Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1098: Bonney'nin Doğumu

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 111 61.3%
  • Orta

Kullanılan: 40 22.1%
  • Kötü

Kullanılan: 30 16.6%

• Kullanılan toplam oy
    181
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dragon kesinlikle farklı düşünüyor. Çoğu kişi bu tip insanları sevmez. Yani bu kadar rasyonel tabanda hareket etmesi bizi rahatsız ediyor. Ama yine de hepten duygusuz da değil.

Ama bunun altı dolması gerekiyor. Ne yaşadı da bu şekilde bir dönüşüm geçirdi. Oda bunu iyi aktarırsa ya da güzel bir hikaye yazarsa buna dair o zaman bir nebze Ginny için bu kadar pasif kalması daha kabul edilebilir olur.
Denizci bünyesinde aldığı eğitimi tatbik ediyor olabilir. Olaylara müdahil olmak faydadan çok zarar getirebilir. Herif ailesini bırakıp devrimcilik yapıyor, kendi evladını bırakmış başkası kim?

Fisher Tiger saldırırken ölse olan ona olur, Sabo ve timi gibi bir tim ölürse örgüt güç kaybeder. Devrimcilerin nihai amacı belli ve hepsi o uğurda ölmeyi göze almış kişiler. Kimse kurtarılmak zorunda değil. Ayrıca Kuma'nın hafızasının yok olduğunu biliyor Dragon, sadece bedenen kurtaracakları Kuma'nın onlara saldırmayacağının yada yerlerini bildirmeyeceğinin garantisi yok. Burada insanlığın bütünü için Oharlı sivilleri katleden Akainu'nun amacı normal karşılanıyor ama herkes için ana operasyonu tehlikeye atmayan Dragon yeriliyor.
Sen halen olaya dar bir pencereden bakıyorsun. Topyekun bir savaş çıkarmaktan bahsetmiyorum. Kuma'nın bir yerden adam çıkarmak için gayet uygun bir gücü var. Yeterli istihbaratın toplanması halinde Ginny'nin kurtarılması o kadar da imkansız bir durum değil. Ginny'nin yeri bilinmiyor ya da başına ne geldiği belirsiz olsa yine anlaşılabilir bir durum. Fakat 2 koca yıl boyunca örgütün önemli komutanlarından birinin kurtarılması için en ufak bir girişimde bulunulmuyor. Ivankov gibi çıkamayacağı bir hapishanede olsa yine anlaşılır. Aradan geçen iki yıl, yapılan faaliyet sıfır.

Dragon'u sevmediğimden bunu demiyorum bu arada, Ginny'yi kurtarmak için bir girişimde bulunmamış olmasını da normal karşılıyorum. Fakat Kuma için böyle bir şey yapılırken, Ginny için yapılmıyorsa orada bir sıkıntı var demektir. Bu durumu "o zamanlar güçsüzlerdi" diyerek savunmak da anlamsız. Kuma'nın durumu Devrimci Ordu, Dünya Hükümeti'ne savaş açmak üzere Mary Geoise'a gittiklerinde öğreniliyor. Orada bile "acaba kurtarmasak mı" gibisinden bir düşünce var komutanlar arasında. Yoldaşlık kavramını çok yanlış anlamış One Piece'teki devrimciler.

Hastalığı olan kutsal ejder kim acaba,ginye de bulaştırmış çocuğuna da geçmiş
Başta acaba öyle olabilir mi Imu mu yoksa diye düşündüm. Hep peçeler içinde vs.

Ama başka biri olma ihtimali daha yüksek. Satürn veya Satürn'nün oğlu vs.
Bir şekilde tekrar yolları kesişmiştir. Garling veya adını gördüğümüz başka biri de olabilir.

Seride o kadar çok olay oldu ki her bölüm çelişkiliymiş gibi geliyor. Fisher Tiger çıplak elle köleleri serbest bırakabiliyor. Devrimci ordu Ginny için bir şey yapamıyor. Evet devrimci ordunun hedefi çok daha büyük kaynağı az mermiyi sadece Ginny için kullanmak istemiyor diyelim. Ama aga Kuma durmazdı durmamalıydı bence son ana kadar.

Çizimler, dramın bitmemesi, japon sitelerde çıplak figürü satılan Bonney'nin aslında 12 yaşında olması, devrimcilerin hikaye öyle gerektiriyor diye vasıfsız gösterilmesine uyuz olduğum için beğenemedim bölümü :(

Sen halen olaya dar bir pencereden bakıyorsun. Topyekun bir savaş çıkarmaktan bahsetmiyorum. Kuma'nın bir yerden adam çıkarmak için gayet uygun bir gücü var. Yeterli istihbaratın toplanması halinde Ginny'nin kurtarılması o kadar da imkansız bir durum değil. Ginny'nin yeri bilinmiyor ya da başına ne geldiği belirsiz olsa yine anlaşılabilir bir durum. Fakat 2 koca yıl boyunca örgütün önemli komutanlarından birinin kurtarılması için en ufak bir girişimde bulunulmuyor. Ivankov gibi çıkamayacağı bir hapishanede olsa yine anlaşılır. Aradan geçen iki yıl, yapılan faaliyet sıfır.

Dragon'u sevmediğimden bunu demiyorum bu arada, Ginny'yi kurtarmak için bir girişimde bulunmamış olmasını da normal karşılıyorum. Fakat Kuma için böyle bir şey yapılırken, Ginny için yapılmıyorsa orada bir sıkıntı var demektir. Bu durumu "o zamanlar güçsüzlerdi" diyerek savunmak da anlamsız. Kuma'nın durumu Devrimci Ordu, Dünya Hükümeti'ne savaş açmak üzere Mary Geoise'a gittiklerinde öğreniliyor. Orada bile "acaba kurtarmasak mı" gibisinden bir düşünce var komutanlar arasında. Yoldaşlık kavramını çok yanlış anlamış One Piece'teki devrimciler.
Hükümete savaş ilan etmeye giden ekip gücünde bir ekip var mıydı diyorum o zaman. Kralların zirvesinde yapılan hamle dünya halklarına ve devrimci sempatizanlarına mesaj niteliğinde. Orada da köleleri salma durumu var ki bu yine devrimcilerin niyetini ortaya koyan bir hamle. Oradan ismi dünyada bilinen komutanlarından birini bile kaybetmeden dönebilmek güç gösterisidir ve cesaret vericidir. Görüldüğü kadarıyla tam kadro döndüler. Kuma'nın kurtarılması da işin cabası.

Ginny meselesinde 2 yıllık zaman atlamasında herhangi bir hamlenin olup olmadığını bilmiyoruz ama olmasa da yadırgamam diyorum. Şimdiye kadar gördüğümüz yoldaşlık kavramı ağırlıklı olarak korsanlar tarafından yansıtıldı. Korsanların kendi içlerinde birbirlerinden başka kimsesi yok ve başkaları için çabalama gibi bir gayeleri de yok. Denizci anlayışında ise düşen yoldaşının üstünden geç ve amaca git mottosu hakim. Aksini yapan ferdi bir hamle yapmış oluyor. Devrimci gayesinin toplumsal olduğu malum. Bu sebeple üzülseler bile hamle yapmamalarını normal görüyorum.

“Bu durumu "o zamanlar güçsüzlerdi" diyerek savunmak da anlamsız.” Gayette anlamlı. Asıl bu meseleye anlamsız demek anlamsız. Bir kurtarma operasyonundan bahsediyorsun ama “güçsüz” olmalarını anlamsız buluyorsun. Kuma’yı gördük, geldi, gördü ve geri gitti, az kalsın da ölüyordu. Kocaman kuma oraya ışınlanıp, tereyağından kıl çeker gibi Ginny’i kurtaramazdı. Ginny’nin kendisi tuzak bile olabilir. O zamanlar yeterli istihbarat, asker vs. bile yok zaten. Kuma’nın kurtulduğu durumda, yeterli istihbarat ve ordu gücü var. Zamanında Ginny’i kurtarmayıp sabırlı yaklaşmaları, yıllar sonra Kuma’yı kurtarmalarına yol açıyor. Bir de senin senaryoyu düşünelim; Kuma MG’e ışınlanıyor ve ağır yaralanıyor, hatta köle haline geliyor, bu takdirde daha mantıklı bir hamle mi yapılmış olacak? MF üstü hemen MG’nin dibinde, X bir Amiral gelmesi halinde bütün çaba boşa gider. Kuma’nın kurtarılması olayıyla, Ginny’nin olayı tamamıyla farklı.

Hükümete savaş ilan etmeye giden ekip gücünde bir ekip var mıydı diyorum o zaman. Kralların zirvesinde yapılan hamle dünya halklarına ve devrimci sempatizanlarına mesaj niteliğinde. Orada da köleleri salma durumu var ki bu yine devrimcilerin niyetini ortaya koyan bir hamle. Oradan ismi dünyada bilinen komutanlarından birini bile kaybetmeden dönebilmek güç gösterisidir ve cesaret vericidir. Görüldüğü kadarıyla tam kadro döndüler. Kuma'nın kurtarılması da işin cabası.

Ginny meselesinde 2 yıllık zaman atlamasında herhangi bir hamlenin olup olmadığını bilmiyoruz ama olmasa da yadırgamam diyorum. Şimdiye kadar gördüğümüz yoldaşlık kavramı ağırlıklı olarak korsanlar tarafından yansıtıldı. Korsanların kendi içlerinde birbirlerinden başka kimsesi yok ve başkaları için çabalama gibi bir gayeleri de yok. Denizci anlayışında ise düşen yoldaşının üstünden geç ve amaca git mottosu hakim. Aksini yapan ferdi bir hamle yapmış oluyor. Devrimci gayesinin toplumsal olduğu malum. Bu sebeple üzülseler bile hamle yapmamalarını normal görüyorum.
Az önce de dediğim gibi, Devrimciler'in Ginny'yi kurtarmamış olmalarını ben de normal karşılıyorum. Fakat en azından 2 yıl boyunca boş duracaklarına "araştırma yaptık, bulamadık" falan gibisinden bir panel görmüş olsak "istihbarat güçleri yetersizmiş" der, bu kadar gömmezdik. En büyük düşmanları oluşumun en önemli 4 komutanından birini alıyor, örgütün dediği şey "yapacak bir şey yok". Benim eleştirdiğim nokta burası. Yalandan birkaç panel görmüş olsak ben yine tamamdım.

Bonney konusu daha da ayrı bir husus. Dragon'un Ginny'nin kurtarılamamış olmasını çok sallamadığı çocuğunun hasta olmasına hiçbir tepki vermemesinden de anlaşılıyor. Adamın yüzünde mimik oynamadı. Normal yoldaşlık kavramına sahip birisi "annesine yardım edemedim, bari çocuğu için bir şeyler yapayım" diye düşünürken, Dragon sadece "tanıdık doktor var, rapor yazdırırız" falan diyor. Hatta Bonney yüzünden Kuma gibi önemli bir adamından olmasını da sallamıyor. "Getir çocuğu burada bakalım, hem sen de gitmek zorunda kalmazsın" demiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık