Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1071: Bir Kahramanın Saldırısı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 141 62.7%
  • Orta

Kullanılan: 52 23.1%
  • Kötü

Kullanılan: 32 14.2%

• Kullanılan toplam oy
    225
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Garp Ace'in idamına nasıl karşı çıksın? Ace gitmiş korsan olmuş. Babasının yolundan gitmiş. İnsanlar armut dibine düşer diye düşünmüş. Çünkü Ace de böyle bir hayatı seçmiş. Garp itiraz etsin diyorsun idamına.

Çok siyah beyaz düşünüyorsunuz bu işleri. Yaptı ise hep aynısını yapsın. Luffy'i yakalamadıysa Ace'i de kurtarsın. Hiç durumu, ortamı yorumladığınız yok. Dümdüz bir bakış açısı var.
Hayır siz siyah beyaz bakıyorsunuz olaya.
Bak bu seride Crocodile gibi bir adam vardı. Savaş Lordluğu makamını kullandı. Terör örgütü kurdu. Dünya Hükümetini kuran 13 krallıktan biri olan ülkeye etmediğini bırakmadı. Yetmedi adamlara atom bombası attı.
Buna rağmen bu adamı bile idam etmediler. Hapiste tutuyorlardı.
Ace'in yaptıkları ortada. Yakalandıktan sonra olması gereken hapse girmesi. Buraya kadar Garp'ın tarafsızlığına laf etmem. Ama Dünya Hükümeti sırf dosta düşmana şov olsun diye bu çocuğu idam etmeye kalkıyor. Hiçbir haklılığı yok. Tamamen boş şov.
Bu noktada bile denizcilere sırt çevirsin demiyorum bu arada. Ama bu karara ses çıkarmasını beklerim. Elinde büyümüş bu çocuk. Bunu kabul etmemesi gerekir. İtiraz etti diye de Sengoku'nun işler durulana kadar Garp'ı hapiste tutması gerekirdi bu yüzden.
Ben o yüzden hiçbir şey olmamış gibi Marineford'a gittiği anda fişini çektim Garp'ın.

Zoro ve Garp sayesinde iyi bölüm olmuş umarım Zoro Kaku ile ciddi ciddi dövüşmez bir iki kılıç tokuşturduktan sonra biçer

Bak bu seride Crocodile gibi bir adam vardı. Savaş Lordluğu makamını kullandı. Terör örgütü kurdu. Dünya Hükümetini kuran 13 krallıktan biri olan ülkeye etmediğini bırakmadı. Yetmedi adamlara atom bombası attı.
Ace'in yaptıkları ortada. Yakalandıktan sonra olması gereken hapse girmesi. Buraya kadar Garp'ın tarafsızlığına laf etmem. Ama Dünya Hükümeti sırf dosta düşmana şov olsun diye bu çocuğu idam etmeye kalkıyor. Hiçbir haklılığı yok. Tamamen boş şov.
Bu noktada bile denizcilere sırt çevirsin demiyorum bu arada. Ama bu karara ses çıkarmasını beklerim. Elinde büyümüş bu çocuk. Bunu kabul etmemesi gerekir. İtiraz etti diye de Sengoku'nun işler durulana kadar Garp'ı hapiste tutması gerekirdi bu yüzden.
Ben o yüzden hiçbir şey olmamış gibi Marineford'a gittiği anda fişini çektim Garp'ın.
Ace'in vaddettiği potansiyel tehlike Crocodile ile karşılaştırılamaz çünkü. Luffy de öldürülmek isteniyordu MF'de. 3 Amiral karşısına çıktığında gidip onların elinden kurtarıp Ace'i orada kurtarmadı gibi konuşuyonuz.

Garp Luffy'i kendi yakalamamayı tercih etmiş olabilir. Ama Ace'i orada WB korsanlarına karşı savaşan bir sürü Denizci Askeri var, onların elinden alması daha farklı. Garp, Akainu'ya doğru en sonda hareketlendiğinde Denizciler şaşırıyor Garp ne yapıyor ne yapacak diye telaşa düşüyorlar. Burada tüm bir Denizci Adaletini uçuruma sürükleyecek bir hareket var. Garp en ünlü Denizci. Tam bir sembol. Bu adamın yapacağı bir yanlış hareket tüm bir Denizci Kurumunu ve askerlerini hepsini bağlar. Hepsine dokunur. Bu değerler ile alakalı bir şey. Hatta inancı ile alakalı belki de.

Dümdüz yorumluyonuz olayı.

Yeni bir haki çeşidi çıkardi işte E. Oda. Ikınma hakisi :) Lawda h haki olsa neyse, normal b hakiyle ikinarak kurtuldu adam, saçmalık ötesi bence :)
Valla ne diyeyim o mangalar devam ederken İchigo naruto falan böyle ıkınıp ıkınıp üstünden her saldırıyı atsaydı onları ve serilerini anında atıp sifonu çekerlerdi. :D

Şu Garp'a laf eden insanları anlamıyorum. Yok Ace'nin idamına göz yumdu yok şu yok bu cart curt. Bu yorumları yapanlar herhalde One Piece'deki masum insanları unutuyorlar. Her ne kadar denizciler hükümetin dediklerini yapıyor gibi gözükse de onların görevi masumları korumak. Garp Luffy'den bilerek yumruk yiyip, geçmesine izin vererek ve korsan-denizci arasındaki kavgaya savaş başladığından beri karışmayarak en büyük yardımı yaptı zaten. Marco'yu tek yumrukta indiren adam savaşın başından beri aktif şekilde rol alsa ne olurdu sizce?

Şu Garp düşmanlığı yapanların acilen seriyi okumayı bırakması lazım veya güzel bir Türkçe kitabı almaları şart.

Sebebi basit, Ace Roger'ın oğlu ve insanlar (farklı adalarda yaşayan masum insanlar) onun da Roger gibi olacağını düşünüyor ve korkuyor. Bu tarz bir kaosun önüne geçmek için idam edildi.

La tanısak ne güzel olur demiştim. Neresi ileri geri...
Yancı demişin, gücünü küçümsemişin. Adını bile yazmaya tenezzül etmemişin. :artiz:

Ace'in vaddettiği potansiyel tehlike Crocodile ile karşılaştırılamaz çünkü. Luffy de öldürülmek isteniyordu MF'de. 3 Amiral karşısına çıktığında gidip onların elinden kurtarıp Ace'i orada kurtarmadı gibi konuşuyonuz.

Garp Luffy'i kendi yakalamamayı tercih etmiş olabilir. Ama Ace'i orada WB korsanlarına karşı savaşan bir sürü Denizci Askeri var, onların elinden alması daha farklı. Garp, Akainu'ya doğru en sonda hareketlendiğinde Denizciler şaşırıyor Garp ne yapıyor ne yapacak diye telaşa düşüyorlar. Burada tüm bir Denizci Adaletini uçuruma sürükleyecek bir hareket var. Garp en ünlü Denizci. Tam bir sembol. Bu adamın yapacağı bir yanlış hareket tüm bir Denizci Kurumunu ve askerlerini hepsini bağlar. Hepsine dokunur. Bu değerler ile alakalı bir şey. Hatta inancı ile alakalı belki de.

Dümdüz yorumluyonuz olayı.
Hacı yazdıklarıma alakasız cevaplar veriyonuz ama bak olmuyor. Dünya Hükümeti'nin bahanesi ayrı bir mevzu. Ben o bahaneye Garp'ın verdiği tepkiye laf ediyorum. Açıklaması ne olursa olsun bu dediklerin bir dedenin torununun idamını gıkını çıkarmaması için yeterli mi? Bana onu de sen.
Ulan çocuğu salsın da demiyorum, denizci birliğini darmaduman etsin de demiyorum. Karara itiraz etsin diyorum sadece. Bu kadar ya. Bu kadar. Bunu da dedelik konusundaki samimiyetine inanmak için istiyorum ayrıca. Bunu bile beklemeyeceksem niye çocuk öldükten sonra bir zahmet mabadını kaldırıp iki adım attıktan sonra "Tut beni Sengoku yoksa Sakazuki'yi öldürecem" diyor o zaman?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 32)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık