Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1063: Sahip Olduğum Tek Aile

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 158 71.8%
  • Orta

Kullanılan: 41 18.6%
  • Kötü

Kullanılan: 21 9.5%

• Kullanılan toplam oy
    220
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Haki, şeytan meyvesini iptal ederken meyvenin spesifik olup olmadığını nasıl anlayacak?

Yani mesela Luffy'nin hakisi kendi kendine:"Ya bu Law'ın meyvesi çok spesifikmiş ben bunu engelleyeyim de Akainu'nun şeytan meyvesi spesifik değil bu yüzden ben bunu engelleyemem" mi diyecek?

Luffy'i,Karasakal karanlık eliyle tuttuğu an bu savaş biter.Yani Luffy hakiyi,Karasakal da meyveyi temsil etse bile Karasakal'ın Luffy'nin meyvesini iptal ettiği an bu savaşın devamını izlememize gerek yok.

Çünkü Gear 5,Luffy'nin herhangi bir yonko ile savaşabileceği tek tekniği.

Karasakal,Luffy'nin meyvesini iptal ettiği an Luffy Gear 5'e geçemeyeceği için Luffy'i at çöpe gitsin.
Sanırım yanlış anlaşıldım. Spesifikten kastım karşıdaki kişinin direkt beden bütünlüğünü etkileyen meyvelerdi. O yüzden Sugar örneğini verdim çünkü böyle bir karşı mekanik olmasa Sugar gibi birisi serinin zirvesine bile oturur kolaylıkla. Ayrıca gear 5 olayına da katılmıyorum çünkü Luffy sadece hakisini kullanarak da dövüştü Kaido ile. Roger ve Shanks gibi meyvesi olmayıp sadece haki kasarak zirveye oturan karakterleri de sanırım örnek vermeme bile gerek yok.

Sanırım yanlış anlaşıldım. Spesifikten kastım karşıdaki kişinin direkt beden bütünlüğünü etkileyen meyvelerdi. O yüzden Sugar örneğini verdim çünkü böyle bir karşı mekanik olmasa Sugar gibi birisi serinin zirvesine bile oturur kolaylıkla. Ayrıca gear 5 olayına da katılmıyorum çünkü Luffy sadece hakisini kullanarak da dövüştü Kaido ile. Roger ve Shanks gibi meyvesi olmayıp sadece haki kasarak zirveye oturan karakterleri de sanırım örnek vermeme bile gerek yok.
Tamam anladım seni de.Sorguladığım şey şu haki şeytan meyvelerini o dediğin şekilde nasıl ayırt edecek?Yani haki, şeytan meyvelerini böyle bir ayırt etme yetisi olan bir teknik değil ki.

En azından şimdiye kadar görmedik.

İkinci olarak Luffy,Gear 5'e geçmeden de Kaido ile dövüştü ama tutup Kaşdo'yu yenecek veya Kaido'nun saldırılarına dayanabilecek biri değildi.

Ne zaman Gear 5'e geçti Luffy o zaman Kaido'yu yenebilecek ve saldırılarından etkilenmeyecek bir adama dönüştü.

Bu da aslında Luffy'nin Kaido'yu yenmesinde hakiden daha çok şeytan meyvesinin gücünden faydalandığını bana gösterir.Veya şöyle diyeyim Luffy,meyve uyanışını açmasaydı Kaido'yu uyanıştan önceki hakisiyle yenemezdi.

Gear 5 olayında şunu kaçırıyorsun:
Luffy,Gear 5'e geçtikten sonra hakisi yine daha önceki kullandığı hakiydi.

Yani Luffy,Gear 5'e geçince haki seviyesini artırmadı.Sadece meyve becerilerini artırarak aynı hakiyle Kaido'yu yendi.

Bence biraz yanlış anlamışsın bu olayı. Bu meyve iptali olayı daha spesifik meyveler için geçerli gibi. Örneğin Sugar'ın meyvesi. Sugar o meyveyle Kaido'u oyuncak yapabilseydi bu çok saçma olurdu ya da gördüğümüz bir örnek üzerinden gidersek Law Kaido'u meyvesiyle ışınlayamıyordu ama gama knife gibi saldırılarıyla hasar verebiliyordu. Yani Akainu magmayla saldırır ama Luffy hakisiyle magmadan minimum hasarla ya da hasar almadan kurtulur. Karasakal olayına gelirsek serinin başından beri bu vsde hakinin meyveye üstünlüğünü görmeyi bekliyorum yani bir tarafta hakisini üst düzey kullanan Luffy diğer tarafta 2 duruma göre 3 meyveli bir Karasakal efsane olurdu.
Akainu kısmında açıkladığın şeylerde ne bro... Kid ve Law sadece df yetenekleri ile BM'ye çok büyük hasarlar verdiler. Meyve yeteneğini iptal etme ve meyve ile rakipin vücuduna hasar vermek olayını ayırt edemiyorsun herhalde. Rakipinin vücuduna df yeteneği ile hasar veriyorsun ve bunu haki ile düzeltmek, ne kadar mantıklı olur sence? Mesala Akainu Luffy'nin kafasını buharlastirsa sonrasinda Luffy haki ile düzeltse mantıklı olur mu? Ya da iç organlarini fln eritse? Bu tur seyler haki ile düzeltilse saçmalık olur yani...

Meyveyi çıkarsak, salt güçte Garp > Wb. Bu net bir şey. Tabii meyveyi dahil etsek bile, belki bireysel değil de toplumsal zararından ötürü bu ünvana layık görülmüştür Wb. Yoksa koskoca Roger, Garp gibi adamlar var piyasada.
Bu garpcilar hâlâ bitmek bilmiyor... Koskoca canavar Beyazsakal'ı saf güç anlamında garptan aşağı tutmak he, güzelmiş. Adamın yaşlı halinde; kafasının yarısından azı yok oluyor, iç organları yaniyor ve buharlasiyor, sayısız kılıç yarasi aliyor ve üstüne üstlük hastalığı olmasina rağmen hâlâ ayakta ve dimdik savasabiliyor. Bu Canavar en iyi dönemlerinde saf güç ve dayanıklılık anlamında herkesden çok önde biri. Garp'ın Beyazsakal kadar feati bile yok...

Bu net bi şey dedigin icin yaziyorum, kendi öznel fikrin olsaydi yazmazdım.

Meyveyi çıkarsak, salt güçte Garp > Wb. Bu net bir şey. Tabii meyveyi dahil etsek bile, belki bireysel değil de toplumsal zararından ötürü bu ünvana layık görülmüştür Wb. Yoksa koskoca Roger, Garp gibi adamlar var piyasada.
Seride bizzat söylenen bir şeyi bile kendi istediğiniz şekilde yorumluyorsunuz , Garp Wb için hepimizi yener en güçlü o dese dersiniz ki mütevazilik yapıyor. +Meyve olayı benim sorunum değil Garp'ın ağzını ben tutmadım meyveli meyvesiz diye bir şey yok dövüşse meyveyi kullanamicak mı adam , yeseymiş Roger Garp meyve yememeleri onların tercihi

Bu garpcilar hâlâ bitmek bilmiyor... Koskoca canavar Beyazsakal'ı saf güç anlamında garptan aşağı tutmak he, güzelmiş. Adamın yaşlı halinde; kafasının yarısından azı yok oluyor, iç organları yaniyor ve buharlasiyor, sayısız kılıç yarasi aliyor ve üstüne üstlük hastalığı olmasina rağmen hâlâ ayakta ve dimdik savasabiliyor. Bu Canavar en iyi dönemlerinde saf güç ve dayanıklılık anlamında herkesden çok önde biri. Garp'ın Beyazsakal kadar feati bile yok...

Bu net bi şey dedigin icin yaziyorum, kendi öznel fikrin olsaydi yazmazdım.
Garp'ın saf güç namına yaptıkları >⁹¹ Wb'nin saf güç namına yaptıkları. Adam ilk göründüğünde bilmem kaç gemi büyüklüğünde ve ağırlığında bir gülleyi bizimkilere fırlatıyordu. İlerleyen kısımlarda dağları yumruklarla parçaladığını duyuyoruz. Bu olayların biri daha prime zamanlarından önce, diğeri de prime zamanlarından sonra yaşanıyor. Wb prime zamanında ne gösterdi? Adamın en büyük olayının her zaman meyvesi olduğunu gördük. Ben hakisi yok, fiziksel gücü yok demiyorum, vardır ama fiziksel gücü Garp kadar yoktur. Eğer Garp kadar olsa, zaten elindeki artılarla Garp'a osuruğuyla tek atmalıydı, zira Garp'ın elinde olan tek şey fiziksel güç ve haki.

Seride bizzat söylenen bir şeyi bile kendi istediğiniz şekilde yorumluyorsunuz , Garp Wb için hepimizi yener en güçlü o dese dersiniz ki mütevazilik yapıyor. +Meyve olayı benim sorunum değil Garp'ın ağzını ben tutmadım meyveli meyvesiz diye bir şey yok dövüşse meyveyi kullanamicak mı adam , yeseymiş Roger Garp meyve yememeleri onların tercihi
Roger-Garp meyvesiz zirve oldular, Wb ise meyve, bisento, fiziksel güç, haki ve tonlarca etmenle. Roger'da bile tabanca, kılıç varken Garp'da sadece yumruk var la, düz yumrukla zirve olmuş bu adam. Biraz açın gözlerinizi ve gerçekleri görün, bu adam zirve karakterlerden biri.

Garp'ın saf güç namına yaptıkları >⁹¹ Wb'nin saf güç namına yaptıkları. Adam ilk göründüğünde bilmem kaç gemi büyüklüğünde ve ağırlığında bir gülleyi bizimkilere fırlatıyordu. İlerleyen kısımlarda dağları yumruklarla parçaladığını duyuyoruz. Bu olayların biri daha prime zamanlarından önce, diğeri de prime zamanlarından sonra. Wb prime zamanında ne gösterdi? Adamın en büyük olayının her zaman meyvesi olduğunu gördük. Ben hakisi yok, fiziksel gücü yok, en iyi 12liden bir bisentosu yok demiyorum, vardır ama fiziksel gücü Garp kadar yoktur. Eğer Garp kadar olsa, zaten elindeki artılarla Garp'a osuruğuyla tek atmalıydı, zira Garp'ın elinde olan tek şey fiziksel güç ve haki.

Roger-Garp meyvesiz zirve oldular, Wb ise meyve, bisento, fiziksel güç, haki ve tonlarca etmenle. Roger'da bile tabanca, kılıç varken Garp'da sadece yumruk var la, düz yumrukla zirve olmuş bu adam. Biraz açın gözlerinizi ve gerçekleri görün, bu adam zirve karakterlerden biri.
Ya adam ister bisento kullanır ister , isterse terlik atar orası kimseyi alakadar etmez yarın seriye @Montana eklense sonsuz haki meyvesi yemiş olsa herkesi sadece hakiyle yense en güçlü adam o olur. Sen evde oturup bu yorumları yazıyorsun diye vivre cardda yazan dünyanın en güçlü adamı yazısının anlamı değişmiyor ha varsa ondan güçlü bir kadın orasını bilemem çünkü en güçlü adam demişler , Garp kadın çıkarsa o zamanda tartışabiliriz kimin daha güçlü olduğunu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık