşsun kıskanç olacaksın gibi izafi şeyler yok.
Kaldı ki mizacin alt metinlerini soruyor hani her özelliğin bu testtede ortaya çıkacak diye iddialarida yok adamların

Son düzenleme:
Konuyla ilgili güzel bir video

Video'da Çağrı bey kişilik gruplarının içeriği dışındaki her şeyi araştırmış. Mbti hakkında bir onu yapamamış .d biraz ön yargı var yani. Tabi o işin bilimsel tarafına bakıyor ne kadar güvenilir olabileceğini sağlamasını yapıyor. Bilimsel açıdan baktığın zaman, çok güvenilir bulunmaması çok doğal. Zaten ben ilk yaptığımda kampanyacı çıkmıştım çok kendimle bağdaştıramadığım için önemsemeden saldım. Bundan uzun bir süre sonra Jazz ve vega'nın önerisiyle başka siteden test yaptım ve INTP çıktım detaylı baktığım zaman benimle ilgili her şeyin doğru çıktığını söyleyebilirim hatta aralarında kendş içimde kabullenmek istemediğim bilgiler bile mevcuttu, çocukken yaşadığım bazı problemler bile yazıyordu :)

Şunu tarafsız gözden bakarak söyleyebilirim testler üzerinden tam kendine uyan seçeneği bulman zor. Test sonuçlarının bu kadar değişken olmaması gerekiyor, farklı bir test şekli geliştirilse daha iyi olabilir veya paralı testleri daha güvenilirdir bilemiyorum. Kendim dışında kişilik grubunu bulduğum kişiler'de en kuvvetli olma ihitmali olan kişilik değil de işte ne bileyim ikinci, üçüncü en kuvvetli ihitmal doğru çıkıyordu. Ben 16 kişilik grubunu okuyup, kendinize uyan seçeneği zaten okuyunca rahatça bulabileceğinizi düşünüyorum. Bu arada şu sitede;
https://www.16personalities.com/tr/ücretsiz-kişilik-testi
Biraz fazla karikatüze edilmiş kişilikler.

ama tabiki de çok fazla anlam yüklemeye de gerek yok.

Video'da Çağrı bey kişilik gruplarının içeriği dışındaki her şeyi araştırmış. Mbti hakkında bir onu yapamamış .d biraz ön yargı var yani. Tabi o işin bilimsel tarafına bakıyor ne kadar güvenilir olabileceğini sağlamasını yapıyor. Bilimsel açıdan baktığın zaman, çok güvenilir bulunmaması çok doğal. Zaten ben ilk yaptığımda kampanyacı çıkmıştım çok kendimle bağdaştıramadığım için önemsemeden saldım. Bundan uzun bir süre sonra Jazz ve vega'nın önerisiyle başka siteden test yaptım ve INTP çıktım detaylı baktığım zaman benimle ilgili her şeyin doğru çıktığını söyleyebilirim hatta aralarında kendş içimde kabullenmek istemediğim bilgiler bile mevcuttu, çocukken yaşadığım bazı problemler bile yazıyordu :)

Şunu tarafsız gözden bakarak söyleyebilirim testler üzerinden tam kendine uyan seçeneği bulman zor. Test sonuçlarının bu kadar değişken olmaması gerekiyor, farklı bir test şekli geliştirilse daha iyi olabilir veya paralı testleri daha güvenilirdir bilemiyorum. Kendim dışında kişilik grubunu bulduğum kişiler'de en kuvvetli olma ihitmali olan kişilik değil de işte ne bileyim ikinci, üçüncü en kuvvetli ihitmal doğru çıkıyordu. Ben 16 kişilik grubunu okuyup, kendinize uyan seçeneği zaten okuyunca rahatça bulabileceğinizi düşünüyorum. Bu arada şu sitede;
https://www.16personalities.com/tr/ücretsiz-kişilik-testi
Biraz fazla karikatüze edilmiş kişilikler.

ama tabiki de çok fazla anlam yüklemeye de gerek yok.
Evrim Amacı'nın var olma amacı bu zaten. Olgulara bilimsel açıdan yaklaşmak.

Evrim Amacı'nın var olma amacı bu zaten. Olgulara bilimsel açıdan yaklaşmak.
Öyle ben ona itiraz etmedim ki :) bir arkadaş çöpe atın gibisinden yazmışta o yüzden yazma gereği duydum zaten buraya atılmadan önce baştan sona izleyip, discord üzerinden buradaki bir kaç arkadaşla konuşmuştum.

Öyle ben ona itiraz etmedim ki :) bir arkadaş çöpe atın gibisinden yazmışta o yüzden yazma gereği duydum zaten buraya atılmadan önce baştan sona izleyip, discord üzerinden buradaki bir kaç arkadaşla konuşmuştum.
Bu senin teste nasıl yaklaştığın ile ilgili bir mevzu. Eğlenmek, vakit harcamak vs. için kullanıyorsan, çok da ciddiye almıyorsan testi bir sorun yok. Ama ciddi ciddi testi hayatının merkezine alıyorsan o zaman tekrar düşünmeni tavsiye ederim.

Bu senin teste nasıl yaklaştığın ile ilgili bir mevzu. Eğlenmek, vakit harcamak vs. için kullanıyorsan, çok da ciddiye almıyorsan testi bir sorun yok. Ama ciddi ciddi testi hayatının merkezine alıyorsan o zaman tekrar düşünmeni tavsiye ederim.
Hayatımın merkezi demeyelim de zaten kendim hakkında yaptığım analizleri ben uğraşmayayım diye birisi yazıya dökmüş diyeyim

+1

entp-t cikariyor bu test beni de.

ama agir depresyonda oldugum bir donemde cozdugumde infj cikmistim. depresyon kotu bir sey. akli melekeler yerinde kalsa da butun karakterinizi komple manipule ediyor.

edit: bunun uzerine bir de burcunuz nedir basligi da gelicek mi yoksa yillar oncesinden kalan bir basligi zaten var mi?

Son bir kaç aydır fonksiyon konularına merak saldığımdan beridir zamanında neden 16p de infj filan çıktığımı çözdüm. Ne-Fe loop garabetinde olduğum döneme denk geliyormuş o zamanlar. Ahahahahahhahshshsa.

Komedi.

Bu testi gidin michael caloz dan çözün gençler. 16p yi bırakın, sakinorva bile tam sonuç vermiyor.

Forumdaki dağılım toplumun tam tersi yönünde yanlız komik bir şekilde. Kadın erkek bütün analizciler toplumda maksimum %10 iken forumun %48.6 sı analizci gruptan. Arkadaşlar arada bi çıkın da hava alın ya, kokuttunuz burayı. Ahahshshshshshshshsshshshshshhshs. Weirdolar sizi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık