Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1115: Kıta Parçaları

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 100 63.7%
  • Orta

Kullanılan: 36 22.9%
  • Kötü

Kullanılan: 21 13.4%

• Kullanılan toplam oy
    157
Bu görüşe katılmıyorum. Luffy'nin ikisinin de ötesine geçeceği uzun zamandır belli. Arada hep bağlantı vardı bu bölümler sadece onaylamış oldu.
Bu attığın sayfa manga çıktıktan belki 15 yıl sonrası. En erken hatırladığım şey gökyüzü adasındaki silüet. Onun da buralara bağlanacağı sonradan çıktı.

O kayıp yüzyıldan bi kahraman illa ki olacak. Ancak luffy'nin meyvesinin ve hayalinin değişmesi sonradan uydurulmuş şeyler.

Reenkarne değildir. Ancak karakter sürekli luffy'e benzetiliyor. Bi ilk korsan olması eksikti. Ana karakterin bi orjinalliği kalmadı.

Bu joyboy dragon gibi birisi olma ihtimali daha yüksek bence.
Joyboy ada ada(ülke ülke) dolaşıp alt kesim insanlara yardım etmiştir.Bu da alt tabaka kesimin krallara ve soylulara baş kaldırmasına yol açmıştır.Joyboyun her gittiği yere götürdüğü özgürlük rüzgarı/düşüncesinden hoşlanmayan 20 krallık bir aray gelip joyboy ve yandaşlarına karşı savaş başlatmıştır.

Eğer durum bunun gibiyse,joyboy dragondan bir önceki asıl devrimci diyebiliriz.

Savaş bitmedi hala devam ediyor sözüde belki dragonun hükümetle olan mücadelesine bir göndermedir.Joyboyun davasını dragon devam ediyor demek istedi belki de vegapunk.

Bu görüşe katılmıyorum. Luffy'nin ikisinin de ötesine geçeceği uzun zamandır belli. Arada hep bağlantı vardı bu bölümler sadece onaylamış oldu.
Luffy eğer Joyboyla aynı meyveyi yemese dediğin doğru olurdu ama olmadı. Joyboyu geçeceği söylenen kişi Joyboyla ayni meyveyi yiyor, o meyvenin iradesi var, karakteri var, 800 yil kendini hukumetten saklaması, özgürlük ve eğlence teması vs çabası. Tüm maharet NIKA meyvesinde, Joyboy veya Luffy, Ahmet veya Mehmet de olabilirdi, bunların hepsi konak olmanın ötesine geçemiyorlar. Goruseiler bile Nika geldi Nika gitti diyor. Luffy diyen yok. Geri başa dönersem Joyboy 'la aynı meyveyi yemesi bitirdi Luffyi

İyide şu durumda krallıkların pek çoğunun yozlaşmış olduğu ve kutsallara köle olduğu bir sistem var.Bi insan neden durup dururken kural tanımazlık yapsın yahu? Kendi koydukları kurallara uymayan anarşik ilan ediliyormuş ama kime göre neye göre?Ortada bir tarafın kötülüğü var ki bu durumda kimin kötü olduğu çok ortada.Dediğin gibi anlatılsın biraz daha belli olur şuan ne söylesek boş.
Şimdi elimizde söyle bir örnek var, Wano dışarıya kapalı bir yer ve dışarı gitme yasağı var, bu kuralın niye konulduğu önemli değil, yanlis hatirlamiyorsam 50 yıl önce Zoronun eğitim gördüğü köyü kuranlar Wanodan kacak şekilde ayrılıyordu, şimdi bu insanlar açık şekilde kural ihlali yaptılar, yakalansalar belki öldürülurlerdi ama onlar kacmayi secti, olaya bu ornek acisindan bakarsan Joyboy Nikadan dolayı özgürlüğüne düşkün birisi ve her kural iyi ve kötü olsun bir sınırlama yaratır, bu yüzden de ortada kötü bir şey yokken bile Joyboy kural ihlali yapmış olabilir, dediğin gibi belki de kötülüğe karşı başkaldırı da olabilir artık nedenini açıklanınca gorecez

Bu attığın sayfa manga çıktıktan belki 15 yıl sonrası. En erken hatırladığım şey gökyüzü adasındaki silüet. Onun da buralara bağlanacağı sonradan çıktı.

O kayıp yüzyıldan bi kahraman illa ki olacak. Ancak luffy'nin meyvesinin ve hayalinin değişmesi sonradan uydurulmuş şeyler.

Reenkarne değildir. Ancak karakter sürekli luffy'e benzetiliyor. Bi ilk korsan olması eksikti. Ana karakterin bi orjinalliği kalmadı.
Attığım sayfa 600'lü bölümlerde ama Oda'nın Noah'ı, JoyBoy'u vs önceden planladığını düşünüyorum. Serinin temelleri bunlar. Meyvesinin değişimi retcon, yeni hayalinin olması ekleme olabilir ama temel değişmiyor. Nasıl Luffy-Roger benzerliği varsa Luffy-JoyBoy benzerliğini de görecektik. D. iradesi denen bir şey var. Shounen'lerin olmazsa olması kurtarıcı, seçilmiş kişi muhabbeti de olacaktı. Bunlara pek takılmıyorum ama sen beğenmeyebilirsin tabi.

İlk korsan konusu biraz değişik. O zamanlar JoyBoy çok daha gelişmiş bir yerde yaşıyordu, deniz seviyesi daha düşüktü ve en önemlisi denizciler yoktu. JoyBoy gibi tüm krallıkları karşısına alabilecek başka biri olmayabilir bu bence normal. Savaş çıkınca buna korsan damgasını vurmuşlardır. Zaten mantıken denizcilere ilk karşı çıkan kişi olmuş oluyor.
Luffy eğer Joyboyla aynı meyveyi yemese dediğin doğru olurdu ama olmadı. Joyboyu geçeceği söylenen kişi Joyboyla ayni meyveyi yiyor, o meyvenin iradesi var, karakteri var, 800 yil kendini hukumetten saklaması, özgürlük ve eğlence teması vs çabası. Tüm maharet NIKA meyvesinde, Joyboy veya Luffy, Ahmet veya Mehmet de olabilirdi, bunların hepsi konak olmanın ötesine geçemiyorlar. Goruseiler bile Nika geldi Nika gitti diyor. Luffy diyen yok. Geri başa dönersem Joyboy 'la aynı meyveyi yemesi bitirdi Luffyi
Meyvenin iradesinin, karakterinin olması tamamen senin teorin reis. JoyBoy'un terör estirdiği meyveyi görenler tabii ki tepki verecek.

Artık one piece hem anime kalitesi olarak hem de manga serisi olarak çok büyük bir düşüş yaşıyor. Wano gibi muhteşem bir seriden sonra animedeki kalitedeki düşüş şu an için büyük hayal kırıklığı. Bu gelecek adası arc'ı çok kötü ya. düz kötü değil. çok kötü
Abartmadan söylüyorum, Wano op'un açık ara en kötü arkıdır. Bu ark yine okunuyor, Wano'da ara var diye seviniyordum.

benim hatırladığım joyboy kimseye savaş ilan etmiyor. yaptığı şeylere karşı olanlar ya kendisini yada ekibini aşırı güçlü buluyor ve takım olmadan yenemeyeceklerini anlıyorlar. şimdi WG oluşturan 20 krallık birleşip bunun tayfaya savaş açıyor. bildiğimiz nefertari ve donquixote aileleri savaştan sonra tanrı adını alarak kendi ülkelerini başkasına devredip merijoa ya yerleşiyor. nefertari kral yada kraliçesi burada kaybolup tarihten siliniyor. donquixote ailesi kalıyor. gene bildiğimiz donquixote ailesi kendi adalarındanki perilere eziyet ederek gelir sağlıyordu. joyboy burada işlerine parmak sokup can sıkmış olabilir. alabasta için yazar ne düşündü bilemiyorum.

aksine ben yer yer sıkılıp yeryer eğleniyordum. ortalama bir arctı. BAA ile çarpıştıralım mı? BAA da kafayı yiyodum. her yerinden sıkıcılık akıyordu.
Abartmadan söylüyorum, Wano op'un açık ara en kötü arkıdır. Bu ark yine okunuyor, Wano'da ara var diye seviniyordum.

Roger da aynı hayale sahipti. Aktarılan irade olayı baştan beri var. Sadece bunların iradesi değil başkalarının iradeleri de aktarılıyor. Ace'in iradesini alacak olanlar da var diyor WB.

Daha hayal neydi Joy Boy'un hayali de bu muydu bilmiyoruz. Luffy'nin hayalinin KK olmakla sınırlı olmayabileceğini sinyali zaten daha önce de küçüklüklerinde ima edildi.

Sabo Ace hayalini söyledikten sonra Luffy'ninkini off panel geçti.

Ayrıca KK olmakla sınırlı olmadığı da belli. Luffy KK olmaya Shanks'ten sonra karar veriyor. Ve Shanks Luffy'nin sözlerini duyduktan sonra ilgi duyuyor. Rayleigh'e Kaptan ile aynı sözleri söyleyen bir çocuk diyor. Bu sözler KK olmakla alakalı değildi o da belli.

Şimdi elimizde söyle bir örnek var, Wano dışarıya kapalı bir yer ve dışarı gitme yasağı var, bu kuralın niye konulduğu önemli değil, yanlis hatirlamiyorsam 50 yıl önce Zoronun eğitim gördüğü köyü kuranlar Wanodan kacak şekilde ayrılıyordu, şimdi bu insanlar açık şekilde kural ihlali yaptılar, yakalansalar belki öldürülurlerdi ama onlar kacmayi secti, olaya bu ornek acisindan bakarsan Joyboy Nikadan dolayı özgürlüğüne düşkün birisi ve her kural iyi ve kötü olsun bir sınırlama yaratır, bu yüzden de ortada kötü bir şey yokken bile Joyboy kural ihlali yapmış olabilir, dediğin gibi belki de kötülüğe karşı başkaldırı da olabilir artık nedenini açıklanınca gorecez
Luffy'nin duymadığımız hayali Roger'ın ki ile aynı. Sen diyorsun ki bu hayali meyve verdi.

O zaman Roger nasıl bu hayale sahip oldu meyveyi yemeden? Demek ki bu hayale sahip olmak için meyveye gerek yok. Bu pek ala Luffy'nin hayali olabilir ki öyle de zaten.

Bahsettiğin tarzda bir meyve iradesi yok. Bu meyve zaten Gorosei'nin elinde idi. CP0 bunların adamı. Bunların gemisinde giderken Shanks gelip alıyor. Sana göre onu ayarlayan da meyve herhalde. Hikayeye uygun yazmıyon maalesef.

Aynı muhabbet Teach ve Zoro'nun konuşmalarında da var. Zoro Enma için bana geldi beni seçti ve beni test ediyor diyor. Zoro'yu Wano'ya getiren Enma idi diyen görmedim.

Luffy'nin duymadığımız hayali Roger'ın ki ile aynı. Sen diyorsun ki bu hayali meyve verdi.

O zaman Roger nasıl bu hayale sahip oldu meyveyi yemeden? Demek ki bu hayale sahip olmak için meyveye gerek yok. Bu pek ala Luffy'nin hayali olabilir ki öyle de zaten.

Bahsettiğin tarzda bir meyve iradesi yok. Bu meyve zaten Gorosei'nin elinde idi. CP0 bunların adamı. Bunların gemisinde giderken Shanks gelip alıyor. Sana göre onu ayarlayan da meyve herhalde. Hikayeye uygun yazmıyon maalesef.

Aynı muhabbet Teach ve Zoro'nun konuşmalarında da var. Zoro Enma için bana geldi beni seçti ve beni test ediyor diyor. Zoro'yu Wano'ya getiren Enma idi diyen görmedim.
Bence Luffy hayalini gerçekleştirdi.Roger'ın hayali şuydu çünkü...

Ne mübarek adammış keşke bende Nika olsam. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık