Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1084 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gadasını kumlara yatırdığım, sen böyle bir şey istiyorsan bu kadar büyük infial oluşacak yeri seçmezsin. Değil croco, roger-wb ittifak olup çökse şuraya dünya hükümeti yok ederdi bunları gelen bilgilerin işaret ettiği üzere. Wapol örneği orada duruyor bak, Wapolün siyasi ve askeri aklı>Croconun batan ütopyası. Zaten akıllanmış olacak ki yeni dünyaya geldi bu sefer. İmparatorlardan ilham almış ama daha kurumsal düşünüyor. He o toplamak istedikleri ordu bir germa bile etmez tabii bunların bu vizyonsuzluklarıyla ama buggy reis araya op sokarak bir heyecan getirdi tabi birliğe.
Aksine böyle bir yer seçmelisin canım benim, yani işe yaramaz bir ülke seçip düz kral olsan ne olur? Senin pek çok stratejik şeyi ele geçirmen lazım. Bir nevi baskın politika izleyebilesin, yoksa düz kral ol bir ülkenin anlamı ne?

Senin anlamadığın noktada bu zaten. Evet Roger-WB saf güçle yapsa yok ederlerdi ama olay zaten sadece güç değil tehdit olayı. Crocodile Dünyanın gözünde bir kahraman olarak Alabasta kralı olsa, antik silah elinde olsa Hükümete karşı bir tehdit olacaktı. Böyle bir silah elindeyken de onun üzerine dümdüz gidemezlerdi. Adam bunu bile tek tek açıklıyor Cobra ile olan konuşmasında. Yani olay güçten ziyade stratejik konum.

Aynen Wapol daha şey valla şaka gibisin... :S

Hayır Crocodile'ın olayı hala aynı idi sen ne okudun acaba? Mihawk bile Crocodile'ın yapmak istediği şeyi konuşuyor.

Neyse sana bir şey anlatılmaz cidden olayları saçma sapan yerlere çekiyorsun.
Grand Line'nin iki kısmı arasındaki en bariz görülen farklardan biri haki kullanımı yaygınlığı. Alabasta'nın 10M nüfusu ve askeri gücü misal veriyorum sayıca çok az nüfusu olan Minkler için anlamsız. Minkerin tek handikapı Alabasta'da savaşırlarsa kürklerinin vereceği zorluk olur o derece yani. Kitabenin rengi kırmızı olmadıktan sonra pek bir anlamı da yok aslında. Kitabe bulunan çok ülke var. Antik silahın yeriyle ilgili bilgi içeriyor oluşu fazladan bir şey katar ki bizimkilerin tayfa bu bilgiye o kitabede yazanı bilmeden/önemsemeden erişti. Lily olayı harici aşırı önem arz eden bir durum yok aslında. Lily'nin önemi de açıklanınca gidebilir bak. Biz bir şeyler varsaydığımız için önem arz ediyor şuan.

Yukarıda yazdıklarımdan referansla şu an "En stratejik ülke" tanımlamasını Wano hak ediyor. Dünyanın şafağı Wano'nun dünyaya açılışıyla geleceği için, Geçmişten gelen Toki'nin özellikle Wano arayışında olduğu için ve yol kitabesi barındırdığı için. Kaido daha akıllı iş yapmış bu noktada.
Serinin o dönemi ile şu dönemini güç olarak kıyas yapmak pek mantıklı değil. Şu noktada Pell ve Chaka'nin bile çok daha güçlü gösterileceği aşikar. Öyle ki bence İM falan bile bu askeri olaya deginecektir ileride yani o kadar basit değil söylediğin şey.

Yani WB'ye bile standart denizci erleri kalabalık gelip kılıç bıçak silah ne varsa takıyordu. 10 M'luk ülkenin askeri gücünden bahsediyoruz yani bazı şeyleri bu tarz değerlendirmek lazım.

Şuan Lily'nin olayıyla birlikte Alabasta'nın stratejik konumu daha önemli hale geldi. Öyle ki dediğin gibi sadece Poneg işi değil, kurucu aileden yer yüzünde kalan tek aile Neferitari ailesi, üstüne antik silah Poneg olayları falan var.

Ferda Anıl Yarkın- Üzülme Üzülme şarkısı iyi gider o zaman sana. Bir de Şahan Gökbakar'ın "Üzüm ye" versiyonu var, ötekini bitirince bunu dinle de neşen yerine gelsin. Fazla olumlu ney yazmışım la?
Adamın adının baş harfleri fay, beyazbıyıkçı işte başka ne önerebilirdi ki?

Yanlış yazdın demedim la nobsu görünce mevzuya dair hevesim kaçtı resmen, ondan dedim.

Aksine böyle bir yer seçmelisin canım benim, yani işe yaramaz bir ülke seçip düz kral olsan ne olur? Senin pek çok stratejik şeyi ele geçirmen lazım. Bir nevi baskın politika izleyebilesin, yoksa düz kral ol bir ülkenin anlamı ne?

Senin anlamadığın noktada bu zaten. Evet Roger-WB saf güçle yapsa yok ederlerdi ama olay zaten sadece güç değil tehdit olayı. Crocodile Dünyanın gözünde bir kahraman olarak Alabasta kralı olsa, antik silah elinde olsa Hükümete karşı bir tehdit olacaktı. Böyle bir silah elindeyken de onun üzerine dümdüz gidemezlerdi. Adam bunu bile tek tek açıklıyor Cobra ile olan konuşmasında. Yani olay güçten ziyade stratejik konum.

Aynen Wapol daha şey valla şaka gibisin... :S

Hayır Crocodile'ın olayı hala aynı idi sen ne okudun acaba? Mihawk bile Crocodile'ın yapmak istediği şeyi konuşuyor.

Neyse sana bir şey anlatılmaz cidden olayları saçma sapan yerlere çekiyorsun.
Şimdi bak kumparem, kahraman olabileceğin yer mesela falanca ada filanca muhit olabilir ama orası olamaz işte onu anlamadın ve anlamadıkça da yine küsküyü yer oturursun. Bir yerde kahraman olayım ordu kurayım kimse yanaşamasın diyorsun ama sana asla yar edilmeyecek bir tahta ve asla da senin eline terk edilemeyecek bir diyara göz koyuyorsun. Bal porsuğu dile gelse "yavaş la biraz ayarın olsun alligator" diye azar çeker. Bunun bir tık ötesi mary geoise'te devlet kurmaya çalışmaktır.

Bu aralar Arabasta krallığı çok gündemde. Im sülüeti de ufak tefek bir şeye benziyor. Noktaları birleştirince Im çocuk firavun Tutankamon çıkabilir gibi geliyor.

Yanlış yazdın demedim la nobsu görünce mevzuya dair hevesim kaçtı resmen, ondan dedim.

Şimdi bak kumparem, kahraman olabileceğin yer mesela falanca ada filanca muhit olabilir ama orası olamaz işte onu anlamadın ve anlamadıkça da yine küsküyü yer oturursun. Bir yerde kahraman olayım ordu kurayım kimse yanaşamasın diyorsun ama sana asla yar edilmeyecek bir tahta ve asla da senin eline terk edilemeyecek bir diyara göz koyuyorsun. Bal porsuğu dile gelse "yavaş la biraz ayarın olsun alligator" diye azar çeker. Bunun bir tık ötesi mary geoise'te devlet kurmaya çalışmaktır.
Olmuş olum adam sen niye gözünü kapıyorsun ki bazı şeylere. Adamı gazetelerde bile "Kahraman" diye haberlerini yapmışlar. Hala daha boş yapıyorsun Luffy üzerinden bana bir şey yorumlama, 5 kere ölüp dirilen karakter bu geç o yüzden bu hikâyeyi.

Hala daha Mariejois falan diyor şaka gibi. :S

Serinin o dönemi ile şu dönemini güç olarak kıyas yapmak pek mantıklı değil. Şu noktada Pell ve Chaka'nin bile çok daha güçlü gösterileceği aşikar. Öyle ki bence İM falan bile bu askeri olaya deginecektir ileride yani o kadar basit değil söylediğin şey.

Yani WB'ye bile standart denizci erleri kalabalık gelip kılıç bıçak silah ne varsa takıyordu. 10 M'luk ülkenin askeri gücünden bahsediyoruz yani bazı şeyleri bu tarz değerlendirmek lazım.

Şuan Lily'nin olayıyla birlikte Alabasta'nın stratejik konumu daha önemli hale geldi. Öyle ki dediğin gibi sadece Poneg işi değil, kurucu aileden yer yüzünde kalan tek aile Neferitari ailesi, üstüne antik silah Poneg olayları falan var.
MF'de bulunan en düşük asker bile belli bir ortalamanın üstünde güç standartında. WB'ye attıkları çizikleri bile onun hastalığından ötürü haki kullanamaması sayesinde attılar. Kaldı ki ona saldıranlar sıradan askerler değil.

Ben Grand Line'nin iki yarısı arasındaki bariz farklardan birinin haki olduğunu özellikle söyledim. Chaka ve Pell güçlü olabilir ama bir Aramaki bile ülkeyi dümdüz eder. Aramaki'yi geçtim haki kullanamayan bu ülkeye Caribou bile hakim olabilir. Köklü bir medeniyeti olması orayı çok güçlü yapmıyor. Ha çöl ülkesi olması stratejik bir avantaj sağlayabilir. Lily mevzusu haricinde ekstrem bir önemi yok Alabasta'nın.

Sen rüyalarında kabus olarak WB mi görüyorsun hayırdır?

MF'de bulunan en düşük askerin bile ortalamanın üstünde bir güç standartında. WB'ye attıkları çizikleri bile onun hastalığından ötürü haki kullanamaması sayesinde attılar. Kaldı ki ona saldıranlar sıradan askerler değil.

Ben Grand Line'nin iki yarısı arasındaki bariz farklardan birinin haki olduğunu özellikle söyledim. Chaka ve Pell güçlü olabilir ama bir Aramaki bile ülkeyi dümdüz eder. Aramaki'yi geçtim haki kullanamayan bu ülkeye Caribou bile hakim olabilir. Köklü bir medeniyeti olması orayı çok güçlü yapmıyor. Ha çöl ülkesi olması stratejik bir avantaj sağlayabilir. Lily mevzusu haricinde ekstrem bir önemi yok Alabasta'nın.

Sen rüyalarında kabus olarak WB mi görüyorsun hayırdır?
Yahu sana WB örneği vermeminwsebebi bu adamlar bile öyle birine takıyor yeri gelince kılıcı, kabalıklar uzaktan bazuka sıkıyorlar kafasına. Yani olay sadece temel güç değil toplu güç, bunu diğer ülkelere karşı kullandığını düşün.

GL dönemi haki olayı bile belli değil düzgün adam daha yeni oturttu bildiğin 2 yıl sonrası. MF savaşında bile bak Akainu haki falan yorumluyor şimdi standart denizci eri kullanıyor neredeyse farklı yere geldi seri. Benzer bir olay orada da olacak.

Aramaki neyse de Caribou falan abartma uçma o kadar, Chaka ve Pell çıksa muhtemelen yer Caribou'yu şuan.

Önemi yok kısmına ise katılmıyorum olayı açıkladım tek tek yazmak istemiyorum yine aynı şeyleri.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık