Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1106: Senin Safında

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 117 64.3%
  • Orta

Kullanılan: 35 19.2%
  • Kötü

Kullanılan: 30 16.5%

• Kullanılan toplam oy
    182
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Amirallerden daha önemli olan Yonkolardan biri yeni yetme Kid ve Law tarafından yenildi diğerine ise bir kaç panel Flashback işlendi. Kizaru’nun Sentomaru ile Flashback’ı Kaido’nun hikayesinden daha etkileyicidir heralde.

Amirallerden daha önemli olan Satürn Kuma tarafından tek yumrukla uçuruluyor, Franky’den saldırı yiyor, Sanji tarafından atağı engelleniyor.

Kizaru’ya bu arc Nika dışında kim engel olabildi? Kizaru Kaido ve BM gibi anormal derecede vücut sertliğine ve dayanıklılığına sahip değil ki. Nika gibi bozuk karaktere karşı o saldırıyı alan çoğu karakter gardını almıyorsa yere yatabilir. Mihawk,Shanks gibi karakterler de dahil. Sadece Kaido,BM,WB gibi sağlamlığı ve dayanıklılığı öne çıkan karakterler ayakta durur.

Hem Kizaru’da görünürde yara ve kanama yok.

Yonkoların amiralleri kolaylıkla yenmesi gibi bir durum yok ortada.
Şahsi fikrim; Law ve Kid'in Kizaru'yu yeneceğini düşünüyorum.

Amiral - Yonkou arasında güç dengesi olduğuna katılıyorum, hatta bazı Amiralin Yonkou gücünde değil daha güçlü olduğunu düşünüyorum. Amiral, denizci kuvvetinin en güçlü askeri gücü olarak geçiyor ve Yonkou karşısında hemen yenilecek seviye de olması demek Yonkou'ların denizci avına çıkmasına sebep bile olabilir.

Katıldığım husus ise; Kizaru ve Sentomaru arasındaki Flashback'in Kaido'nun hikayesinden daha etkileyici olduğu belirtmendir ki bu senin için geçerli bir durum olsa bile kişiseden kişiye değişiklik göstermektedir. Saturn, konum olarak Amiral sıfından daha önemli olsa bile güç olarak henüz çok bir şey göremedik. Şu aşama için Kizaru'nun Saturn'den güçlü olduğu düşünüyorum (şahsi fikrim). İlerleyen bölümlerde göreceğiz ama şeytan meyvesi bozuk bir karakter gibi geliyor. Kuma'nın tek yumrukta uçurduğu doğru ama herhangi bir zarar vermediğini görüyoruz şuan için.

Kizaru'nun anormal derecede vücut sertliği olmadığını söylemişsin ancak manga içerisinde Kizaru "en güçlü savunmaya sahibim" gibi bir ifade kullanıyor. Amiral seviyesindeki bir karakter bunu dile getiriyorsa boş değildir. Nika'nın bozuk bir güç olduğunu kabul ediyorum ve BM-Kaidor gibi karakterlerinde ayakta durabileceğini düşünmüyorum. Nika formu ile Kaido'ya attığı yumruk ile onu yere düşürdü. Hatta Kaido, "bu nasıl bir güç, bu herfi kim" gibi şeyler diyordu.

Yonkou, Amiralleri kolayca yenebilseydi eğer Dünya Hükümeti ve Denizci kuvvetleri diye bir şey olmazdı. Kesinlikle seninle aynı fikirdeyim ama yukardaki yazdıklarına yorumum bu şekilde olacaktır.

Şakasını falan yaptık ama şu panelde Kizaru'nun gelen emre tereddüt göstermediğini net anlaşılıyor. Anında ışınlanıyor emri yerine getirmek için. Amiral seviyesinde bu denli itaat gerçekten insanın canını sıkıyor.
Akainu’yu geçemez. Akainu geleceği görüp emri önceden tespit edip ona göre saldırırdı, bu emrin gelmesini beklemiş.

Amirallerden daha önemli olan Yonkolardan biri yeni yetme Kid ve Law tarafından yenildi diğerine ise bir kaç panel Flashback işlendi. Kizaru’nun Sentomaru ile Flashback’ı Kaido’nun hikayesinden daha etkileyicidir heralde.

Amirallerden daha önemli olan Satürn Kuma tarafından tek yumrukla uçuruluyor, Franky’den saldırı yiyor, Sanji tarafından atağı engelleniyor.

Kizaru’ya bu arc Nika dışında kim engel olabildi? Kizaru Kaido ve BM gibi anormal derecede vücut sertliğine ve dayanıklılığına sahip değil ki. Nika gibi bozuk karaktere karşı o saldırıyı alan çoğu karakter gardını almıyorsa yere yatabilir. Mihawk,Shanks gibi karakterler de dahil. Sadece Kaido,BM,WB gibi sağlamlığı ve dayanıklılığı öne çıkan karakterler ayakta durur.

Hem Kizaru’da görünürde yara ve kanama yok.

Yonkoların amiralleri kolaylıkla yenmesi gibi bir durum yok ortada.
Bir iki artistlik panelden karakter gücü belirlenmez. Karakterin final dövüşünde rakibi olacak kişi belli olur. Bütün potansiyelini gösterir. Öyle yargılarsın.

Nami'de sinirlenip Luffy'nin kafasını şişiriyor, o zaman Luffy güçsüz mü ? Biri mizah birisi öyle karakterler boş kalmasın diye bir iki hareket yaptırıyor ne fark eder ?
İkisi de ciddiye alınmamalı.

Oda'nın ortalama bir yazar ve kötü bir çizer olduğunu kabul etmedikçe çok hayal kırıklığına uğrarsın söyleyeyim. Amiraller helak olacak. Seri sonu hala hayatta olursam
(30 sene sonra) ve hatırlarsam yazarım.

İyi forumlar

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık