Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1085: Nefertari Cobra'nın Ölümü

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 160 74.1%
  • Orta

Kullanılan: 38 17.6%
  • Kötü

Kullanılan: 18 8.3%

• Kullanılan toplam oy
    216
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kişinin arzusunu çıkarıyor mu demek istiyorsun yoksa tablete mühürlü cenevarları alıp içlerine koyuyor mu ? Atem yugi nin bedenine kolye sayesinde giriyordu. Cenevarları pegasus tabletten kartlara aktarmıştı sistem OP farklı ama. Biz hangi meyvede hangi şeytan olduğunu biliyoruz bunun kitabı var. Karanlık meyvesi de dahil buna. 1 tane karanlık meyvesi var o da yami-yami void ise kastın farklı mevzu olur anlamadım ben ne demek istedin...
Pegasus'un kartlara aktardığı tabletler, Atem'in firavun olduğu zamanlarda Milenyum Aletleri ile kişinin ruhundan (canavar/arzusu vs) çıkarılıp mühürlenerek oluşturuluyordu. Örneğin Bakura, Atem'in geçmişe döndüğü ilk bölümde sarayı basıyordu ve Atem zamanındaki Priest Seto elindeki asa ile Bakura'nın içindeki Diabound isimli canavarı farklı tablete mühürlemeye çalıştı. Ama halihazırda başka yerde mühürlü olduğu için tableti kırıp çıkmıştı...

Demek istediğim şey, belki de şeytan meyvesinin kökeninde böyle bir şey yatıyordur. Yani bir şekilde kişilerin arzuları/içindeki kötücül/iyicil ruhları meyvelere mühürlenmiştir veya doğal şekilde meyvenin içine yerleşmiştir. Karanlık meyvesi ise, doğrudan bu içindeki meyve ruhunu dışarı çıkartabiliyor veya emebiliyordur. Örneğin Blackbeard WB'nin meyve gücünü, meyveye aktarılmadan önce kendi gücüyle kendine aktarmıştı. Yani Karanlık Meyvesi burada Yugioh'daki Milenyum Aletleri ile aynı görevi görüyor olabilir. Hatta dokunduğu yerde meyve gücünü etkisiz kılması da bununla alakalı olabilir. Yani Blackbeard dokunduğu yerdeki iblisin gücünü çekiyor ama tamamını çekmediği için kendisi kullanamıyor.

Hangi meyvede hangi şeytan olduğu ise çok basit şekilde bilinebilir. Çünkü tarih boyunca aynı şeytan zibilyon tane meyveye de girse, meyvenin görüntüsünü hep aynı şekle sokuyordur. E haliyle, o meyve = o şeytan denilebilir. Bunun için kahin olmaya gerek yok, iyi bir gözlemci olsan yeterli.

Pegasus'un kartlara aktardığı tabletler, Atem'in firavun olduğu zamanlarda Milenyum Aletleri ile kişinin ruhundan (canavar/arzusu vs) çıkarılıp mühürlenerek oluşturuluyordu. Örneğin Bakura, Atem'in geçmişe döndüğü ilk bölümde sarayı basıyordu ve Atem zamanındaki Priest Seto elindeki asa ile Bakura'nın içindeki Diabound isimli canavarı farklı tablete mühürlemeye çalıştı. Ama halihazırda başka yerde mühürlü olduğu için tableti kırıp çıkmıştı...

Demek istediğim şey, belki de şeytan meyvesinin kökeninde böyle bir şey yatıyordur. Yani bir şekilde kişilerin arzuları/içindeki kötücül/iyicil ruhları meyvelere mühürlenmiştir veya doğal şekilde meyvenin içine yerleşmiştir.
Kanka Oda açıkladı ya. Vegapunk'a açıklatıp, arzudan oldu dedi ya.

Kanka Oda açıkladı ya. Vegapunk'a açıklatıp, arzudan oldu dedi ya.
Farklı bir şey demedim ki? Alıntıladığın yerde dahi "kişilerin arzuları/içindeki kötücül/iyicil ruhları" dedim.
ODA'nın "arzuladık oldu, yaptım oldu" diye bitireceğini düşünmüyorum. Bir temele dayandıracaktır bunu. Ben o temeli tahmin etmeye çalıştım.

Yonko seviyesi Sabo'yu tekleyen Gorosei'yi koruması için yollanan Kizaru büyüklüğü... :oleyo2:
Bu kadarını ben bile beklemiyordum... :D
Kanka o adamlar 5 kişi ve muhtemelen meyveleri tarih kitaplarında bile bulamayacağın çok güçlü şeyler. Sabo bir tarafta gölgeden çıkan ok, diğer tarafta benim tahminimce kimera tipi mistik zoan olan 5 kişi varken, bir taraftan da Cobra'yı çıkartmayı düşünüyordu. Buna rağmen de oradan sağ çıktı.

Farklı bir şey demedim ki? Alıntıladığın yerde dahi "kişilerin arzuları/içindeki kötücül/iyicil ruhları" dedim.
ODA'nın "arzuladık oldu, yaptım oldu" diye bitireceğini düşünmüyorum. Bir temele dayandıracaktır bunu. Ben o temeli tahmin etmeye çalıştım.
Ruhları meyvelere mühürlenmiştir kısmı için söylemiştim. Neyse yanlış anlamışım.

Eğer kadimlerin isimlerinin hepsi gezegenlerden geliyorsa, meyveleri de zodyak burçlara uygun bir şekilde olabilir. Mesela o gördüğümüz ok Jüpiter'in (yay burcu) olabilir. Solda gördüğümüz boğaya benzeyen, Venüs (boğa burcu) olabilir. Imu'nun gücünün deniz meyvesi olabileceğine dair teoriler vardı eskiden (Umi, deniz demek). Eğer Imu da kurucu krallardan biriyse ve ismi gezegenlerden geliyorsa, asıl adı Uranüs (Aquarius, kova burcu) olabilir.

Demek istediğim şey, belki de şeytan meyvesinin kökeninde böyle bir şey yatıyordur. Yani bir şekilde kişilerin arzuları/içindeki kötücül/iyicil ruhları meyvelere mühürlenmiştir veya doğal şekilde meyvenin içine yerleşmiştir. Karanlık meyvesi ise, doğrudan bu içindeki meyve ruhunu dışarı çıkartabiliyor veya emebiliyordur. Örneğin Blackbeard WB'nin meyve gücünü, meyveye aktarılmadan önce kendi gücüyle kendine aktarmıştı. Yani Karanlık Meyvesi burada Yugioh'daki Milenyum Aletleri ile aynı görevi görüyor olabilir. Hatta dokunduğu yerde meyve gücünü etkisiz kılması da bununla alakalı olabilir. Yani Blackbeard dokunduğu yerdeki iblisin gücünü çekiyor ama tamamını çekmediği için kendisi kullanamıyor.

Hangi meyvede hangi şeytan olduğu ise çok basit şekilde bilinebilir. Çünkü tarih boyunca aynı şeytan zibilyon tane meyveye de girse, meyvenin görüntüsünü hep aynı şekle sokuyordur. E haliyle, o meyve = o şeytan denilebilir. Bunun için kahin olmaya gerek yok, iyi bir gözlemci olsan yeterli.
Vega kesin konuşmuyor ama teorisine göre meyve arzulardan oluşmuş
Bu konuda sıkıntı yok. Doğal olmayan kısım meyvelerin oluşumu. Ne şekilleri ne de özelliği değişmiyor bunu da biliyoruz. Lakin ki senin demene göre ilk meyveleri yapanlar yine meyve sayesinde yaptı. Bu da karanlık yani yami-yami. Böyle ise eğer me IM ne devlet o meyveyi bırakmazdı. ellerinde tutarlardı. Evet BB wb nin gücünü bir nevi emdi-absorbe etti yami sayesinde. Ace ile olan vs de BB karanlık her şeyi çeker-yutar diyor ki buna meyve şeytanı da dahil bu kısımlarda sıkıntı yok. Yazından aklıma yatmayan BB-IM kısmı bu gücü bırakacağını ben sanmam. Her ne kadar retcon olsa da o kısım 5li yaşlı biz nika nın peşindeydik dedi bunu hiç yami için söylemediler ki BBgücünü mf de kullandı herkes gördü. Bir de bunun tanrı kısmı var
Hem doğa ana hem deniz tanrısı. IM bunlarla da savaşmış olması gerekli. Dediğin aktarım-arzu kısmı mantıklı lakin devlete yani ilk krallıklara bakıyoruz ne meyve ne arzuların peşindeler. Bu belki de OP nin sıkıntısı serinin gereksiz uzaması açıklanmamalar falan vs. IM yami nin peşinde olmadığı için onu katalizör olmaktan çıkarıyorum burada fikirler ayrılıyor, arzuların aktarımı konusunda yugi serinine benzeye bilir burada katılıyorum. Güzel düşünmüşsün onu. Bilinmesi gereken şey ilk meyve neydi karanlık yani yami ise her şey oturur, onun zıttı nika çıkar ha değil ise yami de sonradan arzulanan ihtiyaç meyvesi olur anca.

Maharet anada çocukta vs değil, maharet Nika meyvesinde, teorinde meyve yok, JoyBoy zaten meyvenin tasiyicisina verilen isim :)

İkincisi, Zunesha kendi kendisini cezalandırmiyor, Wano Shogunu Zuneshayi cezalandırıyor, o yüzden Momoya bağlı

Üçüncüsü, Lily D. Ama aynı zamanda 20 kraldan birisi, buna hiç deginmemissin, Lily JoyBoya ihanet edecek bana kalirsa :)

Birincisi Nika tanrı, Hz. İsa da inanışa göre tanrıya bağlı bir kişidir. Luffy Nika ilişkisi İsa Tanrı ilişkisidir. Joyboy taşıyıcıya verilen isimdir diye bir bilgi yok,

İkincisi Zunesha kendini cezalandırmıyor olabilir çok ufak bir detay, wano shogun'u da havariler arasından biri olabilir, teoriyi çürüten bir detay değil.

Üçüncüsü Lily 20 kraldan biri evet fakat poneleri dağıtana kadar bazı kararları vermek zorunda kaldı, joyboy ve antik krallık yıkıldıktan sonra kendisi bir plan yaptı, İmu'nun dediğine göre de ponelerin dağıtan kişi de Lily.

Sonuç olarak bu bir teori eksik yanları ve bazı detayları farklı olabilir, temel hatlarıyla bana göre tutarlı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık