Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1122 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
One Piece de güç sistemi dengesiz olsa da Haki olayının gelmesi çok iyi oldu. Karakterlerin tümden tek bir anda güçlenmediğini biliyoruz. Mesela Meyve uyanışını tamamlayan direkt güçlenebilirdi meyve uyanışı da yetmiyor,Haki türlerinde de uzmanlaşman lazım. Haki bir dengeye sokuyor kesinlikle. Ayrıca karakterlerin yaşlanınca güçten düşmesi de güzel nokta en büyük örneğini Beyazsakal ve Garpta gördük. Ayrıca Lütfü Nikayı yese bile şu an en güçlü değil.

Senin kadar leş atan çok az çar gördüm forumda.

Meyve retconu ve sonrası bu serinin GOT 8.sezonudur @Alpamis O noktadan öncesi de kahpe wano arcı yüzünden zaten sıkıntılıydı da orası mevzuyu bitirdi
Wano'yu eleştirmeyen yok zaten. Serinin şu anki gidişatı da kötü. Ama Dressrosa arcı mesela çok iyi yazılmış bir arctı. O bile eleştirildi. Dof gibi bir karakteri sunmuş. Dressrosa'daki dram oyunlar felan da iyiydi. Ama onların da ne kadar eleştirildiğini sen bilirsin.

Şu muhabbeti baya abartıyorsun. 10 senedir aynı şeyi söylemenin hiçbir tutarlı yanı yok. Seri 10 sene önce nasıl eleştiriliyorduysa aynı şekilde eleştiriliyor. O zaman g4 eleştiriliyordu şimdi g5 eleştriliyor. Buradan çıkan sonuç ne çıkarsa çıksın bu arkadaşlar eleştiriyor oluyor. Neyse William bırak da arkadaşlar kendini savunsun.
Sürekli anlamazsın, objektif değilsin tarzı konuşursan bunu yazarım ben de.. Belki abartıyorlar, ama tutarlılar, adamlar Op'taki güçlendirmeleri beğenmiyorlar. Birçok güçlendirme için yazıyorlar, ama senin için Op önemli değil, Luffy önemli olduğu için Luffy'e dediklerine takılıyorsun sadece. Hiç Luffy'i anmasalar, sadece Zoro veya Sanci için onu deseler bu kadar takılır mıydın? Daha geçen günlerde @RedTeroR ile sanırım, Op'taki dövüşler kötü demesi üzerinden Luffy'nin tüm dövüşleri iyi dedin. Buradaki genel kitleye sorsak Op'taki dövüşlerin çoğunun çöp olduğunu yazacaktır, ayrım yapmadan.

Hadi diyelim onlar dediğin gibi olsun, sen de; Luffy iyi olduğu sürece seriyi savunuyorsun, kötü olunca da eleştiriyorsun. Diğer karakterleri önemsemiş, önemsememiş pek umrunda değil sanki.

Wano'yu eleştirmeyen yok zaten. Serinin şu anki gidişatı da kötü. Ama Dressrosa arcı mesela çok iyi yazılmış bir arctı. O bile eleştirildi. Dof gibi bir karakteri sunmuş. Dressrosa'daki dram oyunlar felan da iyiydi. Ama onların da ne kadar eleştirildiğini sen bilirsin.
O kadar da iyi bir arc değildi aptalca uzatılmış sündüre sündüre boku çırakılmış bir arctı. Sen seriye her halükarda haterlık yapan klişe tiplere kılsın bu yıllardan beri böyle seni anlıyorum da o tren çoktan kalktı. Op artık oturup üzerine uzunca düşünmeni gerektirecek bir eser değil. Çizenin okuyana saygısının olmadığı kendi gtten fantezilerini kafasına göre empoze ettiği bir şeye dönüştü.

Sürekli anlamazsın, objektif değilsin tarzı konuşursan bunu yazarım ben de.. Belki abartıyorlar, ama tutarlılar, adamlar Op'taki güçlendirmeleri beğenmiyorlar. Birçok güçlendirme için yazıyorlar, ama senin için Op önemli değil, Luffy önemli olduğu için Luffy'e dediklerine takılıyorsun sadece. Hiç Luffy'i anmasalar, sadece Zoro veya Sanci için onu deseler bu kadar takılır mıydın? Daha geçen günlerde @RedTeroR ile sanırım, Op'taki dövüşler kötü demesi üzerinden Luffy'nin tüm dövüşleri iyi dedin. Buradaki genel kitleye sorsak Op'taki dövüşlerin çoğunun çöp olduğunu yazacaktır, ayrım yapmadan.

Hadi diyelim onlar dediğin gibi olsun, sen de; Luffy iyi olduğu sürece seriyi savunuyorsun, kötü olunca da eleştiriyorsun. Diğer karakterleri önemsemiş, önemsememiş pek umrunda değil sanki.
Muhabbet senle alakalı bile değildi. Ayrıca seriler bile yarıştırılıyordu o zamanlarda. Bir arkadaş Bleach fanı diğer Toriko. Sen o zamanki muhabbetlerin içinde değildin. O yüzden gelip onlar bunu eleştirdiler felan demen olmuyor.

O kadar da iyi bir arc değildi aptalca uzatılmış sündüre sündüre boku çırakılmış bir arctı. Sen seriye her halükarda haterlık yapan klişe tiplere kılsın bu yıllardan beri böyle seni anlıyorum da o tren çoktan kalktı. Op artık oturup üzerine uzunca düşünmeni gerektirecek bir eser değil. Çizenin okuyana saygısının olmadığı kendi gtten fantezilerini kafasına göre empoze ettiği bir şeye dönüştü.
Yahu biraz geriye dönük okuma yapınca Marineford'ta bile birçok sıkıntılı durum ortaya çıkıyor. Güya zirvenin savaşları, ama şu anki güç mekaniklerine bakınca alakası bile yok o savaşın zirve isimlerle...

Herif daha serideki en büyük güç olan hakiyi şu an bile oturtamadı. Millet hala yıldırım çıkınca bu kral haki mi, düz silahlanma hakisi mi diye tartışıyor. Uzun zamandır problemler vardı seride, sadece bir büyüsü, ilüzyonu vardı, o da Wano'yla birlikte iyice ortadan kalktı. Oda'nın en büyük avantajı bir tarikat gibi onu ölümüne savunanların olması, çok geniş kitlere ulaşmasının faydası. Eğer bu büyü 10-12 sene önce bozulmuş olsaydı; Naruto ve Bleach gibi eleştiri alacaktı o zamanlar.

Muhabbet senle alakalı bile değildi. Ayrıca seriler bile yarıştırılıyordu o zamanlarda. Bir arkadaş Bleach fanı diğer Toriko. Sen o zamanki muhabbetlerin içinde değildin. O yüzden gelip onlar bunu eleştirdiler felan demen olmuyor.
Seriyi uzun zamandır okuyorum zaten Alpa... Hatta senden daha eski bir okuyucuyum, Mw'yi falan başka forumdan biliyorum az çok. Benzer profiller hep vardı, o yüzden tanımıyorsun, muhabbetleri bilmiyorsun kartını oynama. Her forumda benzer muhabbetler yaşandı.

Hadi bunları geçtim; şu an retrospektif bir bakış atalım Op'a... Bakalım, ne kadar sıkıntılar çıkacak, var mısın? Düşündüğümüz kadar iyiymiş mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 25)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık