Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1093: Luffy, Kizaru'ya Karşı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 62 33.3%
  • Orta

Kullanılan: 55 29.6%
  • Kötü

Kullanılan: 69 37.1%

• Kullanılan toplam oy
    186
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öne piece evreninde kimse eğitimle adam akıllı guclenemiyor. Zoro yıllarca dojoda eğitim aldı. Luffyle karşılaştığı sırada 15m lik adamlari yenecek seviyede değildi. Luffy çocukluğundan 18 yaşına gelene kadar eğitim yaptı. Aynı şekilde 15 m Luk adamları yenecek seviye ye ulaşamadı ki bu seviye ne kadar alt seviye belli. Sonrasında maceraya başlıyorlar güçlü düşmanları yeniyorlar 6 7 ay içinde luffy 300m yi geçip marineford savaşına katiliyor. O altı yedi aylık süredeki ilerlemeleri 7 8 yıllık çalışmalarından çok daha fazla geliştiriyor. Luffy 2 yıl egitimdeyken diğerleri kendi maceralarinda oldugundan dolayı luffyden çok gelişmeleri normal. Derideki egitimler sadece potansiyeli arttırmak için var.
Aslında hem haklı bir yanı var bu dediğinin ama hem de aksi örnekler. Mesela içten patlamalı hakiyi eğitimle öğrendi luffy. Ama rayin hem anılarda çizilen tavrı hem de erken bırakıp yoluna gitmesi büyük rezillik.
Doğu mavi tecrübe eksikliğinden kaynaklı sorunlardan yürüdü yoksa güç anlamında yine absürt bir güçleri vardı bizimkilerin. Buggynin meyvesi kendisine büyük avantaj sağladığından sıkıntıydı yoksa arlongu yenerken luffy güç artışı falan yaşamadı pek ya da kuroyu indirirken o hıza ayak uydurabildi. Ödül avcılarıyla kapışan zoro sonrasında uykudan uyanmış luffy yoldan geçerken 5.yi tekliyordu. Ama 2y işini Oda kötü kullandı bence. Tayfa kısa sürede yonko oldu, evet ama eğitim bunda büyük rol oynamadı ne yazık ki. Hele Luffy, Sanji, Zoro üçlüsünü px üzerinden o kadar cilalamışken daha güçlü ve bilgili döndürmeliydi Oda. Hala Zoronun h.haki kullandığını bilip bilmediğini tartışıyor insanlar çünkü herifin haberi var mı ondan bile emin değiliz ve güya bu adamı mihawk eğitti hani en güçlü kılıç ustası diye cilalanan. Sanjideyse tarif mevzusu vardı zaten bir tek ama emaresi bile yok ortada. Kaçışı sırasında kazandığı güçlerle gelmiş adam. Luffy ise konuştuk, adada tek başına kalsa daha çok gelişirdi belki :(

Aslında hem haklı bir yanı var bu dediğinin ama hem de aksi örnekler. Mesela içten patlamalı hakiyi eğitimle öğrendi luffy. Ama rayin hem anılarda çizilen tavrı hem de erken bırakıp yoluna gitmesi büyük rezillik.
Doğu mavi tecrübe eksikliğinden kaynaklı sorunlardan yürüdü yoksa güç anlamında yine absürt bir güçleri vardı bizimkilerin. Buggynin meyvesi kendisine büyük avantaj sağladığından sıkıntıydı yoksa arlongu yenerken luffy güç artışı falan yaşamadı pek ya da kuroyu indirirken o hıza ayak uydurabildi. Ödül avcılarıyla kapışan zoro sonrasında uykudan uyanmış luffy yoldan geçerken 5.yi tekliyordu. Ama 2y işini Oda kötü kullandı bence. Tayfa kısa sürede yonko oldu, evet ama eğitim bunda büyük rol oynamadı ne yazık ki. Hele Luffy, Sanji, Zoro üçlüsünü px üzerinden o kadar cilalamışken daha güçlü ve bilgili döndürmeliydi Oda. Hala Zoronun h.haki kullandığını bilip bilmediğini tartışıyor insanlar çünkü herifin haberi var mı ondan bile emin değiliz ve güya bu adamı mihawk eğitti hani en güçlü kılıç ustası diye cilalanan. Sanjideyse tarif mevzusu vardı zaten bir tek ama emaresi bile yok ortada. Kaçışı sırasında kazandığı güçlerle gelmiş adam. Luffy ise konuştuk, adada tek başına kalsa daha çok gelişirdi belki :(
Flasback’den gördüğümüz g4 için Ray öneri veriyordu Luffy’e. O yüzden sadece hakinin temellerini öğretmeyi yeterli bulmuştur. Ray’in ağzından duyduk haki, ölüm kalım savaşında artıyor yani. Sebebi bu. Hatta Karakuri ve Kaido savaşlarında çocuk level atlayıp durdu sürekli. Zaten bütün hakilerde ustalaşmış olsa ne Dof kalırdı ne de Bigmom o arclarda.

Flasback’den gördüğümüz g4 için Ray öneri veriyordu Luffy’e. O yüzden sadece hakinin temellerini öğretmeyi yeterli bulmuştur. Ray’in ağzından duyduk haki, ölüm kalım savaşında artıyor yani. Sebebi bu. Hatta Karakuri ve Kaido savaşlarında çocuk level atlayıp durdu sürekli. Zaten bütün hakilerde ustalaşmış olsa ne Dof kalırdı ne de Bigmom o arclarda.
Ray tavsiye vermiyor reis, luffy şunu yapayım dediğinde "çok çılgınsın ya" tarifesi çekiyordu. Üstelik madem öyle o anda hakisi luffyden üstündür gerekirse sen çarpışırsın karşılıklı. Dof neyse de bmye yine yetmezdi bu arada.
Adam yeni tekniği eğitimden değil sabaodyden hatırlayıp da deniyor. Sadece bu bile anlatıyor durumu. Ray büyük sınıfta kaldı bu mevzuda. Ace olayında tınlamaması falan zaten kötüydü de bu falso hepten batırdı herifi.

Ray tavsiye vermiyor reis, luffy şunu yapayım dediğinde "çok çılgınsın ya" tarifesi çekiyordu. Üstelik madem öyle o anda hakisi luffyden üstündür gerekirse sen çarpışırsın karşılıklı.
Adam yeni tekniği eğitimden değil sabaodyden hatırlayıp da deniyor. Sadece bu bile anlatıyor durumu. Ray büyük sınıfta kaldı bu mevzuda. Ace olayında tınlamaması falan zaten kötüydü de bu falso hepten batırdı herifi.
Ray bu güç seni çok yoruyor başka bir alternatif bul demesi benim gözümde öneridir. Kaldı ki Ray, Luffy ile savaşsa gerçekten ciddi bir dövüş olur muydu emin değilim. Ortada ölüm kalım savaşı olmazdı. Zaten teknikleri göstermesi bile Haki kullanımı adına bir öğreticidir. Lazım olduğunda hatırlar ve dener diye düşünmüş olabilir. Ace konusunda sadece hikaye işleyişi diyebilirim. Yani Ray’i savunmuyorum düşündüklerimi yazdım.

Ray bu güç seni çok yoruyor başka bir alternatif bul demesi benim gözümde öneridir. Kaldı ki Ray, Luffy ile savaşsa gerçekten ciddi bir dövüş olur muydu emin değilim. Ortada ölüm kalım savaşı olmazdı. Zaten teknikleri göstermesi bile Haki kullanımı adına bir öğreticidir. Lazım olduğunda hatırlar ve dener diye düşünmüş olabilir. Ace konusunda sadece hikaye işleyişi diyebilirim. Yani Ray’i savunmuyorum düşündüklerimi yazdım.
Reis herif katolog çekimine gelip röportaj yapmış değil 2y gerekli diyerek girmiş mevzuya ve resmen bak bu abc bunlarla yazı yazılır deyip bırakmış. Hyo bizzat beraber savaşırken daha güçsüz rakiplerle dövüşürken öğretti luffy'ye. Tekniği tek sefer gösterip geçiyorsa -ki onu da yapmamış bile- ne işin var 18 ay orada? 18 ay durdun sen tamamsın deyip gidiyorsun madem öyle adam gibi diğer teknikleri göster. Bununla da kalmıyor ilk başta "başkalarında daha uzun sürer ama sen potansiyellisin 2 yılda halledersin" diyor. Yoldan geçen haki öğrenmiş zaten o sürede öyle bir fark ortaya konmadı. Kendisini güçlendiren esas teknik g4 ve onunla da rayin alakası yok.
Orada mevzu şu, luffy kg ile vurmuş ve rakip düşmemiş onu anlatıyor, bu da daha başka bir şey bulmalısın diyor. Luffy de kkgyi söyleyince bu daha da stres yapar vücuduna ahahahasdajbd falan diyor.
Herhangi birini yoldan çevirse o kadar tavsiye alırdı zaten :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık