Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1100: Teşekkür Ederim, Bonney

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 76 54.7%
  • Orta

Kullanılan: 40 28.8%
  • Kötü

Kullanılan: 23 16.5%

• Kullanılan toplam oy
    139
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Onca güce ve imkana rağmen denizcilerin filo komutanı Sakazuki " şuanda oraya ayıracak gücümüz yok" dediğinde herhangi bir problem olmuyor ama bir avuç kişiden oluşan devrimcilerin ana kadrosunun her yere koşmak zorunda olduğunu düşünüyorlar. Luffy olmasa Kaido ve BM ittifak kurmuştu hükümetin canını okuyacaklardı.
Onca halktan tonla vergi alıyorlar, kendi bünyelerindeki adalardan denizci devşiriyorlar, 800 yıllık dev bir birikim var, teknoloji maddi imkan dersen gırla, cp örgütü ve denizciler cabası. Bunlarla beraber Gorosei, Im ve Kutsal Şövalyeler de var. Yani Dünya Hükümetinin sahip olduklarına kıyasla devrimciler mini bir örgütten öteye geçemiyorlar. Aradaki farkı anlamak için şöyle bir devrimcilere de bakalım; Dragon, Sabo, Ivankov ve üç beş yetenekli ama güçsüz kumandan. Geri kalan sivil örgütlenme denizci erleri gibi zayıf. Onun haricinde kendilerine bağlı olan adalar var ama bu adalardan vergi alıp almadıkları belirsiz. Muhtemelen gönüllü katılım olduğu için de asker sayısı çok az olmalı. Bunlar haricinde pek bir ekstraları yok. Korsan olsalardı, bir adet Yonko tayfası ederlerdi diyebiliriz, o yüzden bütün Dünya Hükümetine karşı Devrimciler zayıf kalıyor.

Bunların haricinde Dünya Hükümetinin tek tehditi Devrimciler değil ve Devrimcilerin asıl kozu da bu zaten. Dünya Hükümetinin yozlaşmışlığından bıkan denizciler, cp ajanları, bazı kutsal ejderler, dünya hükümetine bağlı adalar ve o adaların halkları, diğer bütün korsanlar, özellikle Yonkolar ve diğer güçlü korsanlar, bunların her biri bir araya gelse, işte o zaman Dünya Hükümeti için büyük tehdit oluşturuyorlar. Son savaşta da muhtemelen böyle olacağı için Dünya Hükümeti yıkılacaktır.

Özellikle devrimcilerin ilk yılları ve hatta şu an bile devrimcilerin geri planda kalması gayet doğal, bütün her şeyi ortaya yatırıp değerlendirdiğimizde bu sonuca varıyoruz.

Şu an korsanlar da, devrimciler de, denizcilerden bazı kişiler de, wg halkından bazı kişiler de, wgnin bilim gücü de, bizim tayfa ve bilhassa JoyBoy da Dünya Hükümetinin sonunu getirmek için yavaş yavaş hazırlanıyor gibi görünüyor. İlk aşama burası, yani Egghead adası. Bütün bunları ele aldığımızda, Devrimciler dahil herkesin harekete geçme zamanı geldiğini anlayabiliriz. O yüzden Dragon reise karşı boş yapanların tamamının Mihawk karşısında patlayanlar misali top yekün patlayacaklarından eminiz :good:

Hiç gizlenmeye uğraşmadan tırmanarak gidiyor ve direkt önüne gelene saldırıyor. Doğru düzgün bir planı yok intihar saldırısı resmen. Aklı gidik işte yalan mı? Ginny'yi iki yıl bekleyeceğine o zaman yapmalıydı bunu. Zaten ışınlanmayı da kaçmak için kullansınlar demiştim. Fotoğrafta da güzel çıkmışım.

Aklı gidik Kuma > aklını dragona teslim eden Kuma.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hiç gizlenmeye uğraşmadan tırmanarak gidiyor ve direkt önüne gelene saldırıyor. Doğru düzgün bir planı yok intihar saldırısı resmen. Aklı gidik işte yalan mı? Ginny'yi iki yıl bekleyeceğine o zaman yapmalıydı bunu. Zaten ışınlanmayı da kaçmak için kullansınlar demiştim. Fotoğrafta da güzel çıkmışım.

Makine gibi işleyen kafa doğrudan MG'ye patilenmeye çalışmıyora getiriyorsun işte :D Geri kalanıyla ilgili cevabı verdim ben buyur tekrar paylaşayım.
Onca güce ve imkana rağmen denizcilerin filo komutanı Sakazuki " şuanda oraya ayıracak gücümüz yok" dediğinde herhangi bir problem olmuyor ama bir avuç kişiden oluşan devrimcilerin ana kadrosunun her yere koşmak zorunda olduğunu düşünüyorlar. Luffy olmasa Kaido ve BM ittifak kurmuştu hükümetin canını okuyacaklardı.
Denizcilerin sayısı ve alternatif güçleri var ama kendi varlıkları için hayati derecede önemli olan şeylere müdahale edemiyorlar. Bunlar hangi akla hizmet Ace'i idam etmeye kalktı ? Manganın tutarsızlıklarından bahsederken fanı olduğunuz karakterleri bu tutarsızlıktan sıyırarak eleştiri yapıyorsunuz hep. Ben yine söylüyorum benim açımdan Ginny için bir şey yapıp yapmamaları hala önemli değil. Denemeleri elbette iyi bir şey olur ama başarısızlık halinde karşılaşacakları risklerden ötürü alternatifi olmayan karakterler var devrimcilerde.

Bu adamların ekibinde belki de yaşayan en güçlü 3 karakterden biri olan Dragon, kutsal şövalyelerin ve Gorosei'nin olduğu Tanrı Vadisi'nden onlarca köleyle birlikte kaçabilecek meyve gücüne sahip olan Kuma falan var. Bu adamlar kardeşleri/sevdicekleri 2 yıl boyunca hayvanın tekinin eline düşmüşken bekleyebildiyse haklarında bir şey yazmaya tenezzül etmeye bile gerek yok.

Bu adamların ekibinde belki de yaşayan en güçlü 3 karakterden biri olan Dragon, kutsal şövalyelerin ve Gorosei'nin olduğu Tanrı Vadisi'nden onlarca köleyle birlikte kaçabilecek meyve gücüne sahip olan Kuma falan var. Bu adamlar kardeşleri/sevdicekleri 2 yıl boyunca hayvanın tekinin eline düşmüşken bekleyebildiyse haklarında bir şey yazmaya tenezzül etmeye bile gerek yok.
Tek gerçek Ace, Oda denen yeteneksize rağmen elinden geleni yaptı :utan:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık