Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1079: Kızıl Saç Korsanları - Bir İmparator'un Tayfası

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 318 86.6%
  • Orta

Kullanılan: 19 5.2%
  • Kötü

Kullanılan: 30 8.2%

• Kullanılan toplam oy
    367
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkesin el birliğiyle Kid'in meyvesini kötülediği ortamda Kid'in meyvesine tek olayı diyorsun yahu. :d

Kid Big Mom'dan direkt hasarlar aldı, yine de ayağa kalktı.

Diyelim ki Kid 3 bölüm sonra ayağa kalktı, Shanks ile kafa kafaya çarpışmaya başladı. O zaman da seriye sallayacaksın.
Kid'in meyvesi kötü değil yok öyle bir şey. Meyvesi çok iyi ama Kid iyi değil. Sen bunca zaman Kid'i bir Haki kullanırken gördün mü? Luffy'de meyve kullanıyor ama herif neredeyse her saldırısına Haki basıyor. Kid'de böyle bir şeye şahit olmadı kimse. Sen şahit oldun mu?

Udon hapishanesinde kollarında Kairoseki'li kelepçeler varken o koca taşları Luffy'le birlikte taşıdıkları zaman ben de umutlandım. Sağlam Haki'si vardır dedim. Rekabetçiliği ve inatçılığı ile Luffy'ye rakip olabileceğini düşündüm ama önce çatı savaşında sonra da Big Mom'a karşı çöp olduğunu ilan etti. Law'ın yeteneği sayesinde çok fazla hasar attılar yoksa Big Mom'u yine indiremezlerdi.

Şu andaki konumunu hak edecek biri değil.

Big Mom'un daha bir çocukken Elbaf devinin kılıcını koluyla parçalıyor. Böyle birinin yumruğunun normalde Kid'i devirmesi gerekirdi ama Oda yine sıvadı ve kadına Haki bastırmadı. Neresinden tutsan elinde kalan bir senaryo. Bana hiç kızma, Kid'i yücelten de Oda, itin makatına iten de Oda.

Bir Yonkou'dan doğrudan hasar alınca bayılan biri için iki bölüm sonra Shanks'la uzun uzadıya dövüş de çizer Oda. O zaman seriye değil Oda'ya söverim.

Kid'in meyvesi kötü değil yok öyle bir şey. Meyvesi çok iyi ama Kid iyi değil. Sen bunca zaman Kid'i bir Haki kullanırken gördün mü? Luffy'de meyve kullanıyor ama herif neredeyse her saldırısına Haki basıyor. Kid'de böyle bir şeye şahit olmadı kimse. Sen şahit oldun mu?

Udon hapishanesinde kollarında Kairoseki'li kelepçeler varken o koca taşları Luffy'le birlikte taşıdıkları zaman ben de umutlandım. Sağlam Haki'si vardır dedim. Rekabetçiliği ve inatçılığı ile Luffy'ye rakip olabileceğini düşündüm ama önce çatı savaşında sonra da Big Mom'a karşı çöp olduğunu ilan etti. Law'ın yeteneği sayesinde çok fazla hasar attılar yoksa Big Mom'u yine indiremezlerdi.

Şu andaki konumunu hak edecek biri değil.

Big Mom'un daha bir çocukken Elbaf devinin kılıcını koluyla parçalıyor. Böyle birinin yumruğunun normalde Kid'i devirmesi gerekirdi ama Oda yine sıvadı ve kadına Haki bastırmadı. Neresinden tutsan elinde kalan bir senaryo. Bana hiç kızma, Kid'i yücelten de Oda, itin makatına iten de Oda.

Bir Yonkou'dan doğrudan hasar alınca bayılan biri için iki bölüm sonra Shanks'la uzun uzadıya dövüş de çizer Oda. O zaman seriye değil Oda'ya söverim.

Meyve konusuna katılmıyorum. Kid'in meyvesi Law'ın ve Luffy'nin meyvesinin çeyreği etmez.

Oda sever böyle saçmalığı. Gimli tarzı bir şey çıksa şaşırmam. Shanks'tan kısa olabilir.
Bir oyunda mitolojide olduğu gibi büyü gücü vermişler ama assassin tarzında. Rakibin arkasında gölgeler falan çıkartıyordu. Şanks tipinde olup hayvani haki ve bu tarz olursa fanı olur çıkarız. Lakin bana dev olup aşırı bağnaz ve vahşi viking çizecek gibi geliyor...

Valla biz amiralciyiz bize giren çıkan yok kayyum amiral aramakinin secdesinden sonra kid'in şamarlanmasını gülerek izledim.Bundan sonra seriden tek beklentim Luffy'nin bir amiralle karşılaşmaması üzmesinler biz amiralcileri.

Tayfasını değer verdiği için savaşa girmiyorsa, Luffy'i öne sürme sebebi kendini garantiye alması oluyor o zaman.
Luffyi ne zaman öne sürdü. Şunu yap bunu yap dedi. Sadece ileride daha iyi bir korsan olduğunda bana şapkayı ver dedi. Bundan sonra ne konuştular nede görüştüler luffy kendi macerasını yaşıyor. Bence shanks sadece uygun anın gelmesini bekledi. Sonuçta kaido yada big mom la savaşını yense bile çok büyük kayıplar yasacakti. Şimdi o kayıpları yaşamadan onların sahip olduğu yol ponegrifini aldı.

Valla biz amiralciyiz bize giren çıkan yok kayyum amiral aramakinin secdesinden sonra kid'in şamarlanmasını gülerek izledim.Bundan sonra seriden tek beklentim Luffy'nin bir amiralle karşılaşmaması üzmesinler biz amiralcileri.
Nasıl giren çıkan yok. Kayyum mayyum amiral mi amiral.
Amirale uzaktan haki yollayıp hakinin yarattığı secde efektine bakmaya bile tenezzül etmeyip dönüp giden adam, Kid için gemisini terk etmiş, kılıcını çekmiş, saldırı yapmış. Yetmemiş sonucunda ne oluyor diye ortalık sakinledikten sonraya kadar orada bekleyip tayfayla konuşup pes ettiklerinden emin olarak ortamı süpürgeci kardeşlere bırakmış.
Bu da demektir ki Aramaki yarım Kid belki eder belki etmez. Bölüm asıl en çok amiralcilere giriyor.

Meyve konusuna katılmıyorum. Kid'in meyvesi Law'ın ve Luffy'nin meyvesinin çeyreği etmez.
Kid'in meyvesi çok iyi özellikle Shanks'ın gördüğü geleceğe bakılırsa elektromanyetik top saldırısı aynı anda bir sürü gemiyi yok edecek kadar güçlü.

Katıldığım taraf Law'ın meyvesinin çeyreği etmez. Luffy'nin meyvesinin ise çeyreğinin çeyreği etmez.

Yine de meyvesinin kötü olduğunu söylemek de haksızlık olur. Seri içindeki en iyi 15-20 meyveden biridir.

Luffyi ne zaman öne sürdü. Şunu yap bunu yap dedi. Sadece ileride daha iyi bir korsan olduğunda bana şapkayı ver dedi. Bundan sonra ne konuştular nede görüştüler luffy kendi macerasını yaşıyor. Bence shanks sadece uygun anın gelmesini bekledi. Sonuçta kaido yada big mom la savaşını yense bile çok büyük kayıplar yasacakti. Şimdi o kayıpları yaşamadan onların sahip olduğu yol ponegrifini aldı.

Bu iki mesajı sen yazdın. Senin dediğine göre öyle çıkıyor diyorum. Eğer Shanks ''tayfam zarar görür'' diye BM ve Kaido'ya dokunmadıysa, yeni nesli öne sürmüş demektir.

Şimdi shanks tayfasina değer veriyor. Big mom la savassa ve kazansa dahil tayfasinda çoğu kişi ruhlarını kaybederdi.
İki tayfada ortadan kalkınca onu açıldı.

Her şeyi geçtim bu devler şaşırttı beni. O kadar onurlu savaşçı dediler bunlara. Adamlar düşmanları BM'yi bitiren Kidd'in savunmasız tayfasına saldırdı direkt. Bunu ancak her şeyi beğenen Amerikalı okuyucular kabullenir. Şimdi Shanks'ın arkadaşı iyi devler, kötü korsan Kidd'i yenip adaleti sağlamış mı oldular? Gören de Kidd'i Elbaf'ı yıkmaya geldi sanacak...

Bu seride Hasır şapkalara yakınlar iyi, daha uzak olanlar kötü olarak damgalanacaksa çok işimiz var. Shanks yerine Teach rakip olsa Oda Kidd'i Elbaf'ta iyi ama mağdur birisi olarak çizerdi. Çünkü Kidd, Teach'e kıyasla tayfaya daha yakın.
Dediler ya top doğrultursan cevabını alırsın diye.Shanks ne diyorsa güveniyorlardır felaket olacak dedi.Suç işlenmeden cezasını kestiler işte gelecek görme sayesinde.

Bölümü şimdi okudum ve KF ahalisinin yorumlarıyla bölümün alakasının olmadığını gördüm ne yazık ki :)

***Forumda, Kid yerden yere vurulmuş, bölümde ise Kidd'e defalarca kez artı yazmış, Shanks filosuna çekil demiş, Roo'ya siz karışmayın demiş, 3 milyar olduğu vurgulanmış en önemlisi de Kidd'in gücüne vurgu yapılıyor, Ultisi inanılmaz hasar bırakıyor, Shanks bir çığlık üzerine geleceğe bakıyor ve tüm filosunu yok edilmiş görüyor, Shanksın yüz ifadesi Oharanın yandığını gören Robin gibi. :)

***Forumda Shanks ne merhametli, Kidd'in sağlığını soruyor denmiş, bölümde ise adam istihbarat topluyor, düşmanıyla savaşacak durumu hakkında bilgi alıyor, merhametten falan değil yani. :)

***Forumda Shanks tek attı denmiş, tekle alakası yok, Kidd'in hazırlıksız ve filoya odaklanmış olduğunu daha önce yazmıştım, bölümü okuyunca bir de manyetik topun Kidd'in elinde patladığını gördüm, adam Shanks'tan ve patlamadan olmak üzere iki darbe almış yani :)

***Forumda Shanks övülürken BM'ye sallanmış ama bölümde en büyük artıyı BM almış, Shanks'ın korkudan altına yaptığı saldırı BM'yi gıdıklıyordu, üstüne 2 dev kaptanın ortak saldırısını BM tek başına yapıyordu. O yüzden BM artı alırken Shanks ve Luffy fanlarına kocaman eksi yazıyoruz :)
saldırı sadece shanksın üstüne gelse shanksı gıdıklar zaten. kid orda yaylım ateş ederek shanksın değer verdiği etrafındaki kişiler zarar görüyor ondan korkuyor . BM'ye yine eksi yazarım ben shanksın saldırdığı gibi bm de saldırsaymış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık