Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1102: Kuma'nın Hayatı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 105 71.4%
  • Orta

Kullanılan: 28 19.0%
  • Kötü

Kullanılan: 14 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    147
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim kafama yatmayan bir konu var.

Kuma bu makine olma meselesini kızı rehin tutulduğu için kabul etmişti. E bunun kızı kurtulmuş, korsan olmuş, hatta başında ödül bile var. Alsın kızını gitsin kimsenin bilmediği bir yerde onunla birlikte yaşasın. Bunu engelleyebilecek herhangi bir başka şey yok gördüğüm kadarıyla. Yerini gösterecek çip falan varsa da Vegapunk'tan istese bunu çıkarırdı. Hikayenin bağlanma şekli bana garip geldi. Kaçıp kurtulma ihtimali varken, niye ölmeyi seçtiği konusu havada kalmış.
Öyle birşey yapsaydı karakterine yakışmazdı.Karaktersiz şekilde kaçacağına ölmesini isterdi.

Zoro nun acıları aldığı sahnede ,zoro ne kadar dayanaklı felan diyorsunuz da o sahnede zoro acıdan bayılmayı unuttuğu için ayakta kendinden geçti.Sizde bak ne kadar dayanıklı felan diyorsunuz

Bu zamana kadar kuma'nın neden gemiyi koruduğu dahil niçin Hasır Şapkalara yardım ettiği, Devrim ordusundan olmasına rağmen niçin Denizciler için çalıştığı, Pacisifista'lardan Vegapunk ile bağlantısına kadar merak edilen bir karakterdi. Ben çok doyurucu tadında bir Flashback olarak gördüm. + God Walley, Kaido'nun meyvesi, Rocks ve tayfanın onunla iletişimi, Celestial Dragons ritüelleri, ve bazı şövalyelere kadar bir sürü şey gördük. Gerçekten çok doyurucu sağlam bir flashback'di. Ayrıca Oda'nın yılbaşına özel birşey hazırlamaması benim hoşuma giden birşey oldu. Hayranlar her bölüm büyük işler olsun istiyorsa başka seriye kardeşim. Bu seri böyle hikayeleri ile One Piece oldu.

Kuma bu makine olma meselesini kızı rehin tutulduğu için kabul etmişti. E bunun kızı kurtulmuş, korsan olmuş, hatta başında ödül bile var. Alsın kızını gitsin kimsenin bilmediği bir yerde onunla birlikte yaşasın. Bunu engelleyebilecek herhangi bir başka şey yok gördüğüm kadarıyla. Yerini gösterecek çip falan varsa da Vegapunk'tan istese bunu çıkarırdı. Hikayenin bağlanma şekli bana garip geldi. Kaçıp kurtulma ihtimali varken, niye ölmeyi seçtiği konusu havada kalmış.
Kanserde nasıl belirli aralıklarla kemoterapi görülüyorsa Bonney'in tedavisi de bence belirli aralıkla yapılan birşey. Yani Bonney belirli aralıklarla Vegapunk'a uğrayıp tedavi olmak zorunda bence.Kuma sırf Bonney sürekli tedavi olabilsin diye kendini feda etti.

Öyle birşey yapsaydı karakterine yakışmazdı.Karaktersiz şekilde kaçacağına ölmesini isterdi.
Bunun karakterle ne ilgisi var? Adam Dünya Hükümeti yüzünden sevip sahip olduğu her şeyi kaybetmiş. Cehennem gibi bir hayat yaşamış. Es kaza Ivankov ve Ginny'ye denk gelmese köle olarak yaşamaya devam edecek, belki canı sıkılan bir Kutsal Ejder tarafından öldürülecekti.

Kanserde nasıl belirli aralıklarla kemoterapi görülüyorsa Bonney'in tedavisi de bence belirli aralıkla yapılan birşey. Yani Bonney belirli aralıklarla Vegapunk'a uğrayıp tedavi olmak zorunda bence.Kuma sırf Bonney sürekli tedavi olabilsin diye kendini feda etti.
6 ay tedavi, sonrasında 1 yıllık süreçte tamamen iyileşeceği söylendi?

Bir ara tekrar Sakazuki yakalamıştı. Ondan dolayı olabilir mi?

Asıl gözden kaçan bir şey var.

Soru-) Kuma tamamen anılarını silmişti. Peki neden Kutsal ejdelerin kölesiyken durduk yere Marinjose a gidip ortalığı ateşe verdi?

kutsal ejderlere itaat ettiren sonrasında düşman ettiren şey ne? Asıl soru bu

Bu sorunun cevabını bir tek Vegapunk biliyor sanırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık