Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1115: Kıta Parçaları

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 100 63.7%
  • Orta

Kullanılan: 36 22.9%
  • Kötü

Kullanılan: 21 13.4%

• Kullanılan toplam oy
    157
Belki de dünyayı sular altında bırakan JoyBoy denilen adamdır. İlk korsan olarak kendini tanımlamadığına göre bir korsan ismi yoktur ve zamanla ismi Demon Korsanları olmuştur. Savaşı kaybedince herkes tayfa adını yaşatmak için D. kısaltmasını almıştır. Bu D denilen tayfa soyundan gelenler denizlerde yaşanılan koy koy gezebilen keyif adamlarıyız herkesler denizlerde olursa herkes eşit olur demiş ve önüne gelen adayı dinamitlemiştir. Ona kızan Deniz ana ile dövüşmüştürler belki Imu çok haklıdır. Bizim Luffy denilen arkadaşında herkesin özgür olması gerekiyor diyerek her yer deniz olursa herkes denizlerde özgür olur gibi saçma hayali olabilir. ( Can sıkıntısı sadece lütfen umursamayın)

Adam kendini ben ilk korsanım diye anmıyor.Sadece dünya hükümet böyle ilan etmiş olabilir.Belki denize açılıp bu düşmanlarla mücadeleye karar vermiştir bunlarda adamları korsan ilan etmiştir.Sonuçta işlerine gelmeyen kim varsa hain korsan düşman diye ilan eden bir topluluk.

Adam kendini ben ilk korsanım diye anmıyor.Sadece dünya hükümet böyle ilan etmiş olabilir.Belki denize açılıp bu düşmanlarla mücadeleye karar vermiştir bunlarda adamları korsan ilan etmiştir.Sonuçta işlerine gelmeyen kim varsa hain korsan düşman diye ilan eden bir topluluk.
Olay senin dediğinin tam tersi yalnız. Ortada Dünya Hükümeti diye bir oluşum yokken Joyboy yüzünden ittifak yapıldı deniyor. Yani JoyBoyun daha ilk başta savaşacagi bir düşman bile olmayabilir.

Ilk korsan olan adam kendine ben korsanım demez zaten, korsan diye bir kavram yok ortada. Muhtemelen denize açılıp özgürlük adI altında kural tanimazlik yaptılar. Bizim Luffy nasıl kafasına göre prenses kurtarırken düzen yıkıyorsa Joyboy da bu sekilde anarsik takilmis olabilir, topladigi ekip artik durdurulamaz olunca da ittifak yapip savasmis kralliklar, savas bitince de dunya hukumeti kurulmuş, bu savaşın antik krallıkla bile ilgisi olmayabilir, Joyboy biraz daha anlatılsın görürüz ne yaptiklarini

Joy boy'un "korsanlar kralı olacağım" diyerek yola çıkmadığı belli. Kendisi zaten ilk korsan.

Luffy'nin amacı joy boy'la örtüşsün diye manga çıktıktan 15-20 yıl sonra ana karakterin farklı bi hayali olduğuna dair ipucu verildi.

Kader çocuğu mudur bilemem ama ana karakterin ağırlığı kalmadı. Eskiden Roger'ın yapamadığını yapacak kişiydi. Geçmişte örneği olmayacaktı. Şimdi joy boy'un taklidi oldu.
Bu görüşe katılmıyorum. Luffy'nin ikisinin de ötesine geçeceği uzun zamandır belli. Arada hep bağlantı vardı bu bölümler sadece onaylamış oldu.

Olay senin dediğinin tam tersi yalnız. Ortada Dünya Hükümeti diye bir oluşum yokken Joyboy yüzünden ittifak yapıldı deniyor. Yani JoyBoyun daha ilk başta savaşacagi bir düşman bile olmayabilir.

Ilk korsan olan adam kendine ben korsanım demez zaten, korsan diye bir kavram yok ortada. Muhtemelen denize açılıp özgürlük adI altında kural tanimazlik yaptılar. Bizim Luffy nasıl kafasına göre prenses kurtarırken düzen yıkıyorsa Joyboy da bu sekilde anarsik takilmis olabilir, topladigi ekip artik durdurulamaz olunca da ittifak yapip savasmis kralliklar, savas bitince de dunya hukumeti kurulmuş, bu savaşın antik krallıkla bile ilgisi olmayabilir, Joyboy biraz daha anlatılsın görürüz ne yaptiklarini
İyide şu durumda krallıkların pek çoğunun yozlaşmış olduğu ve kutsallara köle olduğu bir sistem var.Bi insan neden durup dururken kural tanımazlık yapsın yahu? Kendi koydukları kurallara uymayan anarşik ilan ediliyormuş ama kime göre neye göre?Ortada bir tarafın kötülüğü var ki bu durumda kimin kötü olduğu çok ortada.Dediğin gibi anlatılsın biraz daha belli olur şuan ne söylesek boş.

Ben bu kadar güçle Joyboy un yenildiğine imkan vermiyorum. Birileri bu adamı sattı hükümete ya da kandırıldılar. En sonunda da böyle bir dünya ortaya çıktı. Kendi tayfası içinden birileri sattı işte kim adını duysa özür diliyor.

Ben bu kadar güçle Joyboy un yenildiğine imkan vermiyorum. Birileri bu adamı sattı hükümete ya da kandırıldılar. En sonunda da böyle bir dünya ortaya çıktı. Kendi tayfası içinden birileri sattı işte kim adını duysa özür diliyor.
Bildiklerimiz;
Dünya bu savaşın sonucunda sular altında kaldı kıtalar. geriye sadece adalar kaldı.
Joy boy ile 20 krallık liderleri bir savaş başlattı Joy boy yenildi
savaşlarda antik silahlar büyük rol oynadılar
mevcut savaşın tekrar ortaya çıkıp bu sefer komple sular altında kalma riski oluğu söyleniyor.

Bu bilgilerden yola çıkarsak Joyboy'un bir çeşit irade savaşı başlattığını söylemek mümkün. Dünyanın yok olmasından ziyade iradeyi miras bırakarak savaşmayı tercih etmiş. Kaybetmesinde sürekli olarak ihanete uğramaktan ziyade bir konuda seçim yapılmış gibi. Tıpkı roger'ın kendini denizcilere yeni bir çağ başlatmak için teslim olması gibi. Joyboy'un da benzer bir davranış sergilediğini düşünüyorum. Asıl soru joyboy'un bu krallıklara neden savaş açtığını bilmiyoruz. ne konuda ters düştüler. Joyboy neye karşı durdu. bunları bilmiyoruz. Seri gizemleri yavaş yavaş açıklamaya başladı ama bu sefer de gizleri açıklarken gizem yaratıyor oda. Vegapunk orada kim haklıydı orası beni aşar demesin desin ki bir taraf bunu istiyordu diğer taraf bunu. kim haklıydı isteklerinde bilmemem ama bu iki ideolojinin savaşıydı deyip bitirsin işte. bilelim bizde joyboy neye karşı durmuş o zamanlar 20 krallık amacı neymiş. şimdi ekstra hafta çizer buna.

Son düzenleme:
Artık one piece hem anime kalitesi olarak hem de manga serisi olarak çok büyük bir düşüş yaşıyor. Wano gibi muhteşem bir seriden sonra animedeki kalitedeki düşüş şu an için büyük hayal kırıklığı. Bu gelecek adası arc'ı çok kötü ya. düz kötü değil. çok kötü

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık